از این دره، یک لشکر هم رد می‌شود!


غلامرضا بنی‌اسدی، روزنامه‌نگار در یادداشتی با عنوان «بستن منفذها پیشکش، از این دره، یک لشکر هم رد می‌شود!» که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

دلتان هم اگر با هم صاف نیست – که علی‌الظاهر چنین است – به حکم عقل سخن‌تان را یکی کنید. چند گانگی صدا، هم نشانه اختلاف است و هم نشان منفذهای به دره تبدیل شده بین سلسله جبال. از دره هم یک لشکر عبور می‌تواند کند چه رسد که کسی بخواهد به دنبال نفوذ، منفذها را رصد کند. مردم هم به حق ناراحت‌اند از این همه منیت به کلمه تبدیل شده، از این رقابت‌های خسارت‌بار. از این رفتارهای ناصواب و بی حساب. این شکل اختلاف‌ها اصلا ذیل “اختلاف امتی رحمه” قابل تعریف نیست. تعارف که نباید کرد. حرف صریح مردم، خویشتن‌داری همه مسئولان است. ما مردم کوچه و بازار با همه فقر اطلاعاتی‌مان می‌فهمیم که برای برداشتن موانع از سر راه، ده چندان توان همه قوا را نیاز داریم، آن وقت برخی‌ها همین توان تضعیف شده را هم شقه، شقه می‌کنند. یکی دیگری را به مواجهه با انقلاب و قانون متهم و تهدید می کند و دیگری، مردم را در برابر رقیب، به صف می‌کند. این خط و نشان کشیدن‌ها یعنی آقایان از روزگار مردم خبر ندارند که اگر داشتند چنین برای زدن همه، سینه را جلو نمی‌دادند. جالب است که مدعیان امروز، دیروز بر قابلمه‌های خالی می‌کوفتند و با شعارهای معیشتی راه به صندلی‌های سبز برده‌اند اما امروز که قرار است به هر شکل گرهی باز شود، انگشت می‌گذارند تا کسی نتواند نخ‌ها را از هم عبور دهد برای باز شدن. زمان را از دست ندهیم و بدانیم که نه نسبت به ماه و هفته و روز که به دقیقه و ثانیه و ژول در ثانیه هم مسئولیم و باید با اولویت رفع مشکلات مردم در سپهر سیاست کلان حکمت و عزت و مصلحت، کار ها را سامان دهیم.

خودمان هم باید چنین کنیم. قرار نیست “دستی از غیب برون آید و کاری بکند”. ما که حاضریم و تکلیف داریم باید رفع مشکل از کشور و “رفع غم از چهره ناشادِ” ملت کنیم، همین!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا