هَرَس درخت سعید محمد!

جلال چنور، تحلیلگر سیاسی و وکیل دادگستری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «هَرَس درخت سعید محمد» نوشت:

پرده اول:

از چندماه قبل زمزمه حضور فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم، آقای سعید محمد در کارزار انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد و تبلیغ وسیعی برای او به عنوان مصداق “دولت جوان انقلابی” انجام شد تا اینکه نهایتاً وی با استعفاء از سمت خود به گمانه های مذکور صورت حقیقت بخشید و در کلیپی عجیب در کنار مضجع شریف امام رئوف ورود خود را به عنوان نامزد ریاست جمهوری رسماً اعلام کرد.

پرده دوم:

به ناگاه عضو ارشد حزب مؤتلفه، آقای ترقی بدون مقدمه از تخلفات سعید محمد دم زده و علت برکناری وی را همین امر اعلام کرد که در ادامه آقای سعید محمد با انتشار استعفانامه خود موضوع تخلف و برکناری به این علت را تکذیب نمود و جالب اینکه در آن موقعیت و زمان هیچکدام از مقامات رسمی سپاه در خصوص تصدیق آقای ترقی و یا تکذیب ادعای آقای محمد بر نیامدند و جناب ترقی از ادعای خود عدول کرد و رسماًعذرخواهی نمود.

پرده سوم:

دقیقاً روز اول بعد از تعطیلات نوروز معاونت سیاسی سپاه، جناب آقای جوانی با ردّ ادعاهای مربوط به حمایت سپاه از مصادیق کاندیدای ریاست جمهوری به تخلف سعید محمد از مقررات سپاه و “منفک کردن” وی از قرارگاه به همین علت اشاره نمود‌ و همزمان چند نفر از تحلیلگران اصولگرا کاندیداتوری سعید محمد را خاتمه یافته اعلام کردند و حتی عده ای از قول شورای نگهبان “جعل حدیث” کردند که شورای نگهبان به وی گفته که رجل سیاسی نیستی! اینکه شورای نگهبان قبل از ثبت نام کجا و کِی و چطور به وی گفته‌اند رجل سیاسی نیستی!؟ و اینکه چطور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم که وزرای توانمند بعد از دوران وزارت به فرماندهی و حتی معاونت آن مباهات می کنند رجل سیاسی محسوب نمی‌شود ولی شهرداری تهران به عنوان رجل سیاسی شناخته می شود!؟ سوالاتی است که باید تحلیلگران موصوف بدانها پاسخ دهند!

پرده چهارم:

بلافاصله دفتر سعید محمد اظهارات معاونت سیاسی سپاه را نظر و تحلیل شخصی وی عنوان کرده و سوء استفاده معاندین از این اظهارات معاون سیاسی (نه هر پاسدار ساده!) را نتیجه این تحلیل های شخصی دانسته و برخلاف استنباط تحلیلگران اصولگرا تلویحاً بر اصرار خود به کاندیداتوری تأکید نمود.

پرده آخر:

اظهارات جوانی با توجه به عنوانی که دارد (معاونت سیاسی سپاه) آن هم یک‌روز پس از تعطیلات و با وجود سکوت در زمان پاسخ سعید محمد به اظهارات ترقی و متعاقباً عذرخواهی ترقی، همه و همه سیگنال مشخصی را ارائه می دهد و آن اینکه گفته های معاون سیاست‌ورز سپاه را می توان به نوعی هَرَس کردن درخت انتخاباتی سعید محمد قلمداد کرد و سعید محمد را که به نسبت سایر کاندیدا چهره کمتر شناخته شده‌ای‌ست با این روش ها به صدر اخبار و جایگاه اجتماعی سیاسی کشاند ، همان مدلی که در مورد رئیس جمهور سابق رخ داد و موج اجتماعی عجیبی را به راه انداخت!

بنابراین اینگه گمان شود سعید محمد بدون هماهنگی با ارکان نهاد متبوع خود هوس ورود در انتخابات را کرده و برای زمان اعلام ورود و استعفای وی مقامات مافوقش اطلاعی نداشته اند گمان باطلی است، چه اینکه اگر اظهارات معاون سیاسی سپاه درست بود قاعدتاً باید سعید محمد بطور کامل از سپاه خارج میشد و انفکاک وی از فرماندهی قرارگاه و انتصاب وی به مشاور فرماندهی سپاه حنای ادعاهای جوانی را بی رنگ می‌سازد. ضمن آنکه انتخاب کلمه “منفک کردن” (و نه اخراج!) توسط معاون سیاست‌پیشه سپاه هم قرینه‌ای‌ست که ثابت می‌کند جوانی، اهتمام کاملی برای “هَرَس پرفایده سعید محمد” به‌کار بست تا در انتخاباتی که همواره نظامی‌ها شانس زیادی نداشته اند بلکه این هَرَس کارگر افتد و حربه شائبه سازی “مخالفت سپاه با سعید محمد” موج اجتماعی را به نفع وی برانگیزاند
تا یار که را خواهد و میلش به که باشد!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. رسانه های زیادی طرفدار حسن روحانی بودن نتیجه این شد

    الان همین رسانه ها ضد ( سعید محمد ) شدن
    چرا نباید به سعید محمد رای بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا