خرید تور نوروزی

دیدار رییس حشدالشعبی با رییس جمهور عراق

برهم صالح رئیس جمهوری عراق و فالح الفیاض رییس حشد الشعبی در محل اقامت ریاست جمهوری در سلیمانیه با یکدیگر ملاقات و گفتگو کردند.

به گزارش ایرنا از بغداد دو طرف در این دیدار راجع مسائل مهم و تحولات سیاسی کشور عراق از جمله در حوزه موضوعات امنیتی بحث و تبادل نظر داشتند.

خبرگزاری ناس نزدیک به دولت عراق نوشت، این دیدار که در کردستان عراق برگزار شد بر تحولات سیاسی و مسایل امنیتی کشور تمرکز داشت.

بر اساس اعلام این خبرگزاری و طبق بیانیه ریاست جمهوری عراق، تلاش در راستای تقویت امنیت و ثبات مردم، تقویت و اقتدار کشور، حمایت از امنیت و حفاظت شهروندان و صلح عمومی و همچنین مبارزه با تروریسم و تعقیب تروریست ها دیگر مسایلی بود که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

به گزارش ایرنا؛ این دو مقام عراق طی ماه های گذشته نیز با یکدیگر دیدارهایی داشته و درباره مسایل روز عراق و همکاری دوجانبه و نهادهای مربوطه هماهنگی هایی صورت دادند.

اولویت قرار دادن تقویت امنیت و ثبات و نیز لزوم پاسداری از صلح اجتماعی و امنیت عمومی از جمله مسایلی است که طی همه دیدارها و در فضای دوستانه مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

فالح الفیاض دی ماه سال گذشته توسط ایالات متحده آمریکا تحریم شد که برهم صالح در همان زمان و در دیدار با وی ضمن محکومیت این اقدام واشنگتن آن را دخالت خارجی در امور عراق برشمرد.

الحشدالشعبی یا بسیج مردمی بر اساس قانون مصوب مجلس عراق جزو نیروهای رسمی مسلح ارتش عراق به شمار می رود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا