خرید تور نوروزی

وزیر کشور: باید مقتضیات حضور پرشکوه مردم را بسترسازی کنیم

وزیر کشور گفت: همانطور که مقام معظم رهبری موضوع مشارکت در انتخابات را به صورت خیلی جدی با تعبیر بسیار بلند و واژه های پر معنی مطرح کردند، همه دستگاه‌ها باید تلاش کنیم مقتضیات حضور پر شکوه مد نظر ایشان را بستر سازی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهار موضوع اصلی درآخرین جلسه سال جاری با استانداران مطرح شد، گفت: بحث امنیت هم از نظر امنیت عمومی و هم امنیت انتخابات مطرح شد و نهایتاً با توجه به اطلس امنیتی که برای انتخابات همیشه تعیین می‌کنیم مقرر شد همه استان‌ها با حساسیت این اطلس را پیگیری کنند و مرتب گزارش دهی و گزارش گیری انجام شود در حوزه امنیتی مشکل خاصی در شرایط کنونی نداریم که این را مرهون لطف خداوند متعال و همراهی های مردم عزیزمان می دانیم.

وزیر کشور افزود: دومین مساله بحث تامین ارزاق و قیمت‌ها در ایام نوروز است. ما در وزارت کشور به عنوان مسئول ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی از ۴ ماه قبل برآورد ها و تحلیل ها را مرتب در دولت مطرح کردیم و نقاط نگرانی خودمان را هم مطرح کردیم با توجه به شرایط لازم بود استانداران در هماهنگی کامل با دولت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت کمک کنند بحث تنظیم بازار و نظارت بر استان‌ها با دقت پیش برود.

وی ادامه داد: این موضوع با حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امروز مطرح شد استانداران هم مطالبی را عنوان کردند که امیدوارم این هماهنگی ها بتواند در روند کار مثبت واقع شود.

وزیر کشور همچنین به تصمیم جدیدی که در دولت گرفته شده است، اشاره کرد و افزود: امروز در این جلسه مطرح شد امکان ورود کالا از مرزهای کشور با شرایط سهل تر از جمله در موضوع ثبت سفارش و منشا ارزی صورت بگیرد. که سهولت در این زمینه برقرار می شود، دعوت کردیم همه استانداران تلاش کنند به ویژه استانداران مرزی که موضوع واردات کالاهای اساسی به طور جدی پیگیری شود تا کمبودها در داخل جبران شود.

رحمانی فضلی به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات یک موضوع بسیار مهم در شرایط کنونی است که تاکنون تمام اقدامات مقدماتی، زمینه ها، هماهنگی ها و همکاری ها انجام گرفته است و همانطور که در جریان هستید امروز روز پنجم ثبت نام شوراها است. من از تمام متخصصین، کارشناسان و تحصیلکردگان و کسانی که در حوزه‌های مدیریت شهری و اجرایی تجربه دارند، تقاضا می کنم حتماً برای ثبت‌نام مراجعه کنند و مشارکت خیلی جدی در این زمینه داشته باشند. بقیه ثبت نام ها هم به مرور از فروردین انجام خواهد شد و نگرانی خاصی در زمینه اجرای انتخابات که به عهده وزارت کشور است، نداریم.

وزیر کشور در این راستا افزود: تقاضای ما در حوزه مشارکت مردم در انتخابات است؛ همانطور که مقام معظم رهبری موضوع مشارکت در انتخابات را به صورت خیلی جدی با تعبیر بسیار بلند و واژه های پر معنی مطرح کردند، همه دستگاه‌ها باید تلاش کنیم مقتضیات حضور پر شکوه مد نظر ایشان را بستر سازی کنیم.

وزیر کشور در همین زمینه ادامه داد: وزارت کشور، وزارت ارشاد، صدا و سیما، شورای نگهبان، احزاب و گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی باید تلاش کنند یک رقابت با شکوه و یک مشارکت بسیار خوبی داشته باشیم. تلاش این است در این ایام باقی مانده همه سعی بکنیم بستر انتخابات یک بستر مطلوب رقابتی باشد.

وی افزود: موضوع کرونا بحث دیگر این نشست بود و به سلامت مردم تاکید شد با توجه به اینکه به جز شهرهای قرمز و نارنجی بقیه شهرها مسافرت آزاد است این به اعتماد و تاکید بر رعایت حداکثری پروتکل‌ها منوط است، اگر قرار باشد که پروتکل ها رعایت نشود حتماً دچار خسارت خواهیم شد.

رحمانی فضلی بیان داشت: این مساله از امروز به استانداران یادآوری شد، استانداران به عنوان روسای قرارگاه ها در همه حوزه ها هم در حوزه انتظامات در بحث ترددها هم در حوزه بهداشت و درمان هم در حوزه خدمات عمومی که وزارت گردشگری متولی اصلی است و هم در حوزه حمل و نقل، وزارت راه و شهرسازی همه باید تلاش کنیم تا یک عملکرد مثبت قابل قبولی در فضای ایجاد سلامت داشته باشیم. الان به لطف خدا وضعیت از زمانی که قرارگاه تشکیل شد و هماهنگی زیادی بین همه نیروهای عمل کننده و بویژه مردم به وجود آمده است مواجه با یک کاهش میزان بیماری و فوت مواجه هستیم.

رحمانی فضلی افزود: این روند ادامه پیدا کرده است به جز استان خوزستان که شرایط خاصی داشته و با اقدامات به موقع و سریع همه دستگاه‌ها الان در خوزستان به طرف یک شرایط مطلوب تر حرکت کردیم و ۴ شهرستان از رنگ قرمز خارج شده و بستری ها کاهش پیدا کرده و تعداد تست ها به۲۱ هزار در روز رسیده است.

وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که عید نوروز مسافرت و تردد منجر به افزایش هزینه‌های ناشی از تسری و شیوع زیاد کرونا نشود. با توجه به شناختی که ما از مردم در حوادث مختلف به ویژه در یک سال اخیر در حوزه کرونا با توجه به همه فشارها و سختی ها در حوزه اقتصادی، اجتماعی و روانی تحمل کردند و همکاری خوبی داشتند؛ مطمئن هستیم که با سربلندی و سرافرازی از این دوره مسافرت هم بیرون می آییم.

وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم مردم هم از تعطیلات لذت ببرند و هم مراقب خودشان باشند و از سلامتی لذت ببرند. همه باید دعاگوی هم باشیم و همه باید دعا گوی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و توفیقات آن باشیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا