حزب اعتماد ملی به دیوان عدالت اداری شکایت کرد

رحیم ابوالحسنی، رییس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی گفت: حزب اعتماد ملی در پی ردصلاحیت دبیرکل و تعدادی از اعضای شورای مرکزی خود به دیوان عدالت اداری شکایت کرد.

ابوالحسنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ردصلاحیت دبیرکل و تعدادی از اعضای اعتماد ملی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، اظهار کرد: حزب به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است؛ زیرا بدون دلیل و اتهامی اعضای حزب را ردصلاحیت کرده اند.

وی ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۰ در نامه ای به حزب ردصلاحیت ها را اعلام کرده است اما هیچ اتهامی درباره افراد ردصلاحیت شده بیان نکرده است.

پیش از این دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در اطلاعیه ای درباره ردصلاحیت اعضای حزب اعتماد ملی تصریح کرد: برابر ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی (مصوب ۱۳۹۵)، «به منظور صدور پروانه جهت تشکیل حزب و نظارت بر فعالیت احزاب و انجمن‌های اقلیت‌های دینی و انجام وظایف تصریح شده در این قانون، کمیسیون احزاب به شرح زیر در وزارت کشور تشکیل می‌شود:

۱.نماینده دادستان کل کشور، نماینده رییس قوه قضاییه، یک نماینده از میان دبیران کل احزاب ملی و یک نماینده از میان دبیران کل احزاب استانی دارای پروانه فعالیت (بدون حق رأی)، معاون سیاسی وزارت کشور و دو نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی از بین نمایندگان داوطلب.

۲. چنان که از ترکیب کمیسیون نیز آشکار است، کمیسیون ماده ۱۰ یک نهاد فراقوه ای است که تصمیمات آن بر اساس رأی گیری از اعضا است. بدین معنا که هرگونه تصمیم گیری در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، منوط به تصویب در جلسات رسمی کمیسیون است و این تصمیمات با رأی گیری بین اعضاء و احراز اکثریت آرا و یا اجماع، رسمیت می یابد.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا