واکنش دولت به اظهارات محسن رضایی درباره FATF

رئیس دفتر رئیس جمهور مورد اظهارات محسن رضایی در مورد اف‌ ای تی اف گفت: در این اظهارات بیشتر نگاه سیاسی را شاهد هستیم، بارها تاکید کردیم تصویب نشدن این دولایحه که در مجلس تصویب شده و مدت طولانی در مجمع معطل مانده به مصلحت روابط بانکی ایران با دنیا نیست، حتی با کشور های دوست، چه تحریم باشیم چه نباشیم روابط بانکی جز ابزارهای اصلی روابط تجاری و اقتصادی با دنیا است؛ اگر روابط بانکی نباشد باید با صرافی ها کار شود، صرافی ها یعنی پولی برای جابه جایی امنیت کمتر و قیمت گران تر دارد. به عنوان دولت اعتقاد داریم تصویب این دو لایحه لازم است و به روابط بانکی کمک می کند.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در رابطه با شرط لغو تحریم ها و اظهارات رییس جمهور در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: مسئله برجام و لغو تحریم های ایران یک موضوع جدی است که ما در ایران دنبال می کنیم و بسیاری از کشورهای دوست و مختلف از جمله ۱+۵ هم آن را دنبال می کنند، طبیعی است هر که به خود اجازه می دهد هر چه که درست است را بیان کند و این به این معنا نیست که این اظهارات با ایران توافق شده باشد. زمانی که همه اینها نهایی شود اعلام می شود.

وی در مورد طرح جدید ظریف که مطرح کرده بود از کانال های دیپلماتیک اجرایی می شود نیز گفت: بر روی این طرح دارد کار می شود و هنوز نهایی نشده است.

واعظی در مورد اظهارات محسن رضایی در مورد اف‌ ای تی اف نیز گفت: غیر از ایران و کره شمالی بقیه کشورهای دنیا همه به چهارچوب پولشویی پایبند هستند و چهارچوب اولیه را رعایت می کنند. اگر حرف هایی که آقایون می زنند درست باشد اینگونه نیست که همه کشورهای دنیا بپیوندند غیر از ایران و کره شمالی.

وی افزود: در این اظهارات بیشتر نگاه سیاسی را شاهد هستیم، بارها تاکید کردیم تصویب نشدن این دولایحه که در مجلس تصویب شده و مدت طولانی در مجمع معطل مانده به مصلحت روابط بانکی ایران با دنیا نیست، حتی با کشور های دوست ، چه تحریم باشیم چه نباشیم روابط بانکی جز ابزارهای اصلی روابط تجاری و اقتصادی با دنیا است؛ اگر روابط بانکی نباشد باید با صرافی ها کار شود، صرافی ها یعنی پولی برای جابه جایی امنیت کمتر و قیمت گران تر دارد، امیدوارم مجمع یک تصمیم درست بگیرد و بر اساس آن تصمیم برای مردم بگوید چرا این تصمیم را گرفته. به عنوان دولت اعتقاد داریم تصویب این دو لایحه لازم است و به روابط بانکی کمک می کند.

خبر تکمیل می‌شود…

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا