ساخت ریموت هیوندا و ساخت سوئیچ هیوندا

رپورتاژآگهی

در زمان‌های گذشته طراحی سوئیچ انواع خودروها و حتی نوع عمل‌کرد آنها بسیار ساده و ابتداعی بودند. با گذشت زمان و پیشرفت طراحی در ساخت سوئیچ‌ها در خودروهای امروزی در طراحی سوئیچ‌ها نیز بسیار با کیفیت و عملکردی منحصر به فرد و خاص دارند.

به ویژه در خودروهای لوکس و شیک که صاحبان آن‌ها به نوع سوئیچ  و ریموت خودروهایشان اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

یکی از پرکابردترین وسیله‌هایی که در طول تاریخ با گذشت زمان با تغییرات زیادی همراه بوده و در حال حاضر به اوج پیشرفت و شکوفایی خود رسیده است، سوئیچ ماشین است. مسیر پیشرفت این وسیله پرکاربرد نشان دهنده این است که سوئیچ ها تبدیل به ابزاری پرکاربرد شده اند که با پیشرفت ماشین ها و اضافه شدن قابلیت دیجیتال و کامپیوتری به ماشین‌ها، سوئیچ آنها نیز از لحاظ تکامل و پیشرفت هم رده با ماشین ها هم جهت شده‌اند.

ساخت سوئیچ هیوندا

برای انجام خدمات ساخت سوئیچ هیوندا داشتن مهارت و دانش کافی پر اهمیت است. با توجه به هزینه بالای نگهداری و همچنین تعمیر سوئیچ این خودرو، بهترین و کاربردی‌ترین روش برای کم کردن هزینه و ایجاد امنیت خودرو استفاده از ریموت و سوئیچ مخصوص هیوندا است که زیر نظر متخصصین این کار طراحی و ساخته شده باشد.

مراجعه به مراکزی که دارای متخصصین و نیروهای با تجربه و کارآمد در زمینه سوئیچ و ریموت خودرو هیوندا باشد ضروری است.

خدمات مورد ارائه سوئیچ های هیوندا

1- حضور متخصصین در محل برای باز کردن درب ماشین بعد از رویت مدارک در صورت مفقود شدن سوئیچ

2- کد دهی به ریموت کیلس و ساخت ریموت هیوندا

3- ساخت مجدد سوئیچ هیوندا در صورت مفقود شدن سوئیچ و یدک آن

4- پاک کردن کدهای خطای ریموت هیوندا

5- تعویض قاب ریموت و سوئیچ هیوندا

6- کد دهی به سوئیچ و ریموت هیوندا در کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین هزینه مناسب

7- ساخت سوئیچ و ریموت مخصوص مدل هیوندا

8- ساخت ریموت مخصوص Key less بدون کلید

9- غیر غعال کردن ریموت‌های گم شده با دیاگ کردن

10- تراشیدن کلید سوئیچ با دستگاه CNC

ساخت سوئیچ های مخصوص کیا

ساخت ریموت کیا و دیگر خدمات مخصوص ریموت بنا به مدل های آنها متغییر است.  بنابراین قیمت خاصی را نمی‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت.

معمولا در ایران تقاضا برای طراحی سوئیچ و ریموت مدل های مختلف کیا وجود دارد که در هر یک از این مدل ها طراحی و ساخت سوئیچ و ریموت برای متفاوت است. پروگرام، تراش کلید، کد دهی و برداشتن کد ریموت و باز کردن درب خودرو نیز از دیگر خدماتی از که ویژه خودرو کیا انجام می شود و برای هر کدام از آنها تعرفه متفاوتی وجود دارد.

پروگرام سوئیچ و کپی کلید یدک کیا

یکی از مهمترین کارهایی که برای امنیت خودرو انجام می‌شود کد دهی به سوئیچ ماشین است. کد دهی یکی از پیچیده ترین مراحل ساخت سوئیچ ماشین است و کاری بسیار تخصصی است که دقت بسیار زیادی را می طلبد.

هر کسی می‌تواند کد و پروگرام مخصوص برای خود را بر روی سوئیچ ماشین خود داشته باشد. پروگرام ریموت و تراش تیغه اضطراری با هم رابطه مستقیم دارد یعنی بدون داشتن تراش تیغه پروگرام ریموت ناقص است و کاربردی ندارد.کپی کردن کلید یدک نیز حتما باید توسط متخصص و با ابزار پیشرفته صورت گیرد تا شیارهای روی کلید یدک و سوئیچ اصلی کاملا با هم منطبق باشد، که کلید یدک کارایی لازم را داشته باشد.

با توجه به تنوع مدل ماشین‌های بنز ریموت و سوئیچ متناسب با هر مدلی جداگانه و مخصوص ساخته می شوند و با هم متفاوت هستند.

سوئیچ بی ام و

یکی از مدرن‌ترین مدل‌های سوئیچ بی ام و در سال 2016 ارائه شد که برای سری 7 مدل بی ام و طراحی شده بودند. این سوئیچ ها مجهز به صفحه نمایشی لمسی  Toch  بوده  و برد آن تافاصله 300 متری را پوشش می دهد. صفحه نمایش لمسی که برای این مدل از بی ام و طراحی شده بود اطلاعات مهمی را از قبیل میزان سوخت و موارد دیگری را نشان می‌دهد.

جالب‌ترین نکته طراحی این مدل سوئیچ این بود که صاحب ماشین با استفاده از ریموت توانایی این را داشت تا بدون حضور کنار ماشین، پارک کند. شارژ کردن آن نیز به این صورت بود آن را با قرار دادن در یک درگاه میکرو یو اس بی و یا قرار گرفتن در کنسول ماشین امکان پذیر بود.

ریموت‌های جدید بی ام و

یکی از پیچیده‌ترین ریموت‌های ماشین‌های لوکس ، ریموت بی ام و گروه F است که به راحتی با ارزشترین اطلاعات ماشین را می‌توان بر روی رم آن ثبت و ذخیره کرد. در کل این مدل ریموت دارای قابلیت های بسیار زیاد و قوی است که کاربردهای زیاد و متنوعی دارد. بسیاری از مالکین خودروهای بی ام و پس از تهیه این ریموت سوال‌های زیادی برایشان پیش می‎آید زیرا که در مورد کارکردن با آن اطلاعات لازم را ندارند.

ساخت سوئیچ و ریموت بی ام و

ساخت سوئیچ بی ام و برای مدل X3 در سری E به طور کلی به شکل کلیدی همراه با ریموت 3 دکمه است . سوئیچ های کلیدی ماشین بی ام و که به نام دیاموندی خوانده می‌شوند ،به طرح ( الماسی ) مشهورند . برای پروگرام کردن سوئیچ بی ام و X3 نیاز به کار بر روی یونیت ایموبلایزر این خودرو داریم. برای انجام کددهی سوئیچ بی ام وفقط با گرفتن اطلاعاتی که مورد نیاز این کار است از یونیت ماشین امکان دارد.در قسمت داخلی ریموت از تراشه ای استفاده شده که کلیه اطلاعات ماشین داخل آن ذخیره می‌شود. آنتن خودرو حضور این تراشه را باید تشخیص دهد و بعد از تایید درستی تراشه ، ماشین روشن می‌شود و اگر صحت آن تایید نشود ، نمی‌توان از ماشین استفاده کرد.

مراحل مختلف کددهی ریموت بی ام و X3 هم در محلی که پروگرام سوئیچ آن انجام شده، قابل اجراست. برای پروگرام ریموت ، باید همه ریموتهای ماشین زمان کددهی در آن محل پروگرام شده و باشند. وگرنه ریموت غائب به طور موقت در سیستم کار نمی‌کند و فعال کردن آن در زمان دیگری امکان پذیر است.

ماشین‌های بی ام و اسمارت از مدل 2011 به بالا در دسته سیستم‌های کی لس قرار دارند . ریموت بی ام و X3 مدل‌های اسمارت به شکل یک ریموت کی لس با 3 عدد دکمه که قاب مشکی دارد. ساختار ریموت بی ام و X3 کی لس روندی پیچیده دارد و محتاج تجهیزات مجهز این کار و پروگرام است. برای کددهی ریموت هوشمند این ماشین باید حتما کامپیوتر ماشین پروگرام شود که برای انجام این کار نیاز به تجربه و دانش فنی فراوانی بوده و انجام هر اقدامی نیاز به برنامه نویسی اورجینال خود را دارد.

بازگشایی درب بی ام و X3 و ساخت سوئیچ و روشن نمودن خودرو در محل

باز کردن درب های این خودرو نیز در محل مخصوص و از طریق قفل با استفاده از ابزارمخصوص درب امکان پذیر است . بعد از این که درب های ماشین را باز کردیم برای ساخت سوئیچ بی ام و در مدل های قدیمی تر ،تیغه ای که تراش خورده باشد مورد نیاز است. چون دنده ماشینهای بی ام و پیچیده است در سوئیچ این ماشین و با در نظر گرفتن این مسئله که نمونه این تراشه را از قبل نداریم ، باید از طریق قفل درب اطلاعات مورد نیازمان را از حالت دنده سوئیچ خودرو بدست آوریم و تیغه ای با دقت کمپانی توسط دستگاه تمام اتومات تراش زده و سپس کار کد دهی به سوئیچ را شروع کرد . در مدلهای کی لس (F25) بی ام و مراحل تعریف سوئیچ برای خودروهایی که سوئیچ به طور کل از بین رفته با مشکلات بیشتری از مواقعی است که برای ساخت سوئیچ یدک اقدام کرده ایم انجام میشود. پس از باز کردن درب ماشین به تحت کنترل درآوردن یونیتهای مربوطه را از خودرو خارج کرده به جمع آوری اطلاعات جهت کد دهی برای سوئیچ اقدام می‌کنند.

تعویض باتری سوئیچ و ریموت بی ام و

باتری سوئیچ بی ام و  X3 در مدل های قدیمی مدل شاژی سکه ای دارد. باتری ها از راه آنتن دور سوئیچ و با روشن شدن ماشین به صورت منظم شارژ می شود . آنها بر روی برد ریموت لحیم شده و ثابت می شوند و برای تعویض آن لازم است بعد از بیرون آوردن باتری قدیمی ، باتری جدیدرا لحیم کرد. قاب ریموت بی ام و X3 چسب به صورت پلم شده است، جهت تعویض باتری ریموت بی ام و X3 باید با دقت زیاد چسب دور آن را باز کرده و بعد از آن برد را که داخل ریموت جا ساز شده از آن خارج نمود که این کار نیاز به دقت و مهارت کافی دارد. پس از تعویض باتری مجدادا با چسب مخصوص قاب ریموت را به شکل پلم شده میچسبانند.

 معرفی ماشین بی ام و

یکی از معروف‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولید و ساخت ماشین بدون شک شرکت بی ام و است که دارای شهرت جهانی است. البته شهرت این شرکت اغلب به دلیل تولید اتومبیل‌های اسپرت با طراحی ویژه و زیبایی خاص آنهاست که در چند دهه اخیر وارد بازار جهانی شده است.

با توجه به قدمت 90 ساله شرکت بی ام و هنوز هم با دیدن اولین ماشین‌های تولید این شرکت، آنها را می‌توان به عنوان شاهکارهای تولید دنیای صنعتی خودرو به حساب آورد.

اولین تولید خودرو کمپانی  بی ام و و مربوط به سال 1982 است. در پاییز سال 1982 یک کارخانه تولید اتومبیل در آلمان به نام (فاقزوگ فابریک آیساخ) را که در زمینه فعالیت آن در زمینه تولید موتورسیکلت و همچنین ابزار کوچک نقلیه موتوری با پرداخت مبلغی نه چندان زیاد به مالکیت خود درآورد. این کارخانه خودروهای کوچکی را تولید مکرد که دیکسی نام گرفت که این خودروها بر پایه ماشین ها آستین 7 و تحت لیسانس شرکت موتور آستین تولید می‌شدند.

با آمدن عوامل BMW در این کارخانه، کار تولید این اتومبیل‌ها متوقف شد و با ایده گرفتن از تولید ماشین‌های قبلی و تهیه مجوز طرح تولید ماشین‌های جدید را از سر گرفتن و نخستین خودروی BMW را که در حقیقت همان نسخه به روز رسانی شده ماشین های دیکسی بود را با نام دیکسی 3 روانه بازار کردند.  سوئیچ خودرو که از کوچکترین اجزای کاربرذی ماشین به شمار می‌رود و از مهمترین اجزای آن است. زیرا در نبود همین قطعه کوچک حتی نمی‌توان ماشین را روشن کرد و از آن استفاده نمود. پس با این اوصاف تمامی اجزا در ماشین به وجود این قطعه کوچک وابسته هستند.

با پیشرفت تکنولوژِی ونوع طراحی ماشین‌ها، از سوئیچ دیگر فقط برای روشن کردن ماشین استفاده نمی‌شود و این وسیله بسیار کارآمدتر از گذشته است. در گذشته از چند سوئیچ برای قسمت‌های مختلف ماشین استفاده می شد، در حالیکه امروزه تمام کارها فقط با داشتن یک سوئیچ انجام می‌شود. با توجه به این مطلب نقش مهم و اساسی سوئیچ در ماشین‌های امروزی کاملا مشخص است.

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا