رئیس بسیج: اکثریت مردم تمایل دارند واکسن داخلی استفاده کنند

سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره واکسن کرونا، گفت: اکثریت مردم تمایل دارند واکسن ساخت داخل را استفاده کنند، زیرا به آمریکا و اروپا هیچ اعتمادی ندارند.

به گزارش فارس، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اجتماع بزرگ مجازی ویژه دهه فجر با گرامی داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امسال ایام دهه فجر مصادف است با ولادت حضرت زهرا (س) و میلاد مسعود امام راحل که ایام بسیار مبارک است و در عصر روز جمعه توفیق حاصل شد تا در شرایط کرونا از طریق پیام رسان‌های داخلی در خدمت مشتاقان انقلاب باشیم.

وی افزود: انقلاب مردم ایران بر علیه شرایطی اتفاق افتاد که حاصل حکومت پهلوی چه در دوران رضاخان و چه در دوران محمدرضا بود.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به زوایای مختلف عزت و استقلال مردم ایران و هویت ایرانی، ادامه داد: انگلیس‌ها توانستند از دوران قاجار سیطره خود را در درون کشور ما آغاز کنند، هرچه به جلو آمدیم نفوذ استعمار پیر انگلیس در غرب آسیا گسترده‌تر می‌شد و در اواخر قاجار شرایط بین المللی و کشف نفت باعث شد انگلیسی‌ها به دنبال حکومت متمرکز در ایران باشند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه آن‌ها می‌خواستند یک امنیت مدیریت شده و تمرکز پیدا کرده در ایران سایه بگستراند تا این کالای مهم را در خدمت بگیرند، عنوان کرد: اگر می‌خواستند با حکومت قاجار ادامه بدهند ممکن بود آزادی خواهان در دنیا و علما با تکیه بر قوای مردم و عشایر و اقوام مختلف بر علیه انگلیس‌ها شورش کنند، در حالی که در همان اوایل شکل گیری حکومت رضاخان بر علیه او این شورش‌ها شکل گرفت.

وی گفت: در فرایندی با مدیریت انگلیسی‌ها حکومت قاجار را پایان داده تا سلطنت پهلوی را آغاز کنند، رضاخان ۱۵ سال با درآمد‌های نفتی توانست بر تمام املاک کشاورزی تملک پیدا کند و با این درآمد ارتش یکصد هزار نفری را سامان دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به کارکرد ارتش رضا خان، گفت: ارتش یکصد هزار نفری جدید و مجهز داشتیم، اما هیچ گونه مقاومتی در برابر نیرو‌هایی که از شمال و جنوب وارد کشور شدند نکرد، سلاح‌های خود را روی زمین گذاشته و سلاح‌های خود را به روستاییان فروختند و از پادگان‌ها فرار کردند؛ رضاخان که عمر خود را به عنوان یک نظامی گذرانده بود هیچ گاه در برابر انگلیسی‌ها مقاومت نکرد و به تبعیدگاه خود رفت، طبیعی بود ارتشی با ۱۵ سال مدیریت انگلیسی‌ها دچار فروپاشی شود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه همین ارتش را رضاخان علیه مردم ایران به کار گرفت، عنوان کرد: ارتش علیه عشایر غرب کشور به کار گرفته شده و بار‌ها بمباران شدند، در دوره اول پهلوی عزت ملی ایران کاملا لگد مال شد و احساس کرد عزت ملی از سوی پهلوی خدشه دار شد.

وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها برای ملت آزادی قائل نبود ادامه داد: دیکتاتوری محض وجود داشت و این شرایط در زمان پهلوی دوم هم ادامه داشت و حتی بیشتر از آن یعنی تعیین کابینه، تعیین نخست وزیر و تهیه برنامه پنج ساله کشور توسط آمریکایی‌ها بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ارتش شاهنشاهی خدمت می‌کردند،‌ تصریح کرد: هویت ملی ایرانیان در دوران پهلوی کاملا مسخ شد، ما در مسیری بودیم که به یکی از قطعات پازل آمریکایی‌ها تبدیل شده بودیم؛ دستگاه تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان، فرهنگ و خدمات کشور باید براساس تنظیمات آمریکایی بود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه جوانان گام دوم انقلاب باید دوران پهلوی را به دقت مطالعه کنند، گفت: ما ملت بزرگی بودیم که هر گاه دشمنان جرات می‌کردند به سمت ایران حمله کنند صحنه‌های زیبایی در برابر اشغالگران رقم می‌خورد، اما در جنگ جهانی دوم هیچ مقاومتی در برابر روس و انگلیس که در شمال و جنوب کشور تاخ و تاز می‌کردند نشد، چون کسانی در راس کشور بودند که عزت ملت برای آن‌ها اهمیت نداشت و تنها چیزی که آمریکایی‌ها ترسیم می‌کردند اهمیت داشت.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی،‌ گفت: این تحول عظیم در غرب آسیا سرآغاز تحول بزرگ در تاریخ معاصر شد، انقلاب اسلامی بر ارتش تربیت شده آمریکا، با دهه‌ها سابقه، میلیارد‌ها دلار پول و دستگاه جهنمی ساواک به پیروزی رسید. آمریکا به زعم خود قوی‌ترین حکومت غرب آسیا را مدیریت می‌کرد، اما در برابر انقلاب ملت ایران شکست خورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ملت ایران با نیروی الهی توانست به رهبری امام این رژیم سرتاپا مسلح را سرنگون کند، گفت: ۲۲ بهمن سرآغاز عصر جدید پیش روی ملت ایران بود. نگاه دنیا به ملت ایران تغییر کرد و امروز ۴۲ سال از پیروزی انقلاب سپری شده است.

سردار سلیمانی با اشاره به حوادثی که در پیش روی ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته بوده، گفت: همیشه انگشت تحسین ملت‌های مقاوم به سوی ملت ایران نشانه رفته است، بزرگترین هدف انقلاب اسلامی نجات ملت ایران از دست مهره آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بود که محقق شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در سایه انقلاب از زیر سایه استعمار رها شد، گفت: این یک آزادی زیبا و شکوهمند برای ملت ایران بود، استقلال و آزادی برای ملت ایران که باعث شد گام در مسیری بردارد که برای دنیا نمونه باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ملت ایران نه تنها در پیروزی انقلاب مجاهدت کرد بلکه در برابر توطئه‌های سنگین به خصوص در سال‌های اول پیروزی انقلاب و جنگ هشت ساله نیز ایستادگی کرد، گفت: دوران دفاع مقدس دوران  شکوهمندی و بی نظیری بود که امروز از آن به عنوان یک دوره شکوهمند یاد می‌کنیم. در سایه باور «ما می‌توانیم» و «استقلال و آزادی» ملت ایران به پیش رفته است و در همه شاخصه‌های مورد نظر از جمله توسعه و پیشرفت و سعادت و رفاه و عزت و استقلال ملت ایران حرف‌های زیادی برای دنیا دارد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروز ملت ایران یک ملت قوی و یک کشور بزرگ با رهبر شجاع و افتخار آفرین است، ادامه داد: ملت‌های دنیا از ملت ایران با تحسین یاد می‌کنند. توانایی‌های ملت ایران برای نیل به اهداف بزرگ به خصوص اهداف اقتصادی بسیار زیاد است که تلاش خواهند کرد این مسیر را با قدرت ادامه دهند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ادامه داد: این بیانیه ما را به سمت تشکیل تمدن اسلامی هدایت خواهد کرد، رهبر انقلاب همه ظرفیت‌های را برای ملت ایران و جوانان بیان کردند، تجربه تاریخی که ملت ایران در حوزه مقاومت دارد نشان داده که ملت در برابر دشمنان از آرمان‌های امام و اهداف خود به خوبی دفاع کرده و پای این اهداف جانفشانی کرده است و امروز نیز در مسیری قرار گرفته تا با اقتدار گام دوم انقلاب را آغاز کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ملت ایران آماده است با محوریت جوانان، گام دوم انقلاب را آغاز کند، تصریح کرد: جوانان ایرانی با تمسک به روحیه بسیجی بنا دارند با تمرکز بر گفتمان مقاومت، اهداف انقلاب اسلامی را در گام دوم که همان اهداف ملت در دوران مبارزاتی ستم شاهی بود و نیز علم و تکنولوژی، سبک زندگی ایرانی – اسلامی، فرهنگ ملی، صلح و آرامش است را دنبال کند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه دهه فجر فداکاری ملت ایران در دوران‌هایی مختلف را برای ما یادآوری می‌کند، گفت: ملت ایران از جنگ تحمیلی، تروریسم اقتصادی، تحریم‌ها و دوران ستم شاهی با سربلندی بیرون آمد، و انشالله با پیش قراولی جوانان خواهد توانست آرمان‌های خود را یکی پس از دیگری محقق کند و برنامه‌های عملی خود را یکی پس از دیگری اجرایی کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه برای رفع کاستی‌ها تلاش و مجاهدت خواهیم کرد، گفت: امروز دنیا درگیر ویروس کرونا است و انسجام ملی ایرانیان در مبارزه با این ویروس بی نظیر است، همه دنیا دچار از هم گسیختگی شده، آمریکا و انگلیس و برخی کشور‌های دنیا که ادعای آن‌ها گوش فلک را در زمینه دانش پزشکی کر کرده روزانه با هزاران مرگ و میر مواجه هستند.

وی با بیان اینکه کجای دنیا صحنه‌هایی را که ملت ایران و خادمان سلامت و نیرو‌های جهادی بسیج به نمایش گذاشتند را سراغ داریم، گفت: کشور ما در مقایسه با سایر کشور‌ها شرایط خوبی دارد و از چندین مسیر واکسن بومی را برای مقابله با این ویروس تهیه کرده و به زودی در اختیار مردم قرار خواهد داد و وزارت بهداشت نیز تلاش می‌کند واکسن‌های مورد تایید را برای افراد پر خطر تهیه کند.

سردار سلیمانی با اشاره به نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره واکسن کرونا، گفت: اکثریت مردم تمایل دارند واکسن ساخت داخل را استفاده کنند، زیرا به آمریکا و اروپا هیچ اعتمادی ندارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با بیان اینکه دنیا خبر‌های خوش پیروزی‌های ملت ایران را خواهد شنید، تاکید کرد: ملت ایران مراحل تکامل انقلاب را با رهبری رهبر انقلاب و با محوریت جوانان تداوم خواهد بخشید و یک الگوی زیبا از یک نظام تعالی یافته در برابر جهانیان به نمایش خواهد گذاشت تا مسیر بشریت که تمدن‌های مادی آن را دستخوش تغییر کردند به مسیر اصلی خود برگردد.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

پیام

  1. حضرت موسی بن جعفر (ع) : همه بدی ها در خانه ای قرار دارد که کلید آن دروغگویی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا