کاندیداهای احتمالی 1400 – محسن رهامی

[سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در اواخر خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. انصاف نیوز به مرور رزومه‌ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می‌کند]

محسن رهامی، نماینده‌ی مردم در مجالس اول و دوم در سال 1332 به دنیا آمد. او متولد خدابنده در استان زنجان است.

رهامی دارای تحصیلات حوزوی بوده و دکتری تخصصی خود را در رشته‌ی حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده است. او دانشیار دانشکده‌ی حقوق دانشگاه تهران نیز بوده است.

بنا بر آنچه در زندگینامه‌ی منتشر شده‌ی آقای رهامی در فضای مجازی آمده است، او «به زبان‌های انگلیسی و عربی مسلط بوده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال 1369 در رشته‌ی حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرده است».

رهامی در دوره‌های اول و دوم مجلس با رای مردم خدابنده به عنوان نماینده‌ی آنان به پارلمان راه یافت. او پس از دوران حضور در مجلس از سال‌های 1367 تا 1370 به‌عنوان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کرد.

از دیگر سوابق حجت‌الاسلام رهامی می‌توان به عضویت هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، راهنمایی و مشاوره بیش از ۹۵ رساله و پایان‌نامه دانشجویی در مقاطع ارشد و دکتری، ریاست پردیس فارابی دانشگاه تهران و… اشاره کرد.

برخی از تالیفات محسن رهامی به این شرح است: اقدامات تأمین و تربیتی، جرایم بدون بزه‌دیده، حقوق کیفری اختصاصی (جرایم علیه اشخاص)، جاسوسی رایانه‌ای در حقوق ایران و وضعیت بین‌المللی آن، زمینه‌های عدالت ترمیمی در حقوق کیفری ایران، نقش قانون اساسی در چالش‌های ملی و…

رهامی از حقوقدانان و وکلای شناخته‌شده است که در سال‌های گذشته وکالت متهمان پرونده‌های سیاسی مشهوری را عهده‌دار بوده است که از آن جمله می‌توان به پرونده‌های مربوط به دانشجویان معترض در حوادث کوی دانشگاه و عبدالله نوری اشاره کرد.

آقای رهامی از چهره‌های جریان اصلاحات است که در انتخابات 1400 کاندیدا شده است، او در این باره می‌گوید: «براساس تجربیاتی که در چهل سال گذشته در نمایندگی مجلس، معاونت وزیر، دانشگاه و مشاهده و مطالعه سایر کشورها اندوخته ام، فکر می‌کنم می‌توانم بخشی از مشکلات را کاهش دهم. ابراهیم رئیسی مهمترین رقیب من است. در صورت حمایت اصلاح‌طلبان به شکل جدی با او رقابت خواهم کرد».

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا