تسنیم و آقایان قاضی‌زاده و حقانیان

مهدی اسفندیار، دبیر سرویس سلامت و رفاه اجتماعی روزنامه صدای ملت، در یادداشتی با عنوان «تسنیم و آقایان امیرحسین قاضی‌زاده و حقانیان» نوشت:

آقای وحید حقانیان به ندرت پیش آمده است که در رسانه‌های کشور حاضر شود و سخن بگوید، اینکه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم مسئول امور ویژه در بیت رهبری دست به قلم ببرد و نسبت به برخی از اشخاص اظهارنظر کند اهمیت موضوع را فراتر از ارایه‌های تحلیل‌های ساده نشان می‌دهد. تحلیل‌هایی که ممکن است ابعاد سیاست خارجی و داخلی تا امنیت را در بر داشته باشند و نکته مهم این است که بنده هیچ کاری به تحلیل‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی ندارم و موضوع انتخابات ریاست جمهوری را دقیقا از منظر نگاه خارجی‌ها و کشورهای بیگانه به این مقوله می‌نگرم. به نظر می‌رسد که تذکر اولیه رهبری در باب این که ممکن است حقوق افرادی نادیده گرفته شده باشد را باید بنیان نوعی نگرانی ختم به خیر شده‌ای دانست که در  نوشتار آقای حقانیان لمس می‌شود و به درستی هم به آن اشاره کردند.

از سویی معتقدم اگرچه سبد آرای آقایان جلیلی و آقای رئیسی همپوشانی‌های فراوانی ممکن بود داشته باشد که همینطور بوده اما در مورد آقای امیرحسین قاضی‌زاده باید بگویم که هرگز چنین نظری ندارم و معتقدم لایه‌های خاصی از جوانان و روشنفکران و گروه‌های در طیف های مختلف جذب گفتمان ایشان شدند.

به همین خاطر اگر آقای قاضی زاده استعفا هم می‌دادند؛ بعید می‌دانم در نسبت آرای میانه کاندیداها اتفاق خاصی به نفع آقای رئیسی می‌افتاد. اگرایشان به نفع آقای رئیسی کنار می‌رفتند به احتمال قوی این هجمه که انتخابات مهندسی شده است افزایش می‌یافت.

  معتقدم بهترین تصمیم همان کاری بود که آقای قاضی‌زاده انجام دادند و در انتخابات ماندند، در مورد آقای رضایی نیز باید بگویم به هر حال با بررسی آرایشان در مناطق لر نشین کشور نشان می‌دهد که آقای رضایی به واقع مصداق هزینه شدن در انتخابات برای افزایش سطح مشارکت بوده است.

در شرایطی که خط رسانه‌ای بیگانه با نشان اعلام تسویه حساب‌های داخلی متمرکز است این یادداشت بسیار مشفقانه و محترمانه و به حقیقت و واقعیت نزدیک آقای حقانیان چرا می‌بایست اساساً چنین واکنش تند و نابجا و غیرمنطقی را داشته باشد. رفتار غیر معمول که بسیاری از اصولگرایان و دغدغه مندان کشور را نگران کرد.

البته باید بگویم این رسم بد مدت‌ها قبل به جای گذاشته شد و گاهی افراد رومی‌تر از روم به این نتیجه می‌رسند که احیاناً باید به جناب آقای حقانیان هم ارشاد کرده و شاید ایشان را به راه راست بازگردانند؟!

هرچه باشد در این انتخابات قطعا امیرحسین قاضی‌زاده چهره‌ای بسیار محترم و با برنامه بوده است که حتی معتقدم ایشان می‌تواند به عنوان معاون اول رئیس جمهور نقش بسیار مهمی را در احیای دولتی جوان و کار آمد بازی کند‌، خصوصا آقای دکتر امیرحسین قاضی زاده با سال‌ها حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس و آشنایی با مقالات اشتغال و… نگاه بسیار خوبی به چالش های کشور در این حوزه دارد.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا