واکنش سخنگو به انتشار فایل صوتی ظریف: این فایل مخدوش است

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره‌ی فایل صوتی منتشره در برخی رسانه‌ها با صدای محمدجواد ظریف نسبت به روابط خود و سردار سلیمانی گفت: فایل صوتی منتشر شده از دکتر ظریف یک فایل تقطیع شده و گزینشی از یک گفتگوی داخلی ۷ ساعته است که به هیچ وجه منعکس کننده میزان احترام، تعاریف مفصل و تقدیرهایی که ایشان در ادامه گفتگو به تفصیل از تدبیر، خرد، رشادت و نقش منحصر بفرد سردار سلیمانی در توفیقات منطقه ای جمهوری اسلامی ایران دارند، نیست.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، خطیب زاده با بیان این‌نکته که دوستی دیرینه و قرابت‌های دکتر ظریف با سردار سلیمانی بر کسی پوشیده نیست، افزود: این گفتگو صرفا برای ثبت در حافظه سازمانی دولت تدبیر و امید ضبط شده بوده و قرار به انتشار آن نبوده است و معلوم نیست توسط چه افرادی و با چه اهداف و نیاتی به صورت گزینشی در فضای مجازی منتشر شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان با بیان اینکه متاسفانه با توجه به افزایش بی اخلاقی‌های سیاسی که این روزها به صورت فزاینده شاهد آن هستیم، باید منتظر تقطیع و پخش بخش‌های گزینشی دیگری از این گفتگو و یا موارد مشابه هم باشیم، تاکید کرد: در صورت موافقت نهادهای ذیربط کل گفتگوی ۷ ساعته منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. هدف از انتشار فایل صوتی ظریف، اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری 1400بود.
    8 سال کشور را معطل برجامی کردند که اشکالات اساسی داشت و حالا برای دوره بعدی ریاست جمهوری هم نقشه دارند که مجددا ایشون وزیر خارجه بشود.
    بالاخره باید یکجوری ناکامیهای دولت روحانی را به گردن قاسم سلیمانی بیندازند!! مخصوصا که سلیمانی نیست که از خودش دفاع کند و دکتر ظریف و حسن روحانی هرچیزی میتونن بر ضد او بگویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا