خرید تور نوروزی

توییت انصاف | واکنش‌ها به حمله‌ی هواداران ترامپ به کنگره

واکنش‌های توییتری به اعتراضات هواداران ترامپ و اشغال کنگره آمریکا توسط آنان را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز می‌خوانید:

صادق زیباکلام: ‏مشابهت تندروهای خودمان با تندروهای امریکافقط در شادمانی خودیها از هجوم همفکرانشان به ساختمان کنگره محدود نمیشود. هیچکدام شان نه ارزشی برای دمکراسی قائل هستند، نه حاکمیت قانون و نه خواست اکثریت. برای هر دو، سیاست خلاصه میشود صرفا در قدرت باقی ماندن بدون پاسخگویی.

علیرضا زاکانی: ‏هر کس باد کاشت، طوفان درو خواهد کرد. رخدادهای ‎#آمریکا و جنگ قدرت در آن، بویژه حمله به کنگره و حکومت نظامی در ‎#واشنگتن، حکایت از خرد شدن استخوان های شیطان بزرگ دارد.‎#ترامپ جز خودکشی راهی ندارد.
لطفاً بجای ‎#بمب_افکن_های_بی۵۲ به خلیج فارس، ماشین های آتش نشانی به کنگره بفرستید.

احسان سلطانی: ‏چقدر ما ملت‌های زخم خورده از آمریکا نجیبیم که الان کانال‌های اپوزیسیونی به زبان انگلیسی راه نیانداخته‌ایم تا به تظاهرات کنندگان ساخت کوکتل ملوتوف و آتش زدن کنگره و تشکیل دولت انتقالی یاد بدهیم.
همان کاری که آنها با انجمن پادشاهی و ری‌استارت و کوفت و زهرمار کردند.

علی قلی‌زاده: ‏معترضان به ساختمان کنگره وارد شده‌اند؛ نمایندگان در اتاقهایشان پناه گرفته‌اند؛ معاون رئیس‌جمهور از ‎#واشنگتن فرار کرده؛ در پایتخت ‎#آمریکا ‎#حکومت_نظامی اعلام شده؛ و تاکنون علیه معترضان گاز اشک‌آور استفاده شده؛
این وضعیت آمریکای مدعی دموکراسی و حقوق بشر است!

کبری آسوپار: ‏اشلی بابیت؛ اگر رسانه‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی ضد آمریکایی، از این اسم و تصویر، چهره‌ای نه برای جهان کنونی، بلکه برای همه تاریخ نسازند، بی عرضه‌اند.
زن، معترض، ۱۵سال خدمت در ارتش، مجروح جنگ، هدف گلوله نیروی امنیتی کنگره و مرگ! او برای تبدیل شدن به نمادی علیه آمریکا همه چیز دارد.
‏او البته نه تقدیس، بلکه باید نماد گناه شود؛ او با سابقه‌ی جنگ طلبی‌اش، با اعتراضش به نتیجه انتخابات، با حمله‌اش به کنگره، با گلوله‌‌هایی که برای خدمت به آمریکا، به دیگران زده و وقتی معترض نتیجه انتخابات شده، خود هدف قرار گرفته؛ باید نماد فرهنگی به نام “سیاست آمریکایی” بشود.

سیدنظام‌الدین موسوی: ‏آنچه امشب در کنگره آمریکا رخ داد – از هر دو صف و جهت ماجرا – ماهیت عریان سیاست در ایالات متحده بود.
واقعیت دمکراسی آمریکایی غیر از این نیست.
و چه خام و ساده لوح، آنها که شعارهای اینها را باور میکنند.

رضا کاشف: ‏هنوز جناب ‎#نادر_طالب‌زاده نگفته شورش در واشنگتن و حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا نتیجه روشنگری کنفرانسهای ایشان و آشنایی آمریکایی‌ها با حقایق مستتر در واشنگتن و نیویورک بوده؟

محمدعلی مختاری: ‏از راهپیمایی اعتراضی آرام و سکوت میلیونی در میدان آزادی تهران تا تهاجم خشونت‌بار هزاران نفری به ساختمان کنگره در واشنگتن.
از برخورد […] با معترضین در ایران تا تخلیه کم‌هزینه کنگره توسط گارد ملی آمریکا

فرشاد مهدی‌پور: ‏درگیری خشن طرفداران ترامپ با پلیس آمریکا در واشنگتن؛ قراره کنگره تحت تسلط دموکراتا، به‌زودی بایدن را رییس جدید این رژیم اعلام کنه. سردسته معترضین رو پلیس بازداشت کرده.

هادی زنوزی: ‏خانمی که در درگیری‌های امروز کنگره کشته شد از شهر ما سن‌دیه‌گو در جنوبی‌ترین نقطه غرب آمریکا به دعوت رییس جمهور متوهم! راهی واشنگتن شده بود.
او یکی از چهار نفری است که امروز قربانی قمار کثیف ترامپ شدند!

آرش هاشمی: ‏خب پس یادداشت میکنیم که جمعیت خواست وارد ساختمان کنگره کشور شود و شد؛ اما کسی دستور شلیک نداد.

رسول شکری‌نیا: ‏تا رای رو پس نگیرن
آروم نمی گیگیرن
حمله طرفداران ترامپ به ساختمان های سنا و کنگره ایالات متحده و اعلام حکومت نظامی در واشنگتن از ساعت ۱۸ به وقت محلی…
امروز به وقت آمریکا احتمالا اتفاقات جدی تری رقم خواهد خورد…
الهم اشغل ظالمین بالظالمین

سیدمرتضی فاطمی: ‏شاید باورتون نشه ولی شبکه خبر داره کنگره رو زنده نشون می‌ده VOA و BBC دارند آشپزی و بیماری‌های عفونی پخش می‌کنند😀

بهمن کلباسی: ‏جلسه کنگره برای رسمیت نهایی دادن به پیروزی ‎#بایدن که در پی حمله بهت‌آور حامیان ترامپ به ساختمان کنگره متوقف شد، ساعتیست از سر گرفته شده. یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه از ایالت جورجیا که جزو ۱۲ سناتوری بود که گفته بود به نتایح اعتراض میکند، نظرش را عوض کرد و اعتراضش را پس گرفت.

سیدهادی سیدعسکری: ‏اتفاقات امروز واشنگتن دی سی و ‎#کنگره قطعا به ضرر حزب جمهوری خواه و ‎#ترامپ خواهد بود
موضع ترامپ در ساختار سیاسی آمریکا و هم حزبی هایش بیش از پیش تضعیف شد و حتی
احتمال ‎#استیضاح ترامپ در روزهای آینده دور از انتظار نیست

مهرداد پشنگ‌پور: ‏دليل تقبيح و زشتي  آنچه در ‎#واشنگتن_دي_سي در حال رخ دادن هست، اين است كه در ‎#ايالات_متحده_آمريكا نهادهاي قانوني قدرتمند بدون ترس و واهمه از آراء مردم صيانت ميكنند مانند آنچه امروز در كنگره در حال انجام بود. مقايسه اين اعتراض با اعتراضات ٨٨ فاقد وجاهت است.

جعفر بلوری: ‏پلیس ‎#واشنگتن اعلام کرده دستکم ۴ نفر در جریان درگیری های ‎#کنگره_امریکا کشته شده اند…
رسانه های این کشور: دنیا صحنه حمله به کنگره را دید…آبرویمان رفت…
پ.ن: حاج قاسم! جات خیلی خالیه..کاش بودی و می دیدی آمریکا با اون دبدبه و کبکبه چطور داره تبدیل میشه به یک باغ وحش!

فرزاد: ‏جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا ازترامپ خواست تا در یک سخنرانی تلویزیونی خواستار پایان اشغال ساختمان کنگره شود.اوهمچنین گفت که رویدادهای واشنگتن «تهاجم به دموکراسی آمریکا و حکومت قانون» است. بایدن ازترامپ خواست تا طبق سوگندی که یاد کرده است از قانون اساسی این کشور پاسداری کند.

نعیم عطائی: ‏چرا اینترنت امریکا قطع نشده؟
حداقل اینترنت واشنگتن؟
حداقل اینترنت اطراف کنگره؟

فرشاد: ‏طرفداران ترامپ با پرچم جنوبی‌ها (ایالات موتلفه آمریکا) که در جنگ داخلی از ارتش شمال (ایالات متحده ‎#آمریکا) شکست خورد، وارد کاخ کنگره آمریکا شدند
بعد از ۱۵۹سال این پرچم را در کاخ کنگره بلند کردند
پ‌ن: یک‌درصد فکر کنید از هرج‌ومرج در واشنگتن ناراحت بشم

فواد شمس: ‏اصلا وضعیت شدیدا کمدی شده در آمریکا.. این طرفداران ترامپ رفتند داخل ساختمان کنگره در واشنگتن…
خیلی خنده‌دار شده.. عالیه…

سیروس بنه‌گزی: ‏ایقدر که تندروهای ارزشی از اتفاقات کنگره امریکا خوشحال شدند  ، برندگان خوش شانس بلیط بخت آزمایی میلیاردی خوشحال نشدند   .
وای که چقدر دوست دارند همه مردم و ولایات دنیا شبیه خودمون بشوند  ، ولی یه جا هنوز باب میل شون پیش نرفته ، اینترنت واشنگتن هنوز قطع نشده

فرحان: ‏یه مشت خس و خاشاک ریختن کنگره آمریکا 😁 بنظرم بایدن باید طرفدارانش جمع کنه میدون انقلاب واشنگتن حماسه بسازه

ا.صادقی: ‏🔹پلیس واشنگتن از کشته شدن ۴ تن از تظاهر کنندگان در یورش به ساختمان کنگره خبر داد. اکنون سوال ما این است چرا پلیس ملت آمریکا  را می کشد ؟ مگر اعتراض حق مردم نیست؟

حسین هرندی: ‏هم اکنون در واشنگتن؛
نه کنگره نه سِنا
گور بابات آمریکا…

دکتز شهرام کجوری: ‏پارسال همچنين شبي بيدار مونديم نابودي عين الاسد ببينيم. امشب بايد بيدار باشيم نابودي آمريكا رو ببينيم.
‎#نابودي_كنگره_آمريكا
‎#ترامپ_محور_شرارت
‎#واشنگتن_بي_صي(صاحب)

یک مغازه‌دار دل‌شکسته: ‏20:30 در امریکا امشب با مردم فهیم و شهید پرور واشنگتن دیسی مصاحبه میکن اره اینا همش کار دشمنای انقلاب امریکاست😌!
اخر مصاحبه یه نفر میارن ک تو زیرزمین کنگره جهاز دخترش مهاجمین اتیش زدن🙄!

اسکیزوئید: ‏ما کاری نداریم نشستیم تخمه میخوریم خود مردم آمریکا ریختن تو خیابونا و ساختمان کنگره رو تسخیر کردن
شب شماهم بخیر برانداز عزیز ؛)))

هانیه سلطان‌پور: ‏ترامپ اگر بدون مجوز کنگره و سازمان ملل در به ایران حمله میکرد دنیا فقط رو به ایران میگفت خویشتن‌دار باشید و هیچ اتفاق‌مهمی هم برای نظام و حقوق بین‌الملل و دموکراسی امریکایی نیفتاده بود اما حالا که هواداران ترامپ به کاپیتول حمله کردند شد روز مرگ دموکراسی، و توییتر ترامپ بسته شد.

سیدامیر: ‏به نظرم آمریکا باید از ایران یاد بگیره که در مواقع بحرانی نت رو قطع کنه که هیچ خبری به بیرون منتشر نشه. 🙂

آرزو گودرزی: ‏صدای شعار نه دموکرات، نه جهموری خواه، فقط جمهوری اسلامی امریکا، از واشنگتن دی سی!
منبع قوم و خویشامون تو کنگره 🙂

کارا: ‏فرماندار شهر قدس جهت کنترل اعتراضات آمریکا راهی واشنگتن شد.

مهراز: ‏•یک عده ضد انقلاب به سرکردگی ایران و ونزوئلا قصد ورود به ساختمان ‎#کنگره آمریکا را داشتند که به دست سربازان گمنام جورج واشنگتن دستگیر و راهی زندان شدند
اَلی رزوانی، واشنگتن، 30:20

مازیار بیژنی: ‏وزیر شعار آمریکا در نمازجمعه این هفته واشنگتن دی سی:
ای آمریکاااا … ننگم بااااد … مرگ بر آمریکا

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا