پاسخ یکی از نزدیکان رهبری به نامه‌ی خاتمی

نماینده تهران در مجالس هشتم و نهم در پاسخ به نامه اخیر سیدمحمد خاتمی به رهبری انقلاب گفت: برخی داخلی‌ها کار مشابه آمریکایی‌ها را تکرار نکنند و یادشان باشد چه خسارت عظیمی در سال ۸۸ به کشور وارد کردند.

سیدعلیرضا مرندی در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به نامه‌نگاری اخیر با رهبر انقلاب اظهار داشت: این نامه‌نگاری از این جهت عجیب به نظر می‌رسد که در حال حاضر آمریکایی‌ها اینطور فضاسازی می‌کنند که ما اهل مذاکره و تعامل هستیم، در حالی که ذره‌ای از فشارهایشان را بر ملت ایران کم نکرده‌اند؛ در چنین شرایطی، برخی داخلی‌ها کار مشابه آنها را تکرار نکنند و یادشان باشد که چه خسارت عظیمی در سال ۸۸ به کشور وارد کردند.

وی افزود: تا پیش از شروع حوادث خرداد ۸۸، اوباما و غربی‌ها این آمادگی را داشتند که در موضوع هسته‌ای امتیازات زیادی به طرف ایرانی بدهند و به دنبال آن بودند که این مسئله حل شود، چون حضور مردم را در صحنه دیده بودند.

این نماینده اسبق مجلس خاطرنشان کرد: اما وقتی فتنه ۸۸ کلید خورد، فضا برای فشارهای بیش از حد و دوباره از سوی طرف‌های غربی فراهم شد و متأسفانه سران فتنه هم با اینکه فرصت چندباره برای جبران خطاهایشان داشتند، نه تنها از این فرصت استفاده نکردند، بلکه بر همان طبل فتنه کوبیدند.

مرندی تصریح کرد: من در آن ایام دو بار با آقای موسوی مکاتبه داشتم و یکبار هم در تماس تلفنی وی با بنده، این نکته را به او گفتم که طرح اظهاراتی مانند آنچه دو روز قبل از انتخابات در مصاحبه با نشریه تایمز مطرح کرده بود، عجیب به نظرم می‌رسید و تصور می‌کردم که این اظهارات ساختگی است، اما متأسفانه گذر زمان نشان داد که آنها چنین اظهاراتی را با اعتقاد مطرح کرده بودند.

وی ادامه داد: موسوی در آن مصاحبه و در موارد مشابه، با مطرح کردن مسائلی از قبیل اینکه ما با تظاهرات خیابانی به دنبال کاهش قدرت ولی‌فقیه هستیم، نشان داد که به اصل موضوع ولایت فقیه اعتقادی ندارد و اینها نشانه انحراف از اصل بود.

وزیر بهداشت دولت سازندگی با بیان اینکه رفتار سران فتنه در سال ۸۸ علاوه بر صد‌ها میلیارد دلار خسارت به کشور منجر به شهادت دهها نفر از نیروهای بسیجی شد، عنوان کرد: اگر در هر جای دنیا این اتفاق‌ها را رقم می‌زدند و اگر کسی غیر از مقام معظم رهبری بود، این افراد قطعاً اعدام می‌شدند؛ آنها بعد از این زمان هم نه تنها عذرخواهی نکردند، بلکه به تکرار حرف‌های بی‌مبنای قبلی پرداختند و حالا این ساده‌انگاری است که کسی دلسوزی از آنها ببیند.

مرندی تأکید کرد: بارها گفته‌ام و مطمئن هستم که رهبر انقلاب آنقدر بزرگ‌منش هستند که اگر این افراد همان زمان عذرخواهی و جبران خطا می‌کردند، شاید آنها را می‌بخشیدند، ولی چنین کاری نکردند.

فعالان سیاسی در مقابل این نامه‌نگاری‌ها خام نشوند

وی با تأکید بر اینکه خام شدن در مقابل این قبیل نامه‌نگاری‌ها و این اظهارات قابل قبول نیست و مردم هم هوشیار هستند، گفت: گروه‌های سیاسی داخلی باید متفقاً و به وضوح مواضع خودشان را در حمایت از مردم و رهبری اعلام کنند و این را مطالبه کنند که نویسنده این نامه باید به وضوح به اشتباهاتشان اعتراف کند و در مراحل بعد، مراجع قانونی راجع به آنها تصمیم بگیرند.

نماینده مجالس هشتم و نهم در پایان تأکید کرد: در مقابل خیانت به کشور و مردم نمی‌توان به کسی ترحم کرد، لذا گروه‌های سیاسی هم یادشان باشد که نباید خام چنین اظهاراتی شوند و بدانند که همگی در مسائل کلان بین‌المللی باید پشت سر رهبری حرکت کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. در جامعه ما افراد برای حفظ موقعیت خود خیلی بی انصاف میشوند در غایله ۸۸ تقصیرهای حداقل مساوی بود بین دو طرف متاسفانه کدورت سال ۶۴ اجازه نداد حق به حق دار برسد آقای مرندی صرف حضور در کابینه هاشمی که سیاستمدار نشده آید در مملکت ما یک نفر بنا به مقتضیات زمان ردای کارشناسی در هر شغل و حرفه ی را میپوشند
  کمی انصاف جایگاه شما همیشه در جامعه محفوظ است از حذف شدن نترسید حق را بگویید

 2. جناب مرندی مگر شما نماینده مروم و جریاتات سیاسی هستید
  اقای خاتمی حداقل دوبار مورد قضاوت مروم قرار گرفته و بالالی بیست میلیون رای داره شما چقدر
  یه بار خودتو برای ریاست جمهوری کاندید کن بببن نماینده چند درصد مردم هستی لطفا از طرف نظام و مردم حرف نزنید و تعیین تکلیف نکنید

  1
  1
  1. همین مردم بیست ملیون و بیست و چهار ملیون با بد انتخاب کردن . مملکت را به چنین روزی انداختند . امثال شما آنچنان متعصبید که کوچکترین مسائل سیاست را نا دیده می گیرند. وقتی دشمنان شماره یک ایران آمریکا و اسرائیل از این بقول شما سید بزرگواری حمایت می کند یعنی چی هر کشور دیگری بود او را اعدام می کرد .اینکه کسی صد ملیون رای هم بیاورد ملاک حق نیست . حضرت علی گاهی هفت و یا هشت نفر طرفدار داشت .

 3. جناب مرندی مگر شما نماینده مروم و جریاتات سیاسی هستید
  اقای خاتمی حداقل دوبار مورد قضاوت مروم قرار گرفته و بالالی بیست میلیون رای داره شما چقدر
  یه بار خودتو برای ریاست جمهوری کاندید کن بببن نماینده چند درصد مردم هستی لطفا از طرف نظام و مردم حرف نزنید و تعیین تکلیف نکنید

  1
  1
 4. بعضی‌ها‌چقدر‌بیشرمند‌وقتی‌چهره‌آقای‌احمدینژاد‌نمایان‌شد‌و‌دیدند‌که‌ایشان‌را‌چه‌کسانی‌باد‌کرده‌بودند‌باز‌هم‌از‌تهمت‌های‌احمقانه‌خود‌به‌یک‌سید‌بزرگوارو‌فرزند‌حضرت‌فاطمه‌دست‌نمی‌کشند‌اگر‌واقعا‌شما‌طرفدار‌آزادی‌هستید‌یک‌انتخابات‌آزاد‌بر‌گذار‌کنید‌و‌ببینید‌که‌این‌آقا‌که‌شما‌فتنه‌گران‌فتنه‌گرش‌می‌نامید‌در‌میان‌مردم‌چقدر‌محبوبیت‌دارد‌شما‌کوردلان‌تا‌کی‌می‌توانید‌جلو‌آفتاب‌حقیقت‌را‌بگیریدهر‌چقدر‌شما‌از‌این‌آقا‌بدگویی‌کنید‌خداوند‌عزت‌و‌احترام‌اورا‌در‌نزد‌مردم‌بیشتر‌افزایش‌می‌دهدبا‌خدا‌جنگ‌نکنیدبد‌جوری‌زمین‌می‌خورید

 5. باسلام یک سوال اینکه نامه اگر نوشته شده باشد آقای مرندی ودیگر اصولگرایان از کجا از محتوای نامه خبردار شده اند. چرا روزنامه کیهان تیتر می‌زند و هیاهو می‌کند مطمعنا اگر نامه ی نوشته شده است محرمانه بوده و مقام معظم رهبری هرگز رسانه ی نمی‌کردند وجای تعجب دارد آقای شریعتمداری بجای تمام ارکان نظام نظر می‌دهد وحتی از تصمیمات نوشته نشده شورای نگهبان تیتر می‌زند نکنه شورای نگهبان وغیرو دنباله رو تصمیمات روزنامه کیهان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا