آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

درباره‌ی «حکم اعدام یک کودک مجرم اجرا شد»

خبرگزاری فارس در مطلبی با عنوان «ماجرای قصاص کودک ۲۹ ساله!/ ضدانقلاب دوباره دست به دامن «تحریف» شد» نوشت:

«به تازگی رسانه‌‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی در اقدامی هماهنگ خبری ر با عنوان «حکم اعدام یک کودک مجرم اجرا شد» منتشر کردند.

این رسانه‌های معاند درحالی محمدحسن رضایی را کودک ۱۶ ساله معرفی می‌کنند که وی در زمان اجرای حکم بیش از ۲۹ سال سن داشت. محمدحسن رضایی سال ۱۳۸۶ در ۱۶ سالگ با ضربات چاقو یک مرد را به قتل رسانه بود. وی پس از گذشت ۱۳ سال بامداد پنج‌شنبه ۱۱ دی ۹۹ در سن ۲۹ سالگی در زندان رشت به دار مجازات آویخته شد.

علی موسوی، کارشناس رسانه درباره تکنیک به کارگرفته شده در این خبر نوشت: یکی از تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر، تکنیک ابهام است. کاربرد ابهام بیشتر در جایی است که ناگزیر از درج خبر هستیم اما نمی‌خواهیم حقیقت بر‌ملا شود. لذا با حذف برخی عناصر خبری سیاست ابهام را در پیش می‌گیرند.

رسانه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان با تحریف واقعیت سعی دارند تا اجرای احکام علیه مجرمان را زیر سوال ببرند و در مرحله بعد با هجمه علیه ایران در مجامع بین‌المللی، فشارها علیه مردم را افزایش دهند»

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. ۱_یک نوجوان ۱۴ ساله که در ابتدای فرا گیر و تشخیص خوب و بد وزشت است اگر عمل خطای انجام دهد باید همانند یک انسان بالغ و رشید وفهمیده مجازات گردد.?
    ۲_شاید گفته شود در سن بلوغ وبعد چند سال اعدام شد . ایا درست است ,انسان در کودکی خطای کند در بزرگسالی مجازات شود?!!!!!
    ۳_نمی دانم پروند ه چیست اما بعد بیش از ده سال گذشت از انسانی که در کودکی خطای کرده ……..
    ۴_ درمورد عملکر دقاضی و قانون بعلت بی سودای و عوام بودن نظری ندارم ولی بهتر نبود متخصیص فقه و قانون یکبار دیگر بررسی و تحقیق کنند.?

  2. زمان جرم به سن قانونی نرسیده. اگه زمان اعدام ملاک باشه که جرم نوزاد ! هم بعد از 18 سالگی باعث اعدام میتونه بشه ! خبرگزاری بی سواد فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا