خرید تور تابستان

تکذیب بنزین 1500 تومانی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تکذیب تعیین مبلغ 15 هزار ریال برای نرخ دوم بنزین، گفت: بنزین همچنان لیتری 10 هزار ریال عرضه می شود و هنوز هیچ اقدامی برای تعیین قیمت برای نرخ دوم بنزین انجام نشده است.

سیدناصر سجادی عصر امروز(دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره ادعای تعیین نرخ 15 هزار ریال برای نرخ دوم بنزین، افزود: چنین موضوعی واقعیت ندارد؛ هنوز مصوبه مجلس برای بودجه سال 95 ابلاغ نشده است تا بخواهیم نرخ دوم را تعیین کنیم.
وی اضافه کرد: در جلسه ای که صبح امروز در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، سوالی پرسیده شد مبنی بر اینکه در صورت ابلاغ مصوبه مجلس، نرخ دوم بنزین به چه میزان می رسد، پاسخی دادم که به معنای تعیین نرخ دوم برای بنزین نیست.
وی یادآور شد: در صورت ابلاغ مصوبه دولت، چهار ماه برای تعیین نرخ دوم بنزین فرصت خواهیم داشت که البته تاکنون ابلاغ نشده است.
سجادی افزود: با توجه به اینکه تاکنون در این رابطه هیچ قانونی به ما ابلاغ نشده است، ما نیز اقدامی برای تعیین نرخ دوم انجام نداده ایم.
وی با بیان اینکه وزارت نفت از عرضه بنزین تک نرخی حمایت می کند، گفت: با توجه به کاهش قاچاق و کاهش مصرف، ضرورتی برای سهمیه بندی و عرضه بنزین دو نرخی وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 95 به پیشنهادی رای دادند که بر اساس آن، کارت سوخت حفظ و بنزین دونرخی می شود.
براساس این مصوبه، قیمت بنزین برای مصارف بالاتر از سهمیه یا با استفاده از کارت جایگاه‌داران از سوی دولت به قیمت فوب خلیج فارس (قیمت روی عرشه کشتی) و با احتساب هزینه‌های حمل و توزیع مشخص می شود.
هر چند دولت و وزارت نفت با دونرخی کردن بنزین مخالفند اما با توجه به مصوبه مجلس، این طرح باید با طی مراحل قانونی اجرا شود. البته این امر منوط به ابلاغ مصوبه از سوی دولت است.
دولت از بهار پارسال طرح سهمیه بندی بنزین را متوقف کرد و بر این اساس، بنزین تک نرخی (هر لیتر بنزین معمولی 10 هزار ریال) شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا