درد دل جمعی از معلمان با نمایندگان مجلس و دولت

جمعی از معلمان در پیامی ارسالی به انصاف نیوز نوشته‌اند:

بعداز گذشت چندسال از پیگیری‌های مداوم فرهنگیان و نمایندگان محترم دوره‌های دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی مصوبه اعمال مدرک دوم به تصویب شورای نگهبان رسید و تبدیل به قانون شد.

قانونی که متأسفانه در آن معلمان باسابقه‌ای که با مدرک دیپلم دانشسرا در سنوات گذشته در آموزش و پرورش استخدام شده‌اند به دست فراموشی سپرده شده‌اند.

اعمال مدرک دوم باعث ایجاد تبعیض و دو دستگی در بین فرهنگیان شده است. معلمانی که سال‌ها در محروم‌ترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداخته‌اند در این طرح نادیده گرفته شده‌اند. گویا در وزارت آموزش و پرورش هیچ معلمی در سال‌های گذشته با مدرک دیپلم استخدام نشده است!

این امر موجب یأس، دلسردی و نومیدی در بین این دسته از معلمان شده است. معلمانی که در حین خدمت و با صرف هزینه‌های گزاف ادامه تحصیل داده‌اند و مدرک ارشد یا دکتری گرفته‌اند بر پایه‌ی کدام دلیل و برهان از مزایای اعمال مدرک تحصیلی همچون دیگر فرهنگیان محروم شده‌اند؟

روا نیست اینچنین با فرهنگیان باسابقه برخوردشود. به حرمت و پاسداشت مقام شامخ معلمین از شما تقاضا می‌کنیم درد دل ما معلمان باسابقه را منتشر فرمایید تا شاید نمایندگان و دولتمردان محترم چاره‌ای بیندیشند.

باتقدیم احترام
جمعی از معلمان باسابقه‌ی کشور

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا