سونامی سمیه!

کانال جمهوری سوم در مطلبی با عنوان «سونامی سمیه» نوشت:

امروز جمعیت بزرگی از ایرانیان، از پیر و جوان و نوجوان و کودک، دختر و پسر، از تهران و شهرستان، داخل و بیرون مرزها، لبیک‌گویان با دابسمش‌هایشان به استقبال آهنگ جدید ساسی مانکن و الکسیس تگزاس می‌روند. بعید می‌دانم در هیچ کجای دنیا یا حتی هیچ کجای تاریخ، قبح پورنوگرافی و فحشا اینچنین برای ملتی ریخته باشد و مرزهای عرفی و اخلاقی و دینی و قانونی چنان بی‌اعتبار شود که عامه‌پسندترین موسیقی شبه فولکلوریک ملتی که‌ در هر کوی و برزن و ماشین و کافه و آرایشگاه و تالار ‌و جشن تولد و حتی مدرسه‌ای بهانه شادی‌بخش مردمان است، رسما از محتوای پورن برخوردار باشد.

سونامی سمیه یک جنبش پورنوگرافیک است. امروز قطعا رکورد جدیدی در تاریخ ثبت خواهیم کرد و از همه جالب‌تر اینکه این رکورد در قبح‌زدایی و عادی‌سازی پورنوگرافی و استقبال عمومی در آن در سرمشق تام و تمام دولت اسلامی نه در جهان معاصر بلکه به ادعای مبلغان آن از صدر اسلام تا امروز در حال رخ دادن است. اینک تمام جهانیان‌ در حال دیدن این صحنه کمیک هستند که در کشوری که آخرین دغدغه مقامات رسمی، سیاستگذاران و مبلغان آن اینست که بی‌حجابی مادر خانه‌دار داخل انیمیشن و دوچرخه‌سواری دختران و به اسم صدازدن همسران در خانه تحت تأثیر فرهنگ غرب، عرش الهی را به لرزه درآورده، چگونه جامعه قدم‌به‌قدم با تتلو و ساسی مانکن واکنش سراسر وارونه خود را به حاکمان و همه جهان اعلام می‌کند.

ساده‌لوحانی که تصور می‌کنند در هشدارهای اساسی دلسوزان در چند سال اخیر بحث درباره یک دادسرا یا یک قانون یا یک قوه قضاییه یا یک شورای نگهبان، یا یک انتخابات مجلس یا چند دولت پیاپی یا نابودی اقتصادی یا حتی مشروعیت نظام سیاسی است سخت در اشتباهند. مساله امروز ایران موتور مخربی از سیاستهای نادرست است که اینک نه تنها کل سازمان رسمی و نه تنها اساس دینداری، بلکه کل نظام اجتماعی و تاریخی و اخلاقی ما را دچار بحران کرده است. سونامی سمیه نشانه آشکار شکست مطلق سیاستهای فرهنگی در چهل سال اخیر است که پیامدهای مخرب آن بنیان‌های فرهنگی حیات ایرانی را چنان متزلزل کرده که معلوم نیست تا سالها و دهه‌های آینده چگونه امکان ترمیم آن وجود داشته باشد. قشری‌گری امنیتی و انضباط خشن پدرسالارانه و مردسالارانه در انقیاد زنان و سازماندهی تمامیت‌خواهانه روابط جنسی در ایران که با بحران در خانواده پدرسالار و ممتنع شدن اقتصادی ازدواج همراه شده، انفجاری اجتماعی و فرهنگی در ایران را طراحی کرده که سونامی سمیه تنها طلیعه آن باید به حساب آید.

در چنین شرایطی با توجه به پنبه‌های سربی مقدس و کرکننده‌ای که در گوش حضرات است، مخاطب این نوشته تنها خود ما پدران و مادرانیم‌ که به چشم خود می‌بینیم سونامی عظیمی را که در حال بلعیدن آینده فرزندان ماست و در این وادی بلازده تا فرسنگها نه کشتی نجات که حتی تخته‌پاره‌ای فرهنگی، الهیاتی و اخلاقی نیست که با چنگ زدن به آن نه خودمان که فرزندانمان را نجات دهیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. تغییر و تحول عمیق و سونامی وار هست ولی تخریبش کدام ساحل را در می نوردد؟ساختار هایی که به عقیده من معضل تاریخی ما بوده اند. «تعریف سنتی خانواده». کسانی که باید بترسند یا خوابند یا سرشان زیر برف

 2. من موندم شبکه سه چقدر خول الکسیس تگزاس رو میشناسه … ما هنوز نمیشناسیم اون کیه!!! شما با این صحبتهاتون افرادی که اینو هم نیشناسن خوب معرفی میکنید… این خودش از اصل موضوع سمیه گنده تره… و شما شبکه سه بدلیل شفاف سازی این موضوع زشت و تابلو کردن یک موضوع بد گناهکارترید…

  12
  1
 3. بنده اسم این بانو را هم نشنیده بودم اگه هم شنیده بودم در حد جوک و… بود نمی دونستم کیه. با جستجو های فراوان الان شناخت کامل پیدا کردم. خواستم ببینم کیه که اینقدر مهم شده. الان فهمیدم این آهنگ خیلی اهمیتی هم نداره چیز خاصی هم نیست خب هر دوتا هنرمندم یه آهنگی هم خوندن چیه مگه؟ این از بی فرهنگی و بدبختی ماست که خیلی بزرگش کردیم و به این موضوع پرداختیم. البته ریشه این معضل مدیریت غلط و خودخواهی مدیران کشوری است که کشور را به اینجا کشیدن و مردم عقده ای و منزوی شدن.
  اگه با دنیا در ارتباط بودن و راحت می تونستن به همه کشورها برن و با فرهنگ اونا آشنا بشن فرهنگ اصیل ایرانی و غیرت را با هیچی عوض نمی کردن.

 4. دستخوش به مقامات و مسئولین که الان یک هفته هست مرغ نیست دوماه روغن نیست مایحتاج اولیه سفره مردم قحطی شده اون موقع میشنن از انحرافات اخلاقی دم میزنن اصن اینم یه روش جدید شده چندساله قبل از عید به طرف میگن ی کیلیپ درست کن که مردم تا بعد عید سرشون گرم باشه ماهم هر چه تونستیم بچپانیم به مردم . والااااا دستهای پلید همه در دست همه . دلم میسوزه واسه مردم ساده این مملکت.

 5. سلام
  واقعا که..
  همیشه متنفر بودم از اینستا
  مزخرف ترین محتویات رو داره حتی اگه چیزای خوبیم داخلش باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا