نمایندهٔ رهبری در سپاه: رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که سرباز ولایت باشد

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: برجسته‌ترین شاخصی که با استفاده از تجربیات گذشته به آن نیازمندیم این است که ما رئیس جمهوری می خواهیم که سرباز ولایت و در امتداد ولایت باشد.

به گزارش سپاه نیوز، در آستانه فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری به تشریح اقدامات و فعالیت‌های حوزه عقیدتی و دکترین رفتار سیاسی سپاه پرداخت.

نماینده ولی فقیه در سپاه در این نشست با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام،از علامه شهید مرتضی مطهری به عنوان متفکر بزرگ عالم اسلام و الگوی استاد کامل نام برد و گفت: برجسته ترین ویژگی این علامه بزرگ جامعیت بود و سپاهی که هویت و اصالت اصلی خود را به جوانان بصیر، انقلابی و مجاهد دارد؛ سالروز شهادت این استاد بزرگوار را به عنوان روز عقیدتی سیاسی در سپاه قرار داده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی بصیرت دینی و دین شناسی، معنویت و روحیه آزادگی،روحیه جهادی و انقلابی و فرهنگ عاشورایی را از مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از سپاه برشمرد و اظهار کرد: امروز پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدار،توانمندی و آمادگی کامل در تمامی عرصه ها محکم و استوار ایستاده اند و این پاسداری غیر محافظه کارانه از انقلاب اسلامی مرز نمی شناسد و تمامی عرصه ها را شامل می شود.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از ویژگی ها و فضایل اخلاقی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تاکید بر اینکه باید مراقبت کنیم تا افتخارات خود را کمرنگ نکنیم، اظهار کرد: حاج قاسم نه تنها یک مجاهد برجسته بلکه دیپلماتی کارکشته بود که بسیاری از سران کشورها را با منطق استوار خود همراه می کرد؛ حاج قاسم شخصیتی فراجناحی بود اما این فراجناحی بودن هرگز روحیه انقلابی ایشان را تحت تأثیر قرار نمی‌داد و حتی دشمنانش هم برای این شخصیت برجسته احترام قائل بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دنیا آرزو می‌کرد شخصیتی چون حاج قاسم داشته باشد، گفت: شخصیت هایی از جنس حاج قاسم عزیز ما می ‌توانند در دنیای امروز موثر باشند و عزت و اقتدار کسب کنند.

وی موضع غیر عزتمندانه را عامل پیشرفت دشمن توصیف و تصریح کرد: عشق و علاقه وافر مردم به سردار سلیمانی به معنای واقعی از روی معرفت و قدرشناسی بود و همگان این شهید والامقام را مرد میدان و تجسم اراده های قاطع یک ملت می شناسند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی حاج قاسم را مرد تمامی میدان ها توصیف و اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مرد میدان نظامی، خدمت، مردم داری، دفاع از مظلوم بود و در عین حال هنر و قدرت اقناع سازی دیپلماتیک ایشان بر همگان عیان بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه‌های سپاه در حوزه عقیدتی به ویژه در شرایط کرونا گفت: هرچند کرونا سبک زندگی ما را تغییر داد اما حتی در این شرایط نیز در حوزه عقیدتی ابتکارات و خلاقیت های خوبی شکل گرفت و اقدامات موثری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید به ویژه فضای مجازی به انجام رسید.

وی دکترین سیاسی را مبنای عمل و رفتار سیاسی سپاه و مبتنی بر اندیشه های امامین انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صیانت از اصل انقلاب،ارکان و ماهیت انقلاب هیچ گاه بی طرف نبوده و نخواهد بود؛ ما در برابر جبهه استکبار بی طرف نیستیم اما درون جبهه انقلاب در هیچ شرایطی از مصداق و یا شخصی حمایت نمی کنیم و مبنای حرکت سپاه فراجناحی است.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی حضور حداکثری، بیان شاخص های انقلابی ،عدم ورود مصداقی ،تامین سلامت و امنیت ، فرصت بودن انتخابات برای نظام اسلامی و دعوت جبهه انقلاب به وحدت برابر استکبار را از مبانی دکترین رفتار سیاسی سپاه برشمرد و گفت: مردمی و پاسخگو بودن از جمله ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور است اما برجسته‌ترین شاخصی که با استفاده از تجربیات گذشته به آن نیازمندیم این است که ما رئیس جمهوری می خواهیم که سرباز ولایت و در امتداد ولایت باشد.

وی افزو‌د: در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی در هر مقطعی تبعیت کامل از ولایت فقیه داشتیم موفق بودیم؛برجستگی حاج قاسم و سید حسن نصرالله به دلیل ولایت مداری است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه اظهار کرد : به فرموده مقام معظم رهبری( مدظله‌العالی ) دشمن جبهه نامتجانس علیه انقلاب اسلامی ایجاد کرده است؛ توصیه ما به دوستان این است که نگذاریم وسوسه های شیطانی ما را به خود مشغول کند.

وی با اشاره به طرح شائبه‌هایی در خصوص هدف قرار گرفتن مواضع صهیونیست ها توسط موشک های ایرانی گفت: موشک‌هایی که مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داده اند نه از پایگاه ایران بلکه از پایگاه های انقلاب اسلامی شلیک شدند؛گفتمان انقلاب اسلامی امروز مرزها را درنوردیده و موجب توانمندی و بیداری مردم منطقه شده است و رژیم صهیونیستی بداند که این انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است که آنان را روز به روز به مرگ نزدیک می کند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه دشمنان ما زبانی جز قدرت و اقتدار را نمی فهمند اظهار کرد: اگر امروز جبهه استکبار جرأت ندارد کوچکترین تعرضی به ایران اسلامی کند به برکت اقتدار ، قدرتمندی و ظرفیت های دفاعی است که به فضل الهی از آن برخورداریم.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه به حمدالله در اوج قدرت قرار داریم گفت: امروز هم از اشراف اطلاعاتی خوبی برخورداریم،هم توان و قدرت نظامی ما را دشمنان شناخته اند و هم از توان و ظرفیت انسان های مقاوم برخورداریم.

وی افزود : امروز به برکت گفتمان مقاومت، مردم یمن، عراق، فلسطین، سوریه و… با برخورداری از روحیه انقلابی محکم و استوار برابر دشمن ایستاده اند و امیدواریم به برکت این امت ها ،برخی دولت های اسلامی نیز بیدار شوند و دشمنان را در اهداف شومشان ناکام گذارند.

حجت الاسلام حاجی صادقی برخورداری از بصیرت سیاسی را از ویژگی‌های مهم پاسداران برشمرد و اظهار کرد:برخورداری از بصیرت سیاسی با حضور در جناح ها و احزاب مغایر است ؛ در صحنه سیاسی آن جا که مشاهده کنیم دشمن در حال استحاله مبانی است در صیانت از انقلاب اسلامی محکم ایستاده ایم اما درون جبهه انقلاب از مصادیق حمایت و یا آنها را رد نمی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات سپاه در حوزه سازندگی اظهار کرد: فعالیتها و اقدامات سپاه در حوزه سازندگی با هدف حفظ استقلال و آبادانی و سازندگی کشور و محرومیت زدایی انجام می‌پذیرد و سپاه هرگز دنبال درآمدزایی نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه موضع سپاه در خصوص انتخابات ، واحد، منسجم و بر اساس دکترین رفتار سیاسی است و حتی قدمی کار غیرقانونی نمی کند گفت: برای حضور در انتخابات با رعایت ضوابط و قوانین نسبت به هیچ کس نظر منفی نداریم و همه افراد از نظر سپاه یکسان هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با توصیه به اصحاب رسانه اظهار کرد: مراقب باشید برای دنیای دیگران آخرت خود را خراب نکنید ، امروز شاید یک خبر دروغ و یا غیر مستند منتشر شود ولو بعدا تکذیب شود ؛ اما در پیشگاه خدا راحت از آن عبور نمی شود و خدا از حق الناس نمی گذرد.

وی همچنین تشریح کرد: نه در صحنه انتخابات، در همه صحنه ها، مواظب باشید این فضاسازی های جبهه استکبار، تخریب ها و اخبار دروغین شما را فریب ندهد؛ جالب است خبری را می سازند، به کسی یا جایی نسبت می دهند و خودشان هم تکذیب می کنند؛ این فرار به پیش است.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه از دشمن انتظار جز دشمنی نیست از استکبار انتظاری جز حمله نیست، گفت: اما از دوستان انتظار است که گرفتار حمله و تهاجم دشمن نشوند و بازی نخورند.

وی ادامه داد: ما دهه پنجم انقلاب را بخوبی با بیانیه گام دوم شروع کردیم و ان شاالله با یک انتخاب عالی و تعیین کننده ،سرنوشت ساز و مایوس کننده برای جبهه استکبار ادامه می دهیم و ان شا الله از این وضعیت سخت هم عبور خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: در این ایام ماه مبارک و ولادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) دلم برای این عزیزان می سوزد، کسانی که این کارها را می کنند چرا گرفتار این بی تقوایی ها می شوند و چرا راحت این نسبت ها را به یکدیگر بدهیم ، چرا راحت اینطور قضاوت کنیم؛ خدایی هست و حساب و کتابی در کار است.

وی افزود: در ادبیات دینی ما گفته شده است حرمت انسان مومن از حرمت کعبه بالاتر است به دوستان هم می گویم در مقام دفاع در نیایید چون حرمت یک مومن دیگری ریخته می شود خیلی ها به ما می گویند که چرا عکس العملی را نشان نمی دهید و می گوییم که ما که نباید درمیدان دشمن بازی کنیم و ما اگر بخواهیم صحبت کنیم حرمت یک انسان دیگری را از بین می بریم و ما این کار را نمی کنیم و ما در جبهه امیرالمومنین(ع) تعریف شده ایم و نه در جبهه خدعه و نیرنگ معاویه.

حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان تاکید کرد:ما در جبهه حق ایستاده ایم نمی لرزیم و از ملامت دیگران هم باکی نداریم و سستی هم نخواهیم کرد ؛ به دوستان سفارش می کنیم ” آخرت خود را به دنیای دیگران نفروشید و اگر هم کاری می خواهید لا اقل دنیای خود را آباد کنید و نه دنیای دیگران را “.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا