«کرونا به هیچ وجه در میزان مشارکت در انتخابات تاثیر ندارد»

حجت‌الاسلام فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که کرونا به هیچ وجه در میزان مشارکت در انتخابات تاثیر ندارد و روند رای گیری از صبح تا شب یعنی در زمان برگزاری، آن هم در چند دقیقه رای دادن هر شخص در حوزه انتخابیه موجب تجمع نخواهد شد.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از فضای انتخاباتی کشور عنوان کرد: سیر مشارکت در انتخابات از اوایل پاییز افزایش یافته بود اما در اسفند ماه به دلیل بی تدبیری ها در زمینه عدم کنترل بازار و صف های طویل اقلام غذایی و بدبینی ای که ایجاد شد، این سیر صعودی مشارکت متوقف شد، اگرچه مردم ما همیشه ثابت کردند که در زمان خودش و در پایبندی به ارزش ها پای نظام و انقلاب ایستاده اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنم ان شاءالله مشارکت بالای ۵۰ درصد در انتخابات داشته باشیم، افزود: آنچه مشخص است این است که مردم از عملکرد ۸ ساله جریان اصلاح طلب که دولت را در اختیار داشته ناراحت هستند، نمی توان گفت دولت کنونی اصلاح طلب نبود، از معاونت اول تا بسیاری از وزارتخانه ها  و مدیریت ها در دست جریان اصلاح طلب بود، اگر ناامیدی در کشور ایجاد شده به دلیل عملکرد برخی مدیران اصلاح طلب بوده که در بدنه دولت حضور داشتند، اکنون مردم به دنبال شخصی هستند که مشکلات را رفع کند این فرد را هم در جریان اصلاح طلب جست و جو نمی کنند.

فلاحی گفت: اما  همیشه جریان اصلاح طلب از امواج فضای جامعه استفاده کرده و  توانسته تغییراتی در افکار عمومی و افکار قشر خاکستری ایجاد کند، این احتمال بازهم وجود دارد، همین دوگانه دیپلماسی و میدان قابل پیش بینی بود که قرار است چنین دوگانه ای در آستانه انتخابات ایجاد کنند که اگر در این چند ساله در برجام موفق نبودیم به دلیل میدان بوده است، امیدوارم مردم با بصیرت کافی شخصی را انتخاب کنند که به دنبال حل مشکلات باشد نه سیاسی کاری.

نماینده مردم همدان درباره اینکه میزان تاثیر عوامل موثر بر نحوه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰‌ همچون کرونا چقدر و چگونه است؟ عنوان کرد: کرونا به هیچ وجه در میزان مشارکت تاثیر ندارد، روند رای گیری از صبح تا شب یعنی در زمان برگزاری، آن هم در  چند دقیقه رای دادن هر شخص در حوزه انتخابیه موجب تجمع نخواهد شد و معتقدم این امر هیچ تاثیری در میزان مشارکت نخواهد داشت، این ها بهانه هایی است که برخی مطرح می کنند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا