کتاب «متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن» منتشر شد

کتاب «متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن» منتشر شد. «متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن» به کوشش و ویرایش اندرو بیلی و با ترجمۀ یاسر پوراسماعیل، با واکاوی نوشته‌های فیلسوفان بزرگ دربارۀ ماهیت تفکر و آگاهی، کلیاتی جامع دربارۀ این حیطۀ جذاب ارائه می‌شود. سیزده فصل که به قلم متخصصان نوشته شده‌اند به معرفی و بررسی دستاوردهای فکری این فیلسوفان می‌پردازند؛ فیلسوفانی که به موضوع، مباحث اصلی و استدلال‌های این حیطه شکل داده‌اند.

دکارت در قرن هفدهم آغازگر بحث‌های امروزی دربارۀ ذهن بود و سپس، با وقوع تحولاتی هیجان‌انگیز در علم و فلسفه، این بحث‌ها در نیمۀ قرن بیستم شکل تازه‌ای به خود گرفتند. این کتاب بر شکل‌گیری دیدگاه‌های فلسفی فلاسفه دربارۀ ذهن از زمان دکارت به بعد متمرکز است و به متفکران بزرگی همچون هوسرل، رایل، لوئیس، پاتنم، فودر، دیویدسن، دنت و پال و پاتریشا چرچلند می‌پردازد. این کتاب نشان می‌دهد اندیشه‌ها و استدلال‌های این متفکران بزرگ چگونه بر درک ما از رابطه میان ذهن و مغز اثر گذاشته است و شالوده‌های لازم را برای فهمی کامل و جامع از این موضوع جذاب پی‌ریزی می‌کند.

ویلیام سیگر، استاد فلسفۀ دانشگاه تورانتو، کانادا، در مورد کتاب «متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن» می‌نویسد: «متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن دروازه‌ای است به سوی آخرین جریانات فلسفۀ ذهن. این کتاب با تمرکز بر «متفکران بزرگ» و نه موضوعات رایج، نگاهی تازه دربارۀ مسائل اصلی و تحولات‌شان به ما می‌دهد. به‌علاوه، این کتاب مطالب حاشیه‌ای جالبی هم در خصوص زندگی‌نامه‌ها و شخصیت‌های بعضی از این فیلسوفان دربردارد.»

پیش از این کتاب «متفکران بزرگ زیبایی‌شناسی» در نشر لگا منتشر شده است، و در ادامه «متفکران بزرگ فلسفۀ اخلاق» با سرویراستاری کاوه بهبهانی و با همراهی چندین مترجم ازجمله صالح نجفی، دکتر مهدی اخوان، محمد زندی و… و کتاب «متفکران بزرگ روان‌شناسی» با سرویراستاری دکتر زهره خسروی در لگا منتشر خواهد شد.

«متفکران بزرگ فلسفۀ ذهن» در ۳۷۰ صفحه، ۸۰۰ نسخه و به قیمت ۷۵۰۰۰ تومان در منتشر شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا