جوابیه‌ای درباره‌ی اختلاف در حزب جمهوریت

با سلام لطفاً جوابیه حزب جمهوریت درباره اظهارات آقای بیگدلی طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات در انصاف نیوز منتشر گردد

با تشکر
سامان سلیمانی مرند
مسئول رسانه و تبلیغات حزب جمهوریت


بسمه تعالی
مدیر مسئول محترم انصاف نیوز، با سلام. چون در آن سایت در تاریخ ۱۹/۱۰/۹۹ با تیتر «اتهام تخلفات گسترده‌ به رسول منتجب‌نیا در حزب جمهوریت»، در صفحه اول و اصلی سایت، مطالبی را منتشر کرده است که نه تنها تخلف مطبوعاتی است که مصداق بارز نشر اکاذیب برای تشویش اذهان عمومی است و علی القاعده باید با دید یک اقدام مجرمانه در محاکم قضائی مورد رسیدگی قرار گیرد. و لکن این نافی حق شخص مورد اتهام از حیث ماده ۲۳ قانون مطبوعات نیست و لذا لازم است توضیحات زیر در همان صفحات با همان تیتر و فونت درج شود:

نویسنده نامه که در حزب جمهوریت به دلیل سرپیچی از کلیه وظائف تشکیلاتی و ایجاد اختلاف و فتنه انگیزی، چند ماه پیش از مسئولیت دفتر سیاسی برکنار شده است، همان است که در انتخابات دوره یازدهم مجلس توسط مراجع چهارگانه و هیأت اجرائی در دولت تدبیر و امید به اتهّام سوء شهرت و بدنامی ردّ صلاحیت شده و در میان عام و خاص معروف به آتش افروزی و جعل، دروغ و فتنه گری است و بسیاری از سیاسیون او و چند نفر از دوستانش را عامل اختلاف و انشقاق در حزب اعتماد ملّی می دانند. البته اتهامات نامبرده و اقدامات مجرمانه وی به زودی در محاکم قضائی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

و امّا مضامین نامه آقای رحمت اله بیگدلی مسئول معزول دفتر سیاسی و عضو حزب جمهوریت ایران اسلامی که رسانه های معتبر اصلاح طلب و اصول گرا، به جز شرق حاضر به درج و نشر آن نشدند؛ نامه ای که به صورت سرگشاده خطاب به دکتر عرف معاون سیاسی وزیر کشور است حاوی چند مطلب می‌باشد : ۱- در ۱۶/۱۱/۱۳۹۸ کمیسیون ماده (۱۰)، جهت برگزاری مجمع عمومی و تعیین صلاحیت شورای مرکزی و تصویب اساسنامه و مرامنامه، در ۱۸/۰۱/۱۳۹۹ پروانه فعالیت حزب به امضاء وزیر کشور رسید، در صورتی که مجمع عمومی در۱۰/۰۸/۱۳۹۸ تشکیل گردید و اولین جلسه شورای مرکزی در ۲۳/۰۸/۱۳۹۸ تشکیل گردید و به اتفاق آراء، دکتر رسول منتجب نیا به عنوان دبیر کل انتخاب شد.

با اینکه بین مجمع عمومی و صدور پروانه ۱۲۸ روز فاصله بوده است، آیا معقول است که تمامی فعالیت های درونی حزب از جمله انتخاب دبیرکل و مسئولان واحدها متوقف و همه امور موکول به صدور پروانه شود؟ این ادعا در کدام حزب و در کجای دنیا اجرا شده و قابل قبول است؟ وانگهی اگر خلاف قانون بوده است چرا همه اعضاء از جمله آقای بیگدلی به اتفاق به دبیرکل رأی دادند؟ و چرا در جلسه دوّم شورای مرکزی ۰۸/۰۹/۱۳۹۸ مسئولان واحدها از جمله نامبرده برای تصدی مسئولیت کاندیدا شده و همچنین عنوان مسئولیت دفتر سیاسی (هر چند عزل شده) را یدک می کشند؟ و چرا تا رد صلاحیت چهار نفر از هم باندی های نویسنده نامه، توجه به غیرقانونی بودن انتخاب دبیرکل نداشتند؟

۲- ادعّا شده قریب ۱۱ ماه از تصویب پروانه، هیچ جلسه رسمی نداشته ایم و حزب فاقد دبیرکل و مسئولان کمیته و واحدهاست، این ادعا کذب محض است. چون این حزب تا کنون هشت جلسه شورای مرکزی داشته است که حداقل چهار جلسه آن پس از صدور پروانه بوده که آخرین آن روز جمعه ۱۲/۱۰/۱۳۹۹ به صورت اسکای روم برگزار شده است، چون ستاد مبارزه با کرونا حزب را از برگزاری هر گونه جلسه حضوری منع کرده است که البته از هشت جلسه فوق، سه جلسه بدلیل آبستراکسیون کردن نویسنده نامه و دوستانش و یک جلسه به جهت ایجاد تشنج و هتاکی آنها به رسمیت و بررسی دستورات در جلسه نرسید و دو جلسه دیگر در اوائل سال ۹۹، که پس از اعلام، بدلیل عدم حضور اعضاء برگزار نشد.

۳- بند ۳ و ۴ و نقل قول هائی که از دبیر کمیسیون ماده (۱۰) و سایر اعضا و دبیرخانه، توسط نویسنده نامه شده است به صورت رسمی در دیدار جمعی از اعضاء شورای مرکزی به شدت تکذیب گردیده است.

۴- در بندهای ۵، ۶، ۷، و ۸ نامه، مطالبی که از قانون احزاب نقل شده، کذب محض است و هر انسان عاقلی می داند مقصود از فعالیت حزبی در بند ۱۴ ماده یک قانون، انتخاب دبیرکل و مسئولان واحدها نیست، بلکه منظور صدور بیانیه، حمایت از کاندیدها، برگزاری همایش، تجمع و راهپیمائی و امثال آن است.

۵- در چند جای نامه کینه توزانه و با خشم برآمده از آتش حسادت، دکتر منتجب نیا، به غصب عنوان دبیرکلّی و دور زدن کمیسیون ماده (۱۰) و مانع برگزاری جلسه شورای مرکزی متهّم شده است. در مورد دبیرکلی، کمتر حزبی است که دبیر کل او به اتفاق آراء ( ۴۵ عضو ) شورای مرکزی انتخاب شده باشد. علاوه بر آن که در تمامی نامه های کمیسیون ماده (۱۰) و در روزنامه رسمی مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۹۹ نامبرده به عنوان دبیر کل حزب شناخته شده است. البته نویسنده نامه از ابتدا در آرزوی خام رسیدن به دبیرکلی بوده و هست ولی تنها یک رأی دارد و آن رأی خود او است.

۶- در بند ۱۰ تعداد ۹ مجموعه تهمت و افترا به دبیرکل حزب وارد کرده است که اوّلاً آقای بیگدلی باید در دادگاه پاسخگوی این اتهامات و تمامی توهین و تهمت ها، دروغ پردازی و نشر اکاذیب، ظرف مدّت ۱۱ ماه علیه دبیرکل محترم و سایر اعضاء حزب و متوقّف کردن حرکت حزب از هر گونه فعالیت و روشن کردن و شعله ور کردن آتش اختلافات و نفاق باشد.

و ثانیاً حضور نامبرده در جلسه ۲۶/۰۸/۱۳۸۹ کمیسیون ماده (۱۰) احزاب و اعتراض شدید رئیس و اعضاء کمیسیون به بیان اکاذیب و توهین و تهمت های او و قصد بیرون انداختن وی از جلسه کمیسیون توسط دکتر عرف، نشان از کذب تمامی ادعاها و نقل قول های او از اعضاء کمیسیون و دبیرخانه سیاسی وزارت کشور دارد.

ثالثاً، دبیر کل حزب جمهوریت، همچون پدری مهربان، با کمال صمیمیت با تمامی اعضاء حزب رفتار کرده و می کند و آغوش او برای همه باز و گوش او برای شنیدن هر پیشنهاد و انتقادی شنوا و درب خانه او به روی همه باز است. تنها در چند مورد که سه نفر از دوستان و هم باندی‌های آقای بیگدلی در گروه استان‌های حزب در سالگرد مرگ محمدرضا پهلوی، با ارائه چند صفحه تحلیل مقایسه ای از شاه و رژیم شاهنشاهی دفاع کرده و تمامی اقدامات چهل ساله انقلاب را محکوم و شکست خورده دانسته و در سوگ فقدان شاه اظهار تأسف کردند و یا در گروه مجازی حزب از جاسوسی که در قالب محافظ، موجب شهادت حاج قاسم سلیمانی شد، دفاع نمودند، دبیرکل به شدت ناراحت و از انقلاب و امام رهبری و نظام حمایت قاطع نمود.

و در اوائل سال ۹۹ طی نامه خیلی محرمانه و سری خطاب به آقای بیگدلی او را از دروغگوئی، نفاق، تفرقه افکنی نهی کرد و از تحت تأثیر افراد منحرف و مخالف اسلام و روحانیت قرار گرفتن برحذر داشت که متأسفانه نامبرده آن را به منظور تحریک اعضاء علیه دبیرکل افشا نمود.

۷- در مورد دو خواسته آقای بیگدلی عضور شورای مرکزی حزب، که خود را به دروغ نماینده یا تبلور شورای مرکزی می داند پاسخ داده میشود. اولاً کمیسیون ماده (۱۰) احزاب تاکنون دو نوبت اساسنامه و مرامنامه حزب جمهوریت را با کمال دقت بررسی و تأیید کرده است و در جلسه ۲۶/۰۸/۱۳۹۹ چند ایراد لفظی و عبارتی داشته که اصلاح شده و به امضاء اکثریت اعضاء شورا رسیده است. کمیسیون ماده (۱۰) وزارت کشور، بالاترین مقام پاسخگوی حزب را، دبیرکل مورد اتفاق آراء اعضاء می داند که از شخصیتهای ملّی، با سابقه قریب ۶۰ سال حضور در مبارزه در راه اسلام و استقلال و آزادی است و مورد علاقه و اعتماد اعضاء حزب در سراسر کشور می باشد و هرگونه اخلال در امر مدیریت او را با هر قصد و نیتی از جمله حال و هوای کودتا و تصرّف دبیرکلّی و کلیت حزب برنمی یابد.

ثانیاً: جلسات شورای مرکزی طبق اساسنامه هر ماه یکبار با مدیرت دبیرکل محترم فعلا به صورت مجازی و در صورت عادی شدن شرایط، به صورت حضورى برگزار می شود. از نویسنده نامه (یا فحشنامه) مصراً می‌خواهیم دست از محور فتنه و توطئه و اختلاف برداشته، حرمت لباس خود را نگه دارد و با کمال صداقت و صمیمیت با ارکان قانونی حزب همکاری کند و به یاد داشته باشد که دبیرکل محترم حزب شما را در حزب اعتماد ملی پناه داد و حمایت کرد و پس از آن از آوارگی و سرگردانی نجات داده و وارد حزب جمهوريت ايران اسلامى كرده است. پس بايد به او گفت: «نمک شناس باشید».
هیأت اجرائی حزب جمهوریت ایران اسلامی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

اتهام تخلفات گسترده‌ به رسول منتجب‌نیا در حزب جمهوریت

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن