رادیو جوان چگونه پول سیاه قمار غیرقانونی را به آمریکا انتقال می‌دهد؟

محمد جرجندی در گزارشی با عنوان «رادیو جوان چگونه پول سیاه قمار غیرقانونی را به آمریکا انتقال می‌دهد؟» در وب‌آموز نوشت:

همزمان با گسترش اینترنت در ایران، این کشور شاهد رشد چشمگیر جرایم سایبری است. ترکیبی از ضعف شبکه بانکی ایران و مدیران فاسد و شبکه‌های مافیایی و غیر رسمی صرافی‌ها و مبارزه غیر موثر دستگاه پلیسی و قضایی به مجرمین این اجازه را میدهد که با راه اندازی کسب و کارهای غیرقانونی و پوششی میلیون ها دلار پول بدست بیاورند و بازار پولشویی و فساد را در آن کشور پر رونق کنند.

یکی از مشکلاتی که مردم ایران همکنون با آن درگیر هستند سایت‌های قمار و شرطبندی غیرقانونی است، این سایت ها در هیچ کشوری ثبت نشده اند و توسط هیچ نهاد و سازمانی نظارتی بر روی آنها انجام نمی‌شود، گردانندگان این سایت‌ها که عمدتا در ترکیه، انگلیس و ارمنستان زندگی می‌کنند ایرانی‌هایی هستند که از ضعف نظارت شبکه بانکی و عدم دسترسی و پیگیری پلیسی قضایی ایران مطلع هستند و با راه اندازی این سایت ها به چرخه فساد و پولشویی در ایران کمک می‌کنند.

این سایت‌ها شبانه روز در اینستاگرام و تلگرام و تلویزیون های ماهواره ای تبلیغ می‌شوند و پول واقعی ریال از کاربران خود دریافت میکنند. شبکه پرداخت این سایت ها با سو استفاده از شبکه پرداخت ایران عمدتا با حساب های اجاره ای و یا درگاه های پرداخت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و در نهایت پول به شبکه صرافی‌ها و از آنجا عمدتا به صورت رمزارز به کشورهای مقصد منتقل می‌شود. با توجه به غیرقانونی بودن صنعت قمار در ایران این سایت‌ها با پرداخت رشوه به مدیران بانکی و پلیس ایران راه خروج پول از کشور را هموار میکنند.مدتی است که ترکیه شروع به برخورد با اعضای این شبکه کرده است و در آخرین اقدام میلاد حاتمی بازداشت و به ایران مسترد شد.

رادیو جوان

در کمال تعجب یکی از عوامل تبلیغ این شبکه قمار و پولشویی شرکتی آمریکایی است با نام رادیو جوان؛ رادیو جوان چند سالی است که با پخش تبلیغات وب سایت قمار غیرقانونی و دریافت اسپانسری از این شبکه بدور از چشم دستگاه ناظر دولت آمریکا به راحتی فعالیت می‌کند.

رادیو جوان (Radio Javan Inc) شرکت ثبت شده در آمریکا با شماره رسمی ۰۶۵۳۶۱۹۷ است و بنابراین باید قوانین مشخص دولت آمریکا را رعایت کند؛ ولی با توجه به فعالیت فارسی این شبکه به نظر میرسد از چشم دستگاه ناظر کشور آمریکا به دور مانده است.

لینک مرتبط

رادیو جوان مدتی است به بازوی تبلیغاتی این شبکه فساد تبدیل شده است، در آخرین نمونه تبلیغ کلیپ پر سر و صدای ساسی مانکن با همکاری رادیو جوان و وب سایت غیر قانونی قمار و پولشویی ریور پوکر:

رادیو جوان همچنین وب سایت اختصاصی قمار و شرطبندی غیرقانونی شارک بت را تبلیغ میکند که در هیچ کشوری ثبت نشده است.

ویدیو از دروازه پرداخت ریالی غیرقانونی سایت قمار و شرطبندی شارک بت

در ویدیویی هم مشاهده می‌کنید که شبکه رادیو جوان در حال تبلیغ شبکه مالی غیرقانونی قمار پارسی گرام است که اختصاصی برای پرداخت شبکه سایت های قمار و دور زدن شبکه پرداخت رسمی کشور ایران طراحی شده است.

و اما سوال مهم اینجاست که این شرکت ثبت شده در آمریکا چطور در شرایط تحریم شبکه بانکی ایران توسط آمریکا می‌تواند پول حاصل از شبکه غیرقانونی قمار و پولشویی را از ترکیه به آمریکا انتقال دهد و چرا نظارتی بر روی فعالیت این شرکت نیست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا