پزشکیان: شیوه برخورد با دستگیرشدگان منصفانه نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس از ممنوع الملاقات بودن اعضای دستگیر شده شورای شهر و شهرداری تبریز به شدت انتقاد کرد و گفت: شیوه برخورد با دستگیرشدگان منصفانه نیست.

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرگزاری مجلس (خانه ملت)، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده دستگیری برخی از مدیران ارشد شهرداری و اعضای شورای شهر تبریز، افزود: متاسفانه این افراد بعد از دستگیری همچنان ممنوع الملاقات هستند درحالی که اگر سندی برای تخلف این افراد وجود دارد باید به دادگاه ارسال شده تا رای نهایی صادر شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر پرونده دستگیری برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز، ادامه داد: سوال اینجاست که اگر هنوز پرونده در دست بررسی است پس چگونه این افراد دستگیر و ممنوع الملاقات شده اند؟ نمی‌توان تک تک افراد را دستگیر و ممنوع الملاقات کرد تا بررسی پرونده نهایی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه پیگیری‌هایی که برای اطلاع بیشتر از پرونده دستگیری برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز انجام دادم به نتیجه نرسید، تاکید کرد: قرار بود با این افراد ملاقاتی داشته باشم که محقق نشد؛ در این زمینه به بنده اعلام کردند که قاضی این اختیار را دارد تا به این شکل افراد را دستگیر کرده و ممنوع‌الملاقات کند، اما یکی از دغدغه‌ها این است که قاضی تا چه زمانی برای بررسی اطلاعات خود می‌تواند این افراد را ممنوع الملاقات کند.

وی با تاکید بر اینکه افراد دستگیر شده حتی از ملاقات وکلای خود نیز ممنوع هستند، افزود: به نظر می رسد این قضاوت منصفانه نیست.

پزشکیان یادآور شد: در بسیاری از نهادها و مجموعه ها چنین تخلفاتی رخ می دهد که این نشان دهنده ضعف سیستم است؛ بارها تاکید کردم در کل سیستم بهداشت و درمان پول اضافه بر تعرفه دریافت می‌شود که خلاف قانون است اما کسی جلوی آن را نمی‌گیرد؛ به راستی به کدام اداره می توان مراجعه کرد که برای انجام کارهای اداری و سرعت بخشیدن به کار، دست به چنین تخلفاتی نزند؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: ما باید سیستم و ساختار را درست کنیم، سیستم نظارتی باید به گونه‌ای فعالیت کند که اگر پای کسی لغزید هشدارهای لازم را به سرعت بدهد نه اینکه وقتی کار از کار گذشت وارد عمل شوند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن