انتقاد واعظی از خبرسازی‌های مخالفان داخلی برجام

محمود واعظی، رییس دفتر ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مذاکرات وین برای احیای برجام پیشرفت‌های مناسبی داشته است، تاکید کرد: تلاش‌های دشمنان خارجی و برخی خبرسازی‌های منفی مخالفان داخلی برجام بر اراده و تلاش مسئولان و دولت در وادار کردن طرف مقابل به اجرای تعهدات و برداشتن تحریم‌ها تاثیری ندارد.

به گزارش ایرنا، واعظی عصر روز جمعه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مذاکرات وین برای احیای برجام پیشرفت‌های مناسبی داشته است. تلاش تیم مذاکره‌کننده با نگاه معطوف به منافع ملی تا حصول نتیجه و احقاق حقوق ملت بزرگ ایران ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این مسیر تلاش‌های دشمنان خارجی و برخی خبرسازی‌های منفی مخالفان داخلی برجام بر اراده و تلاش مسئولان و دولت در وادار کردن طرف مقابل به اجرای تعهدات و برداشتن تحریم‌ها تاثیری ندارد.

به گزارش ایرنا، دور چهارم نشست کمیسیون مشترک‌ برجام روز چهارشنبه (۳۰ خرداد) در محل گراند هتل وین پایان یافت. در این دور از نشست ها با حضور هیأت‌های ایران و کشورهای عضو برجام، روسای هیات‌ها با مروری بر پیشرفت‌های حاصله در دور چهارم و آخرین وضعیت متن‌ها،‌ به تبادل نظر در خصوص مسیر پیشرو پرداختند.

هیات‌ها با اشاره به متن‌های تهیه شده که در نتیجه نشست‌های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده‌اند، از وضعیت کلی مذاکرات و مسیر طی شده اظهار رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاباهنگ کنونی در ادامه گفت‌وگوها تاکید کردند.

در نتیجه این رایزنی‌ها و نیز تلاش های هیات‌های کارشناسی طرف های درگیر در گفت‌وگوها، پیش‌نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله‌ای رسیده که جز برخی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم‌های سیاسی در پایتخت‌های کشورها است، بقیه بخش‌های متن تقریبا آماده است. هیات‌ها در پایان این دور از گفت‌وگوها عازم پایتخت‌های خود شدند. قرار است دور دیگر گفت‌وگوها هفته آینده از سر گرفته شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا