«مسئول رسیدگی به زیر پا گذاشتن قانون هوای پاک در تهران دادستانی است»

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تهران قانون هوای پاک در حال زیر پا گذاشته شدن است و مسئول رسیدگی به آن دادستانی کل است.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: امروز وضعیت آلودگی هوای تهران برای همه اقشار قرمز است و در این شرایط استاندار تهران باید بر اساس اختیارات خود تصمیم بگیرد. در چنین شرایطی باید از رفت و آمد خودروهای دیزلی جلوگیری و فعالیت نیروگاه‌ها کنترل شود. ما نمی‌توانیم به صرف اینکه برق می‌خواهیم تولید کنیم و گاز نداریم، مازوت دهیم و هوای شهر را به این روز بیندازیم.

وی در رابطه با اینکه آیا از سوی استاندار تهران در این زمینه درخواستی شده است، اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه شنبه تصمیماتی اتخاذ کرد و دادستان تهران صراحتا اعلام کرد هیچکس حق ندارد قانون را زیر پا بگذارد. در تهران قانون هوای پاک در حال زیر پا گذاشته شدن است و مسئول رسیدگی به آن دادستانی کل است.

کلانتری با اشاره به چگونگی وضعیت احیای دریاچه ارومیه، یادآور شد: ان‌شاءالله فردا سد کانی‌سیب افتتاح خواهد شد که در آن تأمین ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب پیش‌بینی شده است و دریاچه ارومیه را مرتفع می‌کند. یعنی ارتفاع آب دریاچه تقریباً ۱۵ سانتی متر بیشتر می‌شود. این می‌تواند کمبود بخشی از آب‌هایی که در گذشته از حق‌آبه دریاچه برداشت شده جبران کند.

وی ادامه داد: کارهای سخت‌افزاری احیای دریاچه امسال تمام خواهد شد و باید انتظار این را داشته باشیم که نیم‌متر ارتفاع دریاچه بالاتر بیاید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا