“به کدام مذهب است این؟” | افشین علاء

به گزارش انصاف نیوز، افشين علا، شاعر آیینی و انقلابی در تلگرام خود نوشت:

حضور گرامی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای با سلام و تحیت ۱۲ بهمن ۵۷ وقتی جواب امام به آن خبرنگار هیجان زده را شنیدم ده ساله بودم. ولی چنان مجذوب شدم که مطلبی نوشتم با عنوان “همه در هیچ!”

خدا رحمت کند گذشتگان شما را، مرحوم مادرم گفت عجیب است که این بچه اوج عرفان نهفته در آن جواب را دریافت و خیلی ها نفهمیدند!

هنوز هم معتقدم که آن “هیچ” یک دنیا درس در خود داشت. مرد اگر قدم در راه خدا بردارد، برایش چه فرق می کند در تبعید و حصر و زندان باشد یا در قدرت و حکومت؟

بعدها نامه منظوم و کودکانه ای به امام نوشتم که جایزه اش دیدار خصوصی با آن یگانه ی دوران و مرد مردستان بود. آن روز تمام کودکیم را بر دامنش گریستم و عهد بستم تا جان در بدن دارم هوا داران کویش را تنها نگذارم. شعری هم سرودم با نام “قطره و اقیانوس” که زبانزد خاص و عام شد: “مولوی هم اگر در آنجا بود / دامن شمس را رها می کرد …”

خدا را شکر هنوز بر سر آن عهدم. فراز و نشیب ها، ملامت ها و جاذبه های دگر اندیشان و خطاها و دافعه خودی ها ذره ای از آن نکاست. شاعر اهلبیت و انقلاب بودن کم موهبتی نیست که ارزانش از دست بدهم.

نوجوانی ما با داغ یاران امام و شهدا گذشت. اما خدا را شکر شما برای ما و امام ماندید. حیف که در فضای آمیخته به صدق و ریا نمی توانم احساسم را به شما راحت بیان کنم. خودتان می دانید. در دیدار شاعران هم گفتید دوستان حقیقی تان را می شناسید. پس نیازی به تملق نیست. ضمنا گفتید ازین طرف که منم راه کاروان باز است… اما با تلخکامی باید بگویم بعضی ها می خواهند این راه را هم ببندند!

در سال های اخیر بسیاری از یارانتان را از شما گرفتند. هر چند نه با حذف فیزیکی، که با ترور شخصیت. این داستان پر آب چشم برای شما ملال آور شده، می دانم. اما لطفا اجازه ندهید ما را هم از شما بگیرند. انگ عدم التزام به اسلام! و نظام، نه به من، که به یک شاعر اهلبیت و انقلاب چه خدمتی به شماست؟ آیا جز اینست که می خواهند بین ما و شما فاصله بیندازند؟

هر چند ما دشنام ها و بی مهری های تلخ تر از این هم دیده ایم و عهد نشکستیم.

این نامه را نیز نه به طمع متاع بی ارزش تأیید صلاحیت! برای آن نوشتم که بدانند با این کارشان هم نمی توانند ما را از شما جدا کنند. نهایت این که بگویم:

به کدام مذهب است این؟ به کدام ملت است این؟ که کشند عاشقی را که تو عاشقم چرایی!…

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/HkQyh
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن