روسیه: می‌توان به موفقیت مذاکرات وین خوش‌بین بود

میخائیل اولیانوف، رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام در پایان نشست امروز (شنبه) کمیسیون مشترک عنوان کرد که می‌توان با احتیاط به موفقیت مذاکرات خوش‌بین بود.

به گزارش ایرنا، سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی افزود که گفت‌وگوها در مسیر پیشرفت قرار دارد، اما مسائل حل نشده بسیاری باقی مانده است.

وی با بیان اینکه هنوز برای شادی کردن زود است افزود؛ دلایلی وجود دارد که می‌توان با احتیاط و اطمینان فزاینده‌ای خوش‌بین بود. به گفته وی، «یک هدف کلی وجود دارد که تلاش می‌شود مذاکرات طی سه هفته آینده به نتیجه برسد»

این دیپلمات ارشد روس عنوان کرد که نشست آتی کمیسیون مشترک برجام هفتم می برگزار می‌شود و در این فاصله کارشناسان، کار روی تنظیم متن تفاهم را ادامه می‌دهند.

جلسه کمیسیون مشترک که با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین از سر گرفته شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.

حاضرین در این جلسه آخرین وضعیت رایزنی‌های کارگروه‌های کارشناسی در حوزه‌های لغو تحریم، هسته‌ای و ترتیبات اجرایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مقرر شد پس از این جلسه هیأت‌ها به پایتخت‌ها بازگردند و گفت‌وگوها مجددا از جمعه آینده پی گرفته شود.

گفتنی است با توجه به تصمیم قبلی کمیسیون در خصوص تسریع روند رایزنی‌ها، گفت‌وگوهای این هفته در قالب های دوجانبه یا چندجانبه به شکل فشرده ادامه یافت و طرفها تلاش کردند تا اختلاف نظرات در خصوص متون را به حداقل برسانند.

طرف‌ها توافق دارند که در دور آینده گفت‌وگوها باید کار با سرعت و جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا