برنده و بازنده «انتخابات» 1400

حجت‌الاسلام شهاب‌الدین حائری شیرازی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «برنده و بازنده انتخابات 1400» نوشت:

در نگاه اول کسی برنده است که رای آورده اما با نگاه دقیق‌تر به صحنه یکدست شدن کامل قدرت در قوای سه گانه در خواهیم یافت که به پایان دوران پشت هم اندازی و مسئولیت ناپذیری رسیده ایم.

مردم منتظرند تا ببینند چطور می‌توان در عین ادامه جدال با امریکا و تحریمهای بی سابقه به رشد و پیشرفت دست یافت؟

اگر این انتخابات به واقع بینی و کوتاه آمدن حاکمیت از حمایتها و شعارهای فرامرزی پرهزینه و کم فایده که به انزوا و تحریم ما انجامیده، منجر شود، برنده انتخابات کل ملت و جناح راست و در راس آن آقای رئیسی میشود.

اما اگر چنانچه قابل پیش بینی است چنین نشود و حاکمیت همچنان بر مسیر گذشته که حضور تنش زا در یمن و سوریه و فلسطین و لبنان و عراق است اصرار ورزد و همچنان بخواهیم به تحقیر آمریکا ادامه دهیم، این انتخابات یک بازنده اصلی دارد و‌ آن مجموعه حاکمیت است که با یکدست شدن قدرت و ناتوانی احتمالی از حل مسئله معیشت و بحرانهای تورم، بیکاری، محیط زیست و… مردم مستاصل را در مقابل خود خواهد یافت.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آقای شهاب الدین حائری شیرازی، شما بعنوان یک ایرانی نبایدزبان دل امریکا واسرائیل باشید. ملت قهرمان ایران با آراءخود حرفشان را به تمام دنیا اعلام کردند که چه میخواهند اما شما انگاراین واقعیات را نمی بینید یا نمی فهمید،اما بنده فکرمیکنم میخواهید دل امریکا وغرب را بدست آورید انگارکه قصددارید به آنورآبها مهاجرت کنید و درحال اجرای تمهیدات آن هستید. جای تاسف است که عزت وصلابت ایران ونظام جمهوری اسلامی را نفهمیدید انگارکه ایرانی مسلمان نیستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا