خرید تور تابستان

کاندیداهای احتمالی 1400 – محمود صادقی

[سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در اواخر خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. انصاف نیوز به مرور رزومه‌ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می‌کند]

محمود صادقی، نماینده‌ی مردم در مجلس دهم در سال ۱۳۴۱ به دنیا آمد. او متولد الیگودرز در استان لرستان و فرزند حجت‌الاسلام محمدحسین صادقی، از شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی است.

صادقی دارای دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس بوده و به‌عنوان دانشیار در دانشکده‌ی حقوق همین دانشگاه مشغول فعالیت است. او دارای تحصیلات حوزوی نیز بوده است و از استادانی نظیر حضرات آیات وحید خراسانی، خامنه‌ای، راستی کاشانی، پایانی، اشتهاردی، شب‌زنده‌دار و… درس آموخته است.

بنا بر آنچه در زندگینامه‌ی منتشرشده‌ی آقای صادقی در فضای مجازی آمده است، او «در حوزه‌هایی مانند حقوق مالکیت فکری، حقوق قرارداد، حقوق زنان و حقوق خانواده، حقوق زیستی و اخلاق زیستی، حقوق فناوری اطلاعات، حقوق انتقال فناوری مشغول فعالیت پژوهشی است».

بخشی از سوابق صادقی به این شرح است: مشاور وزیر علوم، مدیرکل اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، مسئول دفتر حقوقی دانشگاه تربیت مدرس، عضو حقوقدان کمیته نظارت بر نشریات دانشگاهی، مدیر گروه رشته حقوق دانشگاه تربیت مدرس، رئیس هیئت مدیره مؤسسه دارایی‌های فکری و فناوری، رئیس فراکسیون شفافیت مجلس و…

دهمین دوره‌ی انتخابات مجلس نقطه‌ی عطفی در فعالیت‌های سیاسی محمود صادقی بود و حضور او که به همراه دیگر اعضای لیست امید با رای مردم راهی مجلس شده بود با اظهارنظرهایی صریح و کم‌سابقه درباره‌ی ارکان قدرت همچون قوه قضاییه همراه شد.

صادقی که عضو کانون وکلای دادگستری است برای نخستین بار موضوع «حساب‌های قوه قضاییه» را به شکل علنی مطرح کرد که این اظهارات با واکنش‌های تندی همراه شد. او درباره‌ی پرونده‌های قضایی خود که مربوط به دوران نمایندگی‌اش در مجلس است می‌گوید: «یک پرونده‌ی محکومیت است که مجازاتش ۲۱ ماه حبس بود که به ۱۱ ماه حبس کاهش پیدا کرد. برای آن هم رای دادگاه تجدید نظر صادر شد و من درخواست اعمال ماده‌ی ۴۷۷ برای اعاده‌ی دادرسی کردم. یک پرونده هم که در دادسرا دارم، شکایت شورای نگهبان است که مربوط به نماینده‌ی ملکان است. یکی هم مربوط به کرونا است که من اعلام کردم که کرونا گرفتم، گفتند که نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی کرده‌ای! این ۳ تا پرونده هست که هم‌زمان به آنها رسیدگی می‌شود. یکی هم دادگاه انقلاب دارم که به اتهام تبلیغ علیه نظام از من شکایت شده است. این پرونده مربوط به یک سخنرانی است که سال ۹۵ کرده بودم».

آقای صادقی از چهره‌های جریان اصلاحات است که پس از حضور در مجلس دهم بیشتر از قبل در جامعه شناخته شده است. او به‌عنوان دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها مشغول فعالیت است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا