«دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی بیانگر توجه به نامه احمدی‌نژاد است»

علی‌اکبر جوانفکر، از چهره‌های سیاسی نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در یادداشتی تلگرامی با عنوان «دیدار معناداری که دکتر احمدی نژاد خواستار آن شده بود» نوشت:

سفر رهبر کاتولیک های جهان به عراق و دیدار وی با آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان، گویای این واقعیت است که پاپ فرانسیس به مفاد نامه دکتر احمدی نژاد که در اوایل سال جاری خطاب به وی ارسال شد، به دیده اهمیت نگریسته است.

دیدار این دو رهبر بزرگ دینی جهان با یکدیگر که بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های مهم جهان داشته است، بیانگر توجه ویژه آقای خورخه ماریو برگولیون به نکات مهم مندرج در نامه دکتر احمدی نژاد است.

چنین به نظر می رسد که پاپ فرانسیس برگولیون برخلاف سلف خود پاپ بندیکت شانزدهم به ابعاد نظرات دکتر احمدی نژاد برای همفکری و همکاری رهبران ادیان مذهبی با یکدیگر جهت کمک به حل مشکلات پیچیده پیش روی بشر توجه کرده است.

نامه رئیس جمهور سابق ایران، اردیبهشت ماه سال جاری برای پاپ فرانسیس ارسال شد.

در این نامه با اشاره به تلاش های پاپ برای ایجاد اصلاحات بنیادین در مناسبات ظالمانه حاکم بر جهان امروز تصریح شده بود: شما به عنوان عالی ترین مقام در بزرگترین دستگاه دینی جهان، بیش از همه مسئولیت دارید تا در یک همفکری و سپس همکاری بزرگ و تاریخی برای بهبود زخم هایی که بر چهره زمین نشسته و لکه های زشتی که چهره بشریت را مخدوش کرده است، در یک جریان هماهنگ و جهانی با مقامات دینی و مذهبی در سراسر جهان و با یک اقدام جمعی جهانی در برابر ظلم، ستم، تبعیض، فقر، جهل، نفرت، فساد، تباهی، جنگ، ویرانی، استعمار و استبداد قیام کنید.

دکتر احمدی نژاد خطاب به وی تصریح کرده بود که اطمینان دارم خیل عظیمی از اندیشمندان و آزادیخواهان جهان در حمایت از این اقدام برخواهند خاست و توده های میلیاردی مردم در سراسر جهان، از این امر استقبال کرده و بدان خواهند پیوست.

انعکاس  جهانی دیدار این دو رهبر برجسته دینی با یکدیگر، موید پیش بینی دکتر احمدی نژاد در نامه خود به پاپ فرانسیس است.

رئیس جمهور سابق ایران در نامه خود افزوده بود: به نام نامی حضرت انسان کامل و حضرت مسیح که درود خدا بر آنان و مادران عفیفه آنان باد، آغاز دوره بیداری و خیزش عمومی بشر علیه ظلم، فساد، فقر و تباهی برای نیل به آزادی و رهایی از ظلم و استقرار عدالت و کرامت انسانی را به شما بشارت می دهم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. خود شیفتگی , خودبزرگ بینی ,ریاکاری,و نتیجه ان خود حق بینی مطلق …
    و دیگر هیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا