شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد [+حاشیه‌ها]

«ورزش سه» نوشت: شهاب الدین عزیزی خادم با اکثریت آرا در مرحله دوم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران در 4 سال آتی انتخاب شد.

در پایان 3 ساعت پر التهاب و هیجان انگیز در مجمع فدراسیون فوتبال، در شرایطی که رای گیری در مرحله اول با حذف علی کریمی و مصطفی آجرلو همراه بود، عزیزی خادم و کیومرث هاشمی راهی مرحله دوم شدند. در این مرحله عزیزی خادم با دستیابی به 49 رای به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران طی 4 سال آتی انتخاب شد.

در نهایت با تمامی حواشی، انتخابات امروز و با بالاترین هیجان با توجه به طیف مختلف نامزدها به انجام خواهد رسید و باید دید از میان علی کریمی، شهاب عزیزی خادم، مصطفی آجرلو و کیومرث هاشمی کدامیک مجوز ورود به ساختمان فدراسیون را به عنوان ریاست آن به دست خواهد آورد.

گزارش لحظه به لحظه فعل و انفعالات انتخابات فدراسیون با توجه به حضور خبرنگار و عکاس ورزش سه در این محل و همچنین پخش از طریق آنتن تقدیم‌تان خواهد شد.

12:49 – رای گیری برای انتخاب نواب رئیس شهاب الدین عزیزی خادم از همین لحظه آغاز شد.

12:47: در پایان رای گیری در مرحله دوم عزیزی خادم با 49 رای به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال انتخاب شد. کیومرث هاشمی نیز 38 رای به خود اختصاص داد.

12:39- دور رای اول دور دوم شمارش آرا برای عزیزی خادم بود.

12:37- با اعلام نبی، بار دیگر 87 رای دریافت شده و اکنون در انتظار مشخص شدن رییس بعدی فدراسیون فوتبال با توجه به آرای اخذ شده هستند.

12:35- خداداد افشاریان داور بازنشسته با چهره‌ای آنکادر شده در مجمع فدراسیون.

12:37-مهدی محمدنبی برای شروع شمارش آرای دور دوم از حیدر بهاروند دعوت به حضور کرد که به وی اعلام شد او به نماز رفته است.

12:36- با پایان رای دهی، اکنون بار دیگر همه در انتظار مشخص شدن آرای نهایی و نفر برگزیده برای ریاست فدراسیون فوتبال هستند. آرا تا لحظاتی دیگر خوانده می‌شود.

12:32- مصطفی آجورلو با روی خوش و لبخند ضمن تبریک به رقبا سالن را ترک کرد.

12:30- شهاب الدین عزیزی خادم برنده دور اول انتخابات فدراسیون پیش از ترک سالن از سوی کریمی از وی دلجویی کرد.

12:28- شکوری از حضور در انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون کناره‌گیری کرد.

12:26- با خواندن نام‌های مدیران باشگاه ها و نمایندگان حاضر که حائز صلاحیت رای دادن هستند، دور دوم انتخابات در حال پیگیری است و تا لحظاتی دیگر از میان شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی، رییس بعدی فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد.

12:21- ابراهیم شکوری در فضای تنفس بین دو دور رای گیری اعلام کرد از انتخاب نشدن کریمی خیلی ناراحت است و فوتبالی‌ها باید لابی را یاد بگیرند.

12:20- در حین دور دوم انتخابات مهدی محمدنبی بارها از اعضای مجمع خواست در جای خود بنشینند.او گفت: وقت لابی گذشته است.

12:11 – اگر در دور دوم، شهاب الدین عزیزی خادم 9 رای جدید کسب کند، به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب خواهد شد.

12:10- اکنون بار دیگر برگه‌های انتخابی به همان روال قبلی در اختیار نمایندگان هیات‌ها، مدیران باشگاه و … قرار خواهد گرفت تا رای گیری اینبار با حضور دو نماینده (کیومرث هاشمی و عزیزی خادم) پیگیری شود.

12:09- علی کریمی بعد از اعلام اسامی و در حالیکه تنها 9 رای به خود اختصاص داده بود، سالن را در میان تشویق حاضران ترک کرد.

12:05- طبق این موضوع شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم انتخابات رفتند تا به دنبال آرای نهایی برای انتخاب ریاست فدراسیون باشند.

11:55 – علی کریمی تاکنون تنها پنج رای را به خود جلب کرده است.

11:58- یکی از آرا به دلیل ناخوانا بودن باطل شد. رای گیری در حال پیگیری و خواندن است.

11:51 – شروع شمارش آرا . اولین رای قرائت شده متعلق به کیومرث هاشمی بود.

11:54- اولین اسم و رای کیومرث هاشمی بود و دو رای بعدی را شهاب الدین عزیزی خادم از آن خود کرد.

11:54- شروع رسمی خواندن برگه‌های انتخاباتی توسط آقای کردانی و نوشتن آن روی تخته وایت برد.

11:51- اکنون با نوشتن نام کاندیداهای انتخابی روی تخته وایت برد، همه در انتظار خروج برگه ها و شمارش آرا هستند.

11:50- 87 نفری که صاحب برگه‌های رای بودند، آرای خود را به صندوق انداختند و تا لحظاتی دیگر با شمارش آرا، رییس فدراسیون فوتبال انتخاب و معرفی خواهد شد.

11:48- احسان حاج صفی، وحید هاشمیان و … از جمله نفراتی بودند که به عنوان نمایندگان بخش‌های دیگر حاضر در انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور در محل رای دهی، برگه‌های خود را برای انتخاب رییس فدراسیون به صندوق انداختند.

11:42- با پایان رای دادن مدیران تیم های دسته اولی، مدیران چهار تیم دسته دومی، تیم های فوتسال و … هم با حضور در محل رای دهی، برگه های خود را به صندوق انداختند.

11:39- با پایان حضور مدیران باشگاه های لیگ برتری، اکنون از مدیران لیگ دسته اول دعوت شد تا برای حضور در محل رای دهی، حضور یابند و برگه های خود را به صندوق بیندازند.

11:36- مدیران باشگاه‌ها در بخش دیگری از انتخابات، با خواندن اسامی وارد محل رای دهی شدند و آرای خود را بعد از نوشتن روی برگه‌ها، وارد صندوق می‌کنند.

11:25 – فلاحتی عضو کمیته بدوی فدراسیون فوتبال تاکید ویژه ای روی این موضوع دارد که عکاسان از برگه های رای عکسبرداری نکنند و حتی اخطار داد که در این صورت، این دوره انتخابات «ابطال» می‌شود.

11:24- آغاز رای گیری و حضور نمایندگان و روسای هیات فوتبال استان‌ها در محل رای دهی. با اعلام دبیرکل فعلی نمایندگان به شکل سه نفره در محل حاضر می‌شوند و با دریافت برگه‌ها و طبق حروف الفبای استانی، رای خود را ارائه می‌دهند.

11:23-محمد نبی دبیر کل فدراسیون در توصیه ای جالب به اعضای رای دهنده از آنها خواست تا در هنگام رای دادن به شکلی برگه های خود را نگه دارند که امکان تصویربرداری توسط عکاسان با توجه به لنز قوی آنها وجود نداشته باشد.

11:20 – مهدی محمدنبی تاکید کرد که اعضای مجمع در هنگام رای دادن نباید از رای خود عکسبرداری کنند و حتی اجازه «همراه داشتن موبایل» را هم ندارند.

11:17 – فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهرخودرو که در ماه های اخیر اعتراضاتی را نسبت به شرکتش داشته، پس از مدت ها در یک محفل فوتبالی حضور یافت و در کنار مدیر عامل پرسپولیس و عضو هیئت مدیره استقلال، سمیعی و خلیل زاده قرار گرفت.

زهرا قنبری کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران برای رای دادن در مجمع حاضر شد.

حضور فرزنه توسلی کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران در انتخابات فدراسیون فوتبال.

11:12 – مسئول بدوی فدراسیون فوتبال: اگر کاندیداها نتوانند بیش از نصف آرا را کسب کنند، دو نامزدی که بیشترین تعداد رای را دارند، به دور دوم راه پیدا می‌کنند و بقیه از دور کنار می‌روند.

11:10- دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران در محل انتخابات فدراسیون فوتبال.

11:05 – مسئول کمیته بدوی فدراسیون فوتبال خطاب به رای دهندگان گفت که «اعضای مجمع اجازه عکسبرداری از تصویر رای خود» را ندارند.

11:03 – علی فلاحتی مسئول کمیته بدوی: اینطور نبود که افراد رد صلاحیت شده، صلاحیت نداشته باشند، فقط «صلاحیت آن ها برای ما احراز» نشد و به این خاطر بود که ما برای اولین بار بود که این کار را انجام می‌دادیم و بیشتر اشکال ها «شکلی» بود و اغلب به خاطر دیر رساندن فرم های ثبت نام.

مصطفی آجرلو نیز سومین نامزدی بود که با حضور سالن اجلاس، خود را مهیای این رقابت کرده است.

شهاب الدین عزیزی خادم نیز چهارمین عضو حاضر در انتخابات ریاست فدراسیون است که عکس یادگاری خود را پیش از شروع مراسم گرفت.

نیما نکیسا، دروازه بان سابق پرسپولیس و تیم ملی که برای انتخابات در بخش هیات رییسه – کارشناسی ثبت نام کرده، دیگر عضو حاضر در سالن اجلاس است.

حیدر بهاروند، سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال که تا ساعاتی دیگر، با انتخاب رییس فدراسیون فوتبال در انتخابات، صندلی خود را به او اهدا خواهد کرد.

10:55- مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق استیل آذین که زمانی علی کریمی در آن عضویت داشت، به عنوان نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در کنار کیومرث هاشمی و علی کریمی. شهاب الدین عزیزی خادم هم دیگر نامزد انتخابات ریاست فدراسیون است که البته در این قاب نیست.

10:55- خوش و بش علی کریمی و شهاب الدین عزیزی خادم دو نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال

10:53- مصوبه مجمع قبلی فدراسیون با اکثریت آرا از سوی اعضای مجمع تایید شد.

10:46- حضور مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به عنوان میهمان ویژه در انتخابات فدراسیون فوتبال

10:41- صورتجلسه مجمع قبلی فدراسیون فوتبال توسط محمدمهدی نبی قرائت شد و مصوبات آن اعلام شد.

10:39 – با اعلام نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال 86 نفر از 87 نفر در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال حضور دارند.

10:34: احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال نیز یکی از اعضای 87 نفره مجمع فدرسیون به شمار می رود و در جایگاه خود مستقر شده است.

10:31- در شرایطی که انتخابات فدراسیون فوتبال در حال پیگیری است، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با حضور در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان، در آن غایب خواهد بود.

10:25 – یک نقاش در طبقه دوم سالن برگزاری انتخابات، به صورت آنلاین در حال کشیدن چهره چهار کاندیدای فدراسیون فوتبال است.

10:21- مراسم از لحظاتی پیش با قرائت آیات کلام الله مجید به طور رسمی آغاز شد و این در حالیست که مهدی تاج، سلطانی فر و کفاشیان هنوز به محل برگزاری انتخابات نیامده‌اند.

10:19 – محمدرضا ساکت، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و مدیرعامل حال حاضر سپاهان نیز دیگر عضو حاضر در انتخابات است که با همان استایل همیشگی سوژه عکاسان شد.

10:17 – وزیر ورزش و جوانان در محل انتخابات حضور ندارد اما بهاروند و نبی در جلسه حضور دارند.

10:16 – انتخابات فدراسیون فوتبال ایران از همین لحظه و با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

10:15: احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان تیم ملی دیگر نماینده حاضر در انتخابات است که دقایقی پیش وارد سالن محل برگزاری انتخابات شد.

10:05- مصطفی آجرلو نیز با حضور در محل برگزاری انتخابات، ضلع چهارم رقابت برای دستیابی صندلی ریاست فدراسیون را در انتخابات تکمیل کرد.

10:04- شهاب الدین عزیزی خادم، دیگر نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال وارد سالن اجلاس و انتخابات شد.

  • مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش نیز یکی دیگر از حاضران در این مراسم است. دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی نیز با حضور در سالن با استقبال اصحاب رسانه مواجه شد و در گوشه‌ای از آن اسکان یافت.

9:50: علی کریمی که به همراه بهنام ابوالقاسم پور در مراسم حاضر شده بود، با دیدن کیومرث هاشمی دیگر نامزد انتخابات به سمت وی رفت و بعد از دست دادن خوش و بش کوتاهی با یکدیگر داشتند.

  • طبق سین برنامه انتخاباتی امروز، قرار است انتخابات از ساعت 10 به شکل رسمی آغاز شود. انتخابات با تلاوت قرآن و در ادامه خیرمقدم و قرائت دستور جلسه توسط دبیرکل دنبال می‌شود. در ادامه نیز تصویب صورتجلسه در دستور کار خواهد بود. بخش بعدی برنامه مربوط به سخنرانی سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال خواهد بود. بعد از آن مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به سخنرانی خواهد پرداخت.
    تعیین سه نفر جهت بررسی صورتجلسه مجمع و 3 نفر نیز به عنوان شمارش کنندگان آرا بخش بعدی این مراسم خواهد بود. تصویب صورتجلسه مجمع قبلی، پخش کلیپ دیگر آیتم های قبل از انتخابات خواهد بود.
    بعد از آن ابتدا انتخابات ریاست فدراسیون و اعضای هیات رییسه فدراسیون که طبق برنامه اعلامی از ساعت 10:06 تا 12 دنبال خواهد شد. در نهایت نیز طبق پیش بینی این مراسم در ساعت 14 با اعلام دبیرکل به پایان خواهد رسید. باید دید در پایان آن چه کسانی مجوز حضور در ساختمان را به عنوان رییس به دست خواهد آورد.

09:49: اصحاب رسانه نیز دقایقی قبل با حضور در طبقه دوم سالن محل برگزاری، آماده پوشش کامل این انتخابات شدند.

09:49: وحید هاشمیان، مهاجم سابق تیم ملی و عضو حال حاضر کادرفنی تیم ملی نیز دقایقی پیش وارد سالن سران اجلاس و محل انتخابات فدراسیون شد.

09:43: دو نفر از نمایندگان AFC که روی انتخابات امروز نظارت خواهند داشت وارد سالن سران اجلاس شدند.

09:43/ در فاصله دقایقی مانده تا شروع رسمی انتخابات اکنون خبرنگاران در محل تعیین شده توسط روابط عمومی فدراسیون فوتبال، حاضر هستند و در انتظار تهیه خبر و ارسال آن هستند.

09:20/ علی کریمی، پیشکسوت فوتبالی نیز که نامزد ریاست فدراسیون فوتبال است در محل انتخابات حاضر شد.

09:20/ حضور کیومرث هاشمی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در محل انتخابات.

۹:۰۵/ احمد مددی از انتخابات فدراسیون فوتبال انصراف داد. مدیرعامل استقلال جهت پست نمایندگی مدیران عامل باشگاه‌ها در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کاندیداتوری کرده بود.

۸:۴۵/ نماینده هیات‌ها با اتوبوس تیم ملی به محل برگزاری انتخابات وارد شدند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا