اظهارات معاون وزیر خارجه کره‌جنوبی پیش از سفر به ایران

چوی جونگ کان، معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی پیش از ترک سئول به مقصد تهران گفت که اوضاع پیرامون نفتکش توقیف شده کره ای جدی است.

به گزارش ایسنا به نقل از کی بی اس، معاون اول وزیر امورخارجه کره جنوبی صبح امروز (یک شنبه) سئول را طبق یک برنامه ریزی قبلی به مقصد تهران ترک کرد تا با مقامات ایرانی درباره دارایی های بلوکه شده ایران در کره دیدار کند.

وی پیش از آغاز سفر سه روزه خود در جمع خبرنگاران در فرودگاه گفت: از اینکه می دانیم تمام خدمه کشتی ایمن و سلامت هستند، خیالمان راحت است اما اوضاع (پیرامون این کشتی) جدی است.

بنابر این گزارش، چوی امروز از طریق قطر وارد ایران می شود و انتظار می رود با همتای خود و سایر مقامات عالی رتبه وزارت امورخارجه ایران دیدار کند و به هیئت کره جنوبی که پیشتر به تهران رفته است، بپیوندد.

وی همچنین به خبرنگاران گفت: امیدواریم که گفت و گوهای عمیق با مقامات ایران انجام دهیم، چه موضوع کنسولی باشد و چه سایر مسائل مهم بین کره جنوبی و ایران.

معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی افزود: این فرصت خوبی است تا بار دیگر آنچه دولت ایران می خواهد را بشنویم و تشخیص دهیم که ما چه کاری می توانیم در رابطه با پول بلوکه شده (ایران) انجام دهیم و چه کاری را نمی توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا