ابهام درباره‌ی مرگ یک مامور امنیتی 

چند روز قبل و هم‌زمان با پایان سریال امنیتی «خانه امن» خبرگزاری‌های فارس، تسنیم و مهر گزارشی را درباره‌ی یک مامور امنیتی که در این سریال امین زندگانی نقش او را ایفا می‌کرد منتشر کردند.

به گزارش انصاف نیوز در این گزارش آمده است: «کاراکتر افشین براساس شخصیت واقعی شهید سیدعلی حسینی، از شهدای وزارت اطلاعات طراحی شده است. این شهید طی مأموریتی پیچیده به “تل‌آویو” رفته و به “سرویس امنیتی صهیونیست‌ها” نفوذ می‌کند، اما بعد از مدتی شناسایی شده و توسط “عوامل موساد” به شهادت رسیده و سر از بدنش جدا می‌شود».

با بررسی آرشیو خبرها نام «سیدعلی حسینی» که بر اساس این گزارش «به سرویس امنیتی صهیونیست‌ها نفوذ کرده و توسط عوامل موساد سر از بدنش جدا شد» در دی‌ماه ۱۳۹۲ دیده می‌شود.

بنا بر گزارشی که در وبسایت شبکه‌ی خبر صداوسیما منتشر شده، مرضیه افخم، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه ایران گفته است: «وزارت امور خارجه موضوع جان باختن مرحوم سیدعلی حسینی، شهروند ایرانی را که “در بازداشت ماموران امنیتی امارات جان خود را از دست داده”، به طور جدی پیگیری می کند».

در همان روز خبرگزاری فارس در متن کوتاهی می‌نویسد: «یکی از سه تبعه ایرانی که از چندی پیش در “بازداشت ماموران امنیتی امارات” بوده است، در “زندان این کشور” به صورت کاملا مشکوک جان سپرده است…اخیرا اخباری مبنی بر بازداشت سه تبعه ایرانی مظنون به ربایش عباس یزدان پناه، شهروند ایرانی توسط “ماموران امنیتی امارات” منتشر شد».

با مقایسه‌ی دو خبر منتشرشده در دی‌ماه ۹۲ با گزارشی که اخیرا درباره‌ی آقای حسینی منتشر شده است شاهد ابهام‌ها و تناقض‌هایی هستیم؛ مگر آنکه با تشابه اسمی روبرو باشیم!

جواد موگویی، مستندساز اصولگرا که برخی شنیده‌ها حاکی از ارتباط نزدیک او با برخی چهره‌های امنیتی است در این باره در کانال تلگرامی خود نوشته است: «این افسانه‌سرایی‌ها با چه اهدافی صورت می‌گیرد؟ درست مثل فیلم سینمایی روباه در سال ۹۳ که نشان دادند برادر نتانیاهو را در ایران دستگیر کردند! کاش بجای انتشار این اخبار مخدوش، عوامل شبکه موساد در ترور ۶ دانشمند هسته‌ای در ۱۴سال اخیر دستگیر می‌شدند. یکی از کارکردهای جریان نفوذ، نشان دادن کارآمدی سیستم و اشراف اطلاعاتی مجعول برای پایین آوردن سطح هوشیاری است».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا