مدیرعامل استقلال: فرهاد مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد

احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و بداند هیچ مدیرعاملی تحمل سیاه نمایی توسط مجموعه اش را ندارد.

به گزارش فارس، مدیرعامل استقلال درباره وضعیت این روزهای این باشگاه و حواشی ایجاد شده صحبت‌هایی را انجام داد.

وی اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که متاسفانه از سکوت و صبوری من سوءاستفاده شده است. به همین دلیل مجبورم به بیان این مطالب بپردازم. از بی انصافی مجیدی تعجب می کنم. همه ما عضو خانواده بزرگ استقلال هستیم و برای اعتلای آن تلاش می کنیم. مجیدی بداند هیچ کس بزرگتر از استقلال نیست.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد:‌ علی رغم اینکه آمدن گابریل پین به ایران در تضاد با قوانین داخلی است ولی با تمهیداتی تلاش کردم تا قرارداد سال بعد را برایش تنظیم کنیم. از سوی امور بین الملل باشگاه قرارداد پین را برای مجیدی ارسال کردیم تا برای وی ارسال کند. از بهترین وکلا جهت ویرایش این قرارداد استفاده کردم تا ماجرای ویلموتس‌ها تکرار نشود. در بحث قرارداد خارجی، منافع ملی و منافع استقلال برای من از همه چیز مهم‌تر است و زیر بار مسائل خلاف قانون مثل پرداخت مالیات از سوی باشگاه، حق ایجنت و … نمی‌روم.

مددی تصریح کرد: اگر درباره شکایت نکردن پین به CAS هم، ما پیشنهادمان را دادیم و این بند را در قرارداد گذاشتیم. منتظریم اگر آقای پین نظری دارند، به ما بگویند و نسخه نهایی را ویرایش کنیم. اصلا مذاکره یعنی همین که روی بندهای مختلف بحث کنیم و به اجماع برسیم.

وی ادامه داد: هیچ کس حق ندارد دیگری را ناعادلانه قضاوت کند. رفتارهای آقای مجیدی ناپایدار و بی ثبات است و باید این رویه اصلاح شود. مجیدی همه را مورد عتاب و توهین قرار می‌دهد؛ در حالی که در جایگاهی که قرار دارد، باید مراقب رفتارش باشد. آقای مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و فکر تیم باشد. با توهین و سفسطه به هیچ تیمی امتیاز نمی دهند و برای توجیه نتایج، راه دیگری غیر از توهین و تهمت را برگزیند.

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود:‌کارگزار باشگاه به همه تعهداتش عمل کرده و از آقای میری بی نهایت تشکر می‌کنم اما مردم بدانند مشکلات و چالش ها ریشه ای ۱۰ ساله دارد. برای مجوز حرفه‌ای سازی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجبور شدم بدهی‌های ۱۰ ساله را پرداخت کنم. باورتان می‌شود طلب بازیکنانی چون پژمان منتظری، مجتبی جباری و خیلی های دیگر که بالغ بر ٦٠ نفر بودند، تا دوره من مانده بود و آن را پرداخت کردیم؟

مددی خاطر نشان کرد: بدهی‌های سنگین دلاری به مربی و بازیکن خارجی مربوط به سالهای گذشته و پرونده‌های قطعی شده فیفا را پرداخت کردم. پرونده‌هایی مثل شفر، جپارف، پاختاکور، بودورف، بوایشتا، کولی و … که پنجره استقلال را باز نگه دارم. هرچند هم اکنون به خاطر بدهی به میلیچیچ پنجره ما بسته است ولی قطعا تا زمان نقل و انتقالات مطالبات او را هم پرداخت خواهم کرد. پرداخت بدهی ها واجب و ضروری بود. اگر بدهی ها را نمی دادیم، پنجره مان بسته می ماند و مجوز حضور در لیگ قهرمانان را دریافت نمی کردیم.

وی افزود: در یک و نیم سال گذشته جملگی کارگزاران باشگاه، استقلال را بدهکار و مقروض کرده و سهم استقلال از درآمدسازی صفر بوده اما الان کارگزاری داریم که درآمدزایی کرده است. ما در حال ایجاد زیرساختی قوی برای استقلال و درآمدهای پایدار هستیم و به دنبال ظاهرسازی و فریب هواداران نیستیم.

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: وارث ناکارآمدی‌ها و بدهی‌های گذشته هستم. چاه بدهی‌های استقلال، ویل و عمیق بوده و تنها حاصل بمب‌های مدیران گذشته، خرابی و ویرانی برای استقلال بوده است. برخی مدیران گذشته به خود زحمت پرداخت جزیی ترین هزینه ها را هم نداده و این هزینه ها با شکایت طرف مقابل، الان چندین ده برابر شده است.

مددی عنوان کرد: برخی افراد دوست دارند به جای حل مشکلات به صورت ریشه‌ای، شو بازی کرده و پول پاشی کنند، درحالی که قطعا این رفتارهای سطحی دردی را دوا نمی‌کند. اشکال من این است که بدون هیاهو کارم را می‌کنم و حاشیه ندارم.

وی تاکید کرد: بخش اعظم طلب بازیکنان فصل قبل که به یک مطالبه و چالش جدی برای بازیکنان تبدیل شده بود، پرداخت شد و میانگین پرداختی قراردادهای امسال نیز ۵۰ درصد است. اگر رفتارها تغییر کند و همه به فکر کار حرفه ای خویش و موفقیت تیم باشند، بی تردید مشکلات حل خواهد شد، اما تحریک کنندگان بدانند روسیاهی در انتظارشان خواهد بود.

مدیرعامل استقلال اظهار داشت: درباره مرادمند باید بگویم که چک رضایت نامه‌شان که مشاور محترم هیات مدیره دادند را نقد کرده و چک شخصیشان را به باشگاه پدیده داده‌اند. به عبارت دیگر چک برگشتی آقای مرادمند شخصی است و ربطی به باشگاه ندارد. علاوه بر چک رضایت نامه که باید به پدیده می‌داد، ۵۷ درصد از قراردادش را هم دریافت کرده است.

مددی افزود: رشید مظاهری بدون احتساب رای کمیته انضباطی باشگاه، بیش از ۵۵ درصد دریافتی از قراردادش داشته است. فرشید اسماعیلی فارغ از پولی که از مشاور محترم هیات مدیره پیش از فصل گرفته‌اند، ۳۷ درصد قراردادش را هم گرفته است. در صورت لزوم، لیست کامل رقم قرارداد و پرداختی به بازیکنان منتشر خواهد شد تا مردم و هواداران قضاوت کنند.

وی ادامه داد: میلیچ به همراه وکیل اش قرارداد ترکمانچای را به استقلال پیشنهاد داده و قرارداد قبلی را به قرارداد پیشنهادیش ربط داده. شک ندارم چون دست به نوتیسش عالی است، اگر قراردادش امضا شود، خسارت میلیون دلاری برای استقلال رقم می‌خورد. زیر بار چنین چیزی نمی‌روم. حتی یکی از اعضای هیات مدیره هم بر ترکمانچای بودن قرارداد پیشنهادی میلیچ صحه گذاشت.

مدیرعامل استقلال عنوان کرد: دلیل اصرار عده‌ای به تمدید قرارداد میلیچ، نا آگاه بودنشان است. اخیرا هم گفته‌اند که پول MRI این بازیکن را نداده‌ایم. خوب مگر فاکتوری ارائه دادید و پرداخت نکردیم؟ همه اطلاع دارند در بیش از یک ماه اخیر و به دلیل اتفاقی که برای رئیس هیات مدیره افتاد، کلیه حسابهای باشگاه به دلیل نبود امضای دوم با مشکل مواجه شد که به تازگی این موضوع مرتفع شده است.

مددی افزود: همه آقایان دوستدار استقلال باید سهم خویش در حل مشکلات را ادا کنند و کمک حال این تیم مردمی باشند. کمترین انتظار و توقع این است که اگر کمک نمی کنید، نمک بر زخم ها هم نپاشید.

وی ادامه داد: من با کارگزار محترم قرار بود جلسه‌ای داشته باشم تا پول جدیدی خارج از تعهد کارگزار به تیم تزریق شود ولی پست اینستاگرامی مجیدی، همه برنامه ریزی ها را به هم زد. سرمایه گذار از فضای پرحاشیه و تهمت گریزان است و آقای مجیدی باید بین کار فنی و پرداختن به حواشی یکی را انتخاب کند. این رفتارها قطعا به استقلال ضربه می زند.

مدیرعامل استقلال اظهار داشت: در این مدت صبوری کردم و در صورت ادامه این فضا، از طریق ابزارهای انضباطی باشگاه برخورد قانونی می‌کنم. نه من، بلکه هیچ مدیرعاملی تحمل سیاه نمایی شرایط از سوی مجموعه خودش را ندارد.

مددی تاکید کرد: در عربستان به موقع پاداش هر برد را دادیم؛ هم دلاری و هم ریالی. پاداش صعود را هم به مجموعه تیم دادیم ولی حتی این کار را هم عده‌ای می‌خواهند نادیده بگیرند. اخیرا دیده‌ام که نوشته‌اند تیم ما پاداش آسیایی نگرفته است. تیم ما هم بابت هر پیروزی پاداش گرفت و هم بابت صعود. نقش کارگزار محترم در پرداخت پاداش ها غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: روزی که فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی با وجود مخالفت برخی‌ها انتخاب کردم، گفتم تا آخر حمایتش می‌کنم و در اتاق من همیشه به روی او باز است. مجیدی هر وقت بخواهد می‌توانیم باهم بنشینیم و با صحبت، سوتفاهمات و مشکلات را برطرف کنیم. مطمئنا فضای اینستاگرام جای خوبی برای حل مشکلات نیست و اگر به حرف زدن باشد، من هم حرف برای گفتن زیاد دارم.

مدیرعامل استقلال گفت: شکایت از برخی افراد و کانال های حاشیه ساز در حال حاضر در دادسرای فرهنگ و رسانه تعیین شعبه شده و به زودی با عوامل هتاک، حاشیه ساز و دروغ پردازی که اذهان هواداران را به بازی می گیرند و آنان را نگران و سرخورده می کنند، برخورد قضایی خواهد شد.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا