جزییات سانسور دیدار تاریخی پاپ و آیت‌الله در صداوسیما!

دیدار و گفت‌وگوی آیت‌الله سیستانی و پاپ فرانسیس روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۹۹ در شهر نجف برگزار شد.

به‌گزارش انصاف نیوز دیدار پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با آیت‌الله سیدعلی سیستانی، مرجع عالیقدر جهان تشیع بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های منطقه و برخی رسانه‌های فرامنطقه‌ای داشت.

اما این دیدار تاریخی و‌ کم‌نظیر دو رهبر مذهبی جهان مسیحیت و جهان اسلام در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به شکل عجیبی بازتاب پیدا کرد.

خبر ۱۳ شبکه‌ی خبر سیما که با شعار «صحت، دقت و سرعت» آغاز به کار کرده بود، این خبر را  ۳۱ دقیقه پس از آغاز خبرها اعلام کرد.

خبر ۱۴ شبکه‌ی یک که قدیمی‌ترین بخش خبری تلویزیون محسوب می‌شود ترجیح داد خبر این دیدار را ۳۹ دقیقه پس از آغاز اخبار اعلام کند.

در خبر ۱۹ شبکه‌ی خبر که حدود سی‌دقیقه است این خبر اعلام نشد.

در خبر ۲۰ شبکه‌ی خبر که به نوعی رقیب خبر بیست‌وسی محسوب می‌شود خبر دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی در دقیقه‌ی ۲۷ اعلام شد.

خبر ۲۰:۳۰ که به‌عنوان یک بخش خبری متفاوت تبلیغ می‌شود ۱۸ دقیقه بعد از شروع خبرها این خبر مهم را به مخاطبان خود اعلام کرد.

و سردبیران خبر ۲۱ شبکه‌ی یک سیما نیز ترجیح دادند این خبر را ۴۵ دقیقه پس از آغاز اخبار۲۱ اعلام کنند.

نکته‌ی جالب توجه اینکه میانگین زمان اعلام این خبر در بخش‌های مختلف خبری کمتر از یک‌دقیقه بوده است.

دو برنامه‌ی «گفت‌وگوی ویژه‌ی خبری» شبکه‌ی دو سیما و «تیتر امشب» شبکه‌ی خبر نیز که ماموریت خود را بررسی تحلیلی موضوعات روز اعلام می‌کنند به این موضوع نپرداخته و‌ حتی در برنامه‌ی «جهان امروز» شبکه‌ی خبر که به شکل اختصاصی به موضوعات خارجی می‌پردازد اثری از بررسی این دیدار نبود؛ در این برنامه موضوعاتی مانند «چین، بزرگترین قطب تولیدی جهان» و «پشت پرده‌ی اعتراض‌ها در سنگال» مورد بحث و بررسی قرار گرفت!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. سلام. شما سخت نگیرید. حالا یک ساعت اینور و اونو مشکل رو حل نمیکنه. اگر میتونید آمریکاییهارو از کشورتون بیرون کنید . اگر ایران نیرو به عراق نمیفرستاد الان همتون زیر دستان و سلطه داعش بودید.

    1
    6
    1. سالمید؟؟مشکل ندارید؟میدانیداشغال یعنی چه ؟؟یا سرتان را زیربرف های جهالت پنهان کرده اید؟؟بفهمیدچه میگویید..

  2. در دیدار پاپ و ایت الله سیستانی تنها چیزی که در تلویزیون نشان داده میشد فقط این بود که پاپ و ایت الله سیستانی به هم زل زده بودند و کلمه ای بینشان ردو بدل نمی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا