مفتی اعظم عربستان: ایران اشتباهاتی را در حج مرتکب شده!

«شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ» مفتی اعظم عربستان سعودی و رئیس هیات علمای ارشد این کشوردر اظهاراتی مدعی شد: تعامل نظام ایران با حج از ۳۰ سال پیش تاکنون بد بوده است.

به گزارش شفقنا ، آل شیخ که درگفتگو با روزنامه عکاظ عربستان سخن می گفت، ادعا کرد: ایرانی ها ادعا می کنند که از حج منع شده اند. حکومت، آنها را از حج منع نکرده است بلکه قوانین ویژه ای را برای آن تدارک دیده است که کل جهان اسلام با آن موافق هستند و به امضای آنها رسیده است.

وی با ادعای اینکه نظام ایران اشتباهات و اقدامات نادرستی را در مناسک حج مرتکب شده است که بزرگترین آنها برگزاری تظاهرات نامناسب در سال ۱۴۰۷ بود، در ادامه اظهارات گستاخانه خود افزود: افترا به دولت عربستان، گمراهی و دروغ است آنها دچار کمبودی در نزد خود شده اند می خواهند نقطه نظر را به توهین به مملکت تغییر دهند تا به این شکل نگرش بد خود را توجیه کنند و عیوب خود را که علیه مردم خود مرکتب شده اند، پنهان کنند والا عربستان از زمانی که شناخته شده است، در حال خدمت به حرمین شریفین است و به وظایف خود به درستی عمل می کند

مفتی وهابیت سعودی در پایان ادعا کرد: ملک عبدالعزیز و فرزندانش، محافظان بیت الله الحرام هستند و خداوند آنها را برای خدمت به این خانه مفتخر کرده است لذا آنها خادمان و محافظان این خانه هستند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا