«ریشه‌ی فتنه‌ها سقیفه بنی ساعده است»

امام جمعه موقت شهرستان ورامین گفت: تمام مسائل تاریخ اسلام ریشه در فتنه سقیفه دارد و منافقین بیشترین زخم ها را به پیکر اسلام و مسلمین وارد آورده‌اند، حتی در اداره کوتاه خلافت ظاهری امام علی ع) نیز فتنه‌های معاویه و اهل جمل و خوارج بود که حجت خدا را زمین‌گیر کرد لذا اگر بخواهیم با صراحت بگوییم ریشه فتنه‌های جهان اسلام کجاست، ریشه سقیفه بنی ساعده است.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به ایام فاطمیه اظهار کرد: باید به این موضوع اشاره کنیم که چه شد که این مصائب بزرگ در تاریخ اسلام رخ داد، تمام مصیبت‌ها از سقیفه شروع شد آن روزی که سران فتنه نشستند و به جای علی (ع) دیگران را نشاندند و وصایای پیامبر در غدیر خم را از یاد بردند حضرت می‌فرمود؛ آیا غدیر را فراموش کردید.

محمودی با اشاره به اینکه تمام مسائل تاریخ اسلام ریشه در فتنه سقیفه دارد و منافقین بیشترین زخم ها را به پیکر اسلام و مسلمین وارد آورده‌اند گفت: حتی در اداره کوتاه خلافت ظاهری امام علی ع) نیز فتنه‌های معاویه و اهل جمل و خوارج بود که حجت خدا را زمین‌گیر کرد لذا اگر بخواهیم با صراحت بگوییم ریشه فتنه‌های جهان اسلام کجاست، ریشه سقیفه بنی ساعده است.

وی افزود: این موضوع را مطرح کردم برای آنکه بدانیم عامل شهادت مظلومانه حضرت زهرا (ع) فتنه‌های منافقین بود و امروز نیز بسیاری از مشکلات در حوزه‌های مختلف به خاطر فتنه‌های اهل نفاق است، لذا پیام فاطمیه لزوم بیداری و هوشیاری در برابر فتنه‌ها و نفاق می‌باشد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به وفات آیت الله مصباح یزدی ضمن تسلیت رحلت این عالم ربانی اظهار کرد: ایشان عالم مجاهدی بود که در طول دوران عمر با برکت خویش از پرچم داران مبارزه با انحرافات و بدعت‌های فکری و اعتقادی بود و در عین حال با تمام توان از انقلاب و ولایت حمایت می‌کرد و خار چشم دشمنان بود و فقدان این عالم بزرگوار برای حوزه‌های علمیه شیعه خسارتی جبران ناپذیر است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغلا ت اسلامی استان تهران عنوان کرد: از برگزاری مراسم دهه بصیرت مناسب با شرایط موجود تشکر می‌کنم بحمدالله در حوزه‌های مختلف اقدامات تأثیرگذاری صورت گرفت که باید از همه فعالان در این عرصه تشکر داشته باشیم و تجلیل از حماسه ۹ دی تا ۱۹ دی امروز است که بارزترین آن سالگرد شهادت حاج قاسم عزیز و ابومهدی المهندس و اربعین شهادت شهید فخری زاده بود.

محمودی با بیان اینکه دشمن از این بزرگداشت‌ها می ترسد گفت: ما این بزرگداشت‌ها را از شعائر الهی و نشانه تقوای دل‌ها می‌دانیم این بزرگداشت‌ها است که جامعه را متوجه ارزش‌ها می‌کند و الگوهای درست را به جوانان ارائه می‌دهد ولی دشمن از این بزرگداشت‌ها نگران است چرا که این مناسبت‌ها و اسطوره‌ها خنثی کننده توطئه‌های دشمن هستند امروز هم سالروز حماسه قیام مردم قم است که در پی توهین به حضرت امام در سال ۵۶ مردم قم قیام کردند و پس از آن شور انقلابی سراسر کشور را فرا گرفت که به روح شهدای قیام ۱۹ دی قم درود می‌فرستیم.

وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف و تقویت تولید بسیار مهم است عنوان کرد: مراجعات مکرری وجود دارد که تعدادی از جایگاه‌ها پمپ گاز تعطیل است و باعث سرگردانی مردم شده من از مسئولان امر می‌خواهم ضمن پیگیری نسبت به این امور به مردم اطلاع‌رسانی کنند، مردم حق دارند از علت این مشکلات با خبر باشند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: ما امروز سنگر تولید را مثل سنگر جبهه در هر سال دفاع مقدس می‌دانیم یادمان نرفته که از خرج خود و خانواده‌هایمان می‌زدیم ولی هیچگاه جبهه‌ها را فراموش نمی‌کردیم و امروز هم کارخانجات و مراکز تولیدی سنگرهای کشور و خط مقدم جبهه هستند در خدمت رسانی مانند آب و گاز و امثال آن باید این کارخانجات در خط مقدم توجه مسئولان باشند من از مدیر عامل محترم شهرک‌های صنعتی استان تهران می‌خواهم به مشکلات این شهرک‌ها خصوصاً در مورد مسئله آب و گاز توجه جدی داشته باشند باید تولیدکنندگان خصوصاً در شرایط حساس کنونی با آرامش خاطر و حمایت کامل مسئولان به خدمات خود ادامه دهند.

محمودی در خصوص مسائل آمریکا عنوان کرد: رئیس اندیشکده شورا روابط خارجی آمریکا می‌گوید شاهد تصاویری هستیم که هرگز گمان نمی‌کردیم روزی در آمریکا شاهد آن باشیم، اگر آغاز دوران پسا آمریکا تاریخ مشخصی داشته باشد مطمئناً امروز است آنهایی که در دنیا منشأ آشوب‌ها و کودتاهای مخملی و سازمان جاسوسی و سفارت خانه‌های شأن به جز خونریزی و جنایت برای ملت‌ها خیری ندارد امروز گرفتار آتشی شدند که دست انتقام الهی به جان آنها انداخته است، چه کسی فکر می‌کرد در سالگرد حاج قاسم عزیز که در طول این یک سال شبکه‌های رسانه‌ای آمریکا عکس و مطالب و صفحه او را حذف کردند امروز صفحات ترامپ را حذف می‌کنند، چه کسی فکر می‌کرد اگر در سال ۵۸ پرچم آمریکا از لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام به زیر کشیده شد امروز این پرچم از ساختمان کنگره آمریکا توسط مردم آمریکا به زیر کشیده شود، چه کسی فکر می‌کرد اگر در فتنه ۸۸ توسط آشوبگران کشته سازی کردند و تعدادی از مردم عزیز ما را به شهادت رساندند امروز توسط پلیس آمریکا و در کنگره آمریکا مردم آمریکا کشته و مجروح شوند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سقیفه بنی ساعده فتنه نبود” پایان اسلام بود ” پیامبر با از دنیا رفتنش اسلام را هم با خود برد” هیچ اسلامی بعد از پیغمبر بجا نماند جز در نزد معدودی از جمله علی و تنی چند از یارانش که انها هم به اندازه کافی قدرت ایستادن جلوی میراث خواران نام پیامبر نداشتند و اخرین تلاش برای حفظ اسلام حسین و جنگ عاشورا بود که نتیجه انهم از قبل معلوم بود ” هیچکدام از اولاد و نوه نتیجه های علی هم بعد از حسین هیچکاری از دستشان برنیامد ! از ان به بعد هر کسی که بنام اسلام پا به میدان گذاشت جز به جیب خود به چیز دیگری فکر نکرده واسلام تبدیل به یک شغل شده که میبینیم اخوند یک عمر از دسترنج مردم میخورد و میخوابد و هیچ نفعی از او بکسی نمیرسد و پر سودترین درامد را دارد ! پیغمبر خودش کار میکرده” علی کار میکرده” اینها توصیه به کار و تلاش در بین مردم داشتند و اخوند امروز کار را برای خودش ننگ میداند و یکی از هم لباسان ایشان که در قم داشته دست فروشی میکرده را بدادگاه روحانیت کشاندند و محاکمه کردند که تو داری ابروی روحانیت را میبری” این ماجرای همین پنج شش ماه پیش است ! این چیزی که بنام اسلام و در این زمان و در بین شیعه و سنی میبینیم که دنیا را به اتش کشیده اند جنگ قدرت است” واسه یه لقمه نون و بوقلمونه” جنگ صنفی ست! […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا