شروط داعش برای سفر حج

داعش برای ادای فریضه حج ساکنان مناطق تحت اشغال خود، شرایط سنی و رهن و ضمانت تعیین کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه خبری «کلنا شرکاء» وابسته به مخالفان سوری نوشت: گروهک تروریستی داعش با تغییر در موضع قبلی در قبال ادای فریضه حج از سوی ساکنان مناطق تحت اشغال خود، اعلام کرد که بنا به شرایط مشخصی به آنها اجازه می دهد فریضه حج را به عنوان یکی از ارکان دین مبین اسلام به جای آورند.

بر اساس این گزارش، افراد ساکن مناطق تحت اشغال داعش و خواهان ادای فریضه حج باید متولد سال 1970 میلادی و قبل از آن باشند، «دوره شریعت» را پشت سر گذاشته و برای تضمین بازگشت به محل زندگی خود پس در پایان موسم حج نیز باید اسناد مالکیت مورد تأیید از قبیل سند خانه را به رهن بگذارد و دو تن از عناصر وابسته به این گروهک تروریستی نیز ضامن آنها شوند.

گروهک تروریستی داعش همچنین از افراد خواهان ادای فریضه حج در مناطق تحت اشغال خود خواست که برای اثبات هویت خود، فتوکپی شناسنامه، دو قطعه عکس و فتوکپی مجوز رسمی حج را به همراه داشته باشند.

بدین ترتیب، شروط داعش عبارتند از: 1- داشتن معرفی نامه از دو تن از عناصر داعش، 2- سپردن وثیقه ملکی به داعش برای بازگشت، 3- فرد متولد 1970 میلادی و قبل از آن باشد، 4- دوره آموزشی داعش را دیده باشد.

هنوز معلوم نیست این افراد با چه گذرنامه ای و از چه طریق می توانند به حج بروند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا