ناگفته‌ای از دستور رهبری به خاتمی پس از مصاحبه‌ی جنجالی با CNN

به کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز: 

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۷۶    |      ۲۶ رمضان  ۱۴۱۸       |      ۲۵ ژانویه ۱۹۹۸

دکتر هاشمى گلپایگانی، وزیر سابق علوم آمد. از مشکلات کشور در دولت فعلى و برخوردهاى خطى وزیر علوم جدید دکتر معین و از انفعالى شدن نمایندگان دفتر رهبرى در دانشگاه‌ها گفت، با جمعى از همفکرهایشان، براى اقدامات اصلاحى، جمعى تشکیل داده‌اند. یک خودنویس پارکر هدیه آورد. یک شیشه عطر به او هدیه دادم.

آقاى اخوان، متولى امامزاده داود آمد. از سازمان اوقاف شکایت دارد که درآمدهاى نذورات امامزاده را صرف توسعه خودش نمى‌کند. منتظر است، من به آنجا بروم و کمک‏ کنم.

آقاى فریدون وردى‌نژاد آمد. گفت قرار بوده از مسئولیت ایرنا منتقل شود، فعلاً پس از ملاقات با آقاى خاتمى رییس‌‏جمهور متوقف شده است، ولى اطمینان ندارد که می‌ماند. گفت بهتر است فائزه براى شروع کار روزنامه زن عجله نکند؛ به خاطر مشکلات‏ کار که از عهده او ساخته نیست و ممکن است، شکست بخورد.گفت آقاى خاتمى درصدد است که خبرگزارى را از وزارت ارشاد به نهاد ریاست‌‏جمهورى منتقل ‏کند.

افطار میهمان رهبرى بودم. درباره سفر مکه صحبت ‏کردیم. ایشان هم مثل من معتقد است بهتر است سفر زیارتى باشد تا سیاسى. درباره مصاحبه آقاى خاتمى و نقاط قوت و ضعف و نیز راجع به خبرگزارى جمهورى اسلامى و دادگاه ویژه روحانیت صحبت ‏شد. ایشان از عملکرد آقاى فریدون وردى‏‌نژاد، مدیرعامل ایرنا و مدیرمسئول روزنامه ایران در خبرگزارى و روزنامه ایران راضى نیست، ولی مایل نیست ‏که از نیروهاى چپ تندرو جایگزین شوند و با اصل تغییر مخالفتى ندارند؛ نظیر وضع آقاى تسخیرى در سازمان ارتباطات خارجى.

آیت‌الله خامنه‌اى گفتند، در ملاقات با آقاى خاتمى بعد از مصاحبه، به ایشان گفته‌اندکه مصاحبه نکات مثبت و منفى داشته که منفى‌ها را باید جبران ‏کرد؛ بعضى را من و بعضى‌ها را خودتان جبران‏ کنید که در صحبت نماز جمعه، بخشى ‏را جبران‏ کردند و بخشى‏ را خود آقاى خاتمى در سخنرانى مرقد امام خمینی و نیز از خطبه‌هاى جمعه من ستایش ‏کردند.

دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۷۶

عصر به دفترم رفتم. در شمیران برف مى‌بارید و در جنوب تهران، خبرى از بارندگى نبود.

در گزارش‌ها، مجدداً تهدید به حمله نظامى آمریکا علیه عراق و رسوایى جنسى رییس‏‌جمهور آمریکا مطرح است.

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۷۶

آقاى علی فلاحیان، تلفن کرد و از روزنامه کیهان شکایت نمود که ضمن گزارش دادگاه عظیمی‌نیا که از سوءاستفاده او و برادرش در ساخت منزل و گرفتن تخفیف از شهردارى گفته است و گفت، ناحق گفته است. گفتم تکذیب کند.

منبع: خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۶

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. خداوند متعال خودش توفیق شهادت در معرکه به همه مسئولین و ما عطا فرماید .واقعا در بستر فوت کردم برای ایشان زشت است.آمین یا رب العالمین

  5
  5
 2. خداوند خاتمی را به ملت هدیه داد
  اما لیاقت حفظش را نداشتیم

  #خاتمی_یک_اندیشه_است

  23
  19
 3. خداوند خاتمی را به ملت هدیه داد
  اما لیاقت حفظش را نداشتیم
  خاتمی یک ایرانی واقعی بود

  #خاتمی_یک_اندیشه_است

  25
  17
 4. نظردهنده اول دمت گرم ایکاش مسیولین شهید شوند
  این خاتمی هم شهید شود البته بسیار بعید است به قیافش نمی‌خورد شهادت هنر میخواهد که او ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا