ماجرای حضور جادوگرها در فوتبال زنان!

ایسنا نوشت: بارها در مورد جادوگری در فوتبال شنیده‌ایم. این پدیده در فوتبال عمری حدود دو دهه دارد و متاسفانه هنوز هم هستند مربیانی مطیع و چشم و گوش بسته که به افرادی با ادعای رمالی در فوتبال اعتماد می‌کنند و برای فرار از مشکلات فنی، به سراغ کسانی می‌روند که با دریافت مبالغ هنگفت به آنها وعده‌های پوچ می‌دهند.

ظاهرا این بار پای جادوگران به فوتبال زنان باز شده است. بر اساس تصاویری که از دیدار سپاهان اصفهان و  شهرداری سیرجان در هفته دوم دور نهایی لیگ برتر زنان منتشر شده، نشان می‌دهد فردی بالای تپه‌ی مشرف به ورزشگاه صفائیه اصفهان ایستاده و پلاستیکی با محتویات – گفته می‌شود – فضولات حیوانی در دست دارد تا با این اقدام نتیجه مسابقه را به سود تیم یکی از دو تیم رقم بزند.

این فرد که پیش از این هم سابقه رمالی و جادوگری در فوتبال داشته و توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم محروم شده، ظاهرا این بار به فوتبال زنان ورود کرده است.

الهه کاظمی، ناظر مسابقه سپاهان اصفهان و شهرداری سیرجان در این مورد به ایسنا گفت: “من ناظر بازی هستم، ناظر جادوگر نیستم. در جایگاه ناظر، جز ناظر و  فلیم‌بردار تیم‌ها کسی حضور ندارند. خبر ندارم و اولین بار است که از شما می‌شنوم.”

هر چند ناظر مسابقه در این زمینه اظهار بی‌اطلاعی کرد اما کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال می‌تواند با رصد فیلم‌ها و تصاویر منتشر شده به ماجرا ورود کند. ضمن اینکه شناسایی این فرد به دلیل سابقه‌ای که در رمالی در فوتبال دارند، کار سختی نیست.

مسئولان فدراسیون فوتبال نباید اجازه بدهند که برخی با عوام‌فریبی و خرافات فضای فوتبال زنان را ناسالم کنند و به آن ضربه بزنند.

مستوره یزدانی، سرپرست تیم زنان شهرداری سیرجان در مورد حواشی ایجاد شده مبنی بر حضور جادوگر در دیدار این تیم برابر سپاهان اصفهان که با پیروزی پرگل نماینده سیرجان به پایان رسید، واکنش نشان داد و گفت: تیم ما در لیگ امسال تا به امروز ۱۳ مسابقه‌ انجام داده است که ۱۱ برد و دو تساوی داشتیم. اگر سال‌های گذشته را هم مرور کنید، می‌بینید که ما در رتبه‌های بالای لیگ بودیم. در ۶ سال گذشته یک بار قهرمان شدیم، دوبار نایب قهرمان و سه بار هم مقام سومی لیگ را به دست آوردیم و تا امروز با اقتدار در صدر لیگ جدول هستیم.

او افزود: باخت سنگین ۶ بر ۲ را با هیچ دلیلی نمی‌توان توجیه کرد. مربی سپاهان پس از باخت مقابل ما بهانه تراشی کرده که لباس داور همرنگ لباس تیم ما بوده و نظر کارشناس داوری را دیدید که گفت باخت سپاهان هیچ ربطی به مشابه بودن رنگ لباس‌شان با رنگ لباس داور نیست. امروز هم با مطرح کردن مسائل جادوگری برای تیم ما حواشی ایجاد کردند.

یزدانی ادامه داد: شاید منظورشان از جادوگری کشف و پروش استعدادهای ۱۶-۱۵ ساله است که باشگاه شهرداری سیرجان این کار را انجام‌ می‌دهد و تحویل تیم ملی می‌دهد. باشگاه ما یکی از باشگاه‌های بازیکن ساز فوتبال زنان است و جایگاه ویژه‌ای در فوتبال زنان دارد. کارنامه تیم و مربی ما در فوتبال مشخص است. مریم جهانجاتی مربی با سابقه تیم ملی استعدادهای درخشانی نظیر زهرا علیزاده و افسانه چترنور را کشف کرده که مقابل تیم پر هزینه سپاهان گلزنی می‌کنند و یک مجموعه به این بزرگی را به چالش می‌کشند. کشف چنین بازیکنانی از دل روستاهای محروم نمایانگر دانش قوی فوتبالی و تجربه بالا است.

سرپرست شهرداری سیرجان در انتقاد به مربی سپاهان گفت: به نظرم مربی سپاهان به جای این که برای تیم ما حاشیه ایجاد کند، مربیگری را کنار بگذارد شاید آن موقع تیم سپاهان نتیجه بگیرد. این اولین باری نیست که این مربی ۶ گل از تیم ما می‌خورد؛ در سال‌های گذشته‌ نیز به تیم‌های این مربی ۱۳ گل زده‌ایم. جادوگر کسانی هستند که توانستند تیم‌های استقلال و آذرخش را از هم بپاشانند و الان هم نوبت سپاهان است. مربی سپاهان که سال‌های گذشته از کادر فنی تیم ملی کنار گذاشته شد، امروز به دلیل نبودن در کادر تیم ملی زنان و ضعف فنی می‌خواهد عملکرد تیم‌های دیگران را خدشه‌دار کند و نتیجه نگرفتن خود را توجیه کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا