آیت‌الله مکارم: با اهل سنت باید متحد باشیم اما…

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید گفت: ما با اهل سنت باید متحد باشیم اما نباید فراموش کنیم که آنچه امروز می‌تواند روح تشنگان به مذهب را سیراب کند، تعلیمات مذهب شیعه است و همین که ما عقاید شیعه را تبلیغ کنیم، کافی است.

به گزارش ایرنا از دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی در دیدار شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی، افزود: دنیای امروز دنبال مذهبی می‌گردد که آنها را از لحاظ روحی و معنوی سیراب کند و به عقیده ما آن مذهبی که میتواند در دنیای امروز روح افراد را سیراب کند، مذهب شیعه است.

مرجع تقلید شیعیان بر لزوم تقویت وحدت در میان شیعیان در سراسر جهان تاکید کرد و ادامه داد: برای شیعیان دنیا حد و مرزی وجود ندارد، بلکه همه آنها در هر مملکتی که باشند باید دست اتحاد به سوی همدیگر دراز کنند.

وی ضرورت گسترش گفتمان وحدت میان امت اسلام را مورد توجه قرار داد و گفت اتحاد شیعیان در آفریقای جنوبی باید روز به روز در میان خودشان و با کشورهای همجوار و اهل سنت آنجا تقویت شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر آموزش عقاید شیعه به نسل نوجوان و جوان اظهار داشت: عقاید شیعه، عقایدی است که از ائمه معصومین(ع) به ما رسیده است و باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود.

وی در ادامه با هشدار نسبت به توطئه های شیاطین و بدخواهان امت اسلام و مذهب تشیع به شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی گفت: شما به عنوان رییس شیعیان آفریقای جنوبی تنها از طریق نامه با دیگر شیعیان تماس نگیرید، بلکه باید در میان آنها حاضر شوید و حقایق را بیان کنید.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اگر به صورت فیزیکی در بین شیعیان حضور پیدا نکنید، شیاطین و بدخواهان توطئه افکنی می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی مذهب تشیع را برترین مذهب در دنیا دانست و افزود: مذهب شیعه روح افراد تشنه معنویت را سیراب می کند.

وی خاطرنشان کرد: ما با اهل سنت باید متحد باشیم، گرچه با آنها در عقاید اختلاف نظر داریم، اما نباید فراموش کنیم که آنچه امروز می‌تواند روح تشنگان به مذهب را سیراب کند، تعلیمات مذهب شیعه است و همین که ما عقاید شیعه را تبلیغ کنیم، کافی است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: جمع میان تبلیغ عقاید شیعه و حفظ وحدت با اهل سنت احتیاج به لطافت و مهارت های بسیاری دارد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: فعالان این عرصه باید از مهارت کافی برخوردار باشند تا جلوی تناقض‌ها و تفرقه‌ها گرفته شود؛ شما می توانید از جمهوری اسلامی کمک بگیرید تا عقاید شیعه روز به روز تبلیغ شود و گسترش یابد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه «مردم را با غیر زبانتان به سوی دین دعوت کنید» ابراز داشت: تبلیغ عقاید شیعه باید از طریق عمل صورت بگیرد، یعنی شیعیان باید با امانت، صداقت، درستکاری، اخلاق خوب و محبت سایر افراد را به سوی مذهب خود دعوت کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن