نگرانی آقازاده از «بى‌اعتبار شدن نظام در افكار عمومى»

به‌کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز:

یکشنبه ۶ اردیبهشت 1377

ساعت شش و نیم صبح با اتومبيل به قصد سفر به دشت مُغان حركت‌كرديم. آقای غلامرضا آقازاده، ریيس سازمان انرژى هسته‌اى، در ماشين من نشست كه در مسير از نيروگاه بادى در منجيل بازديد كنيم؛ به جاى توضيح درباره نيروگاه، بيشتر دربارة مسایل سياسى و اقتصادى مذاكره‌ كرديم. مواردى از موفقيت‌هايش را در همكارى با روس‌ها در موارد صنايع ويژه و مذاكراتش را با رهبرى براى گرفتن اختيار و بودجه بيشتر گفت. از وضع اقتصادى دولت و ضعف مديريت و تصميم‌گيرى در شرايط دشوار و عدم توان بهره‌گيرى از بناهاى ساخته شده در برنامه‌هاى اول و دوم دولت من و نبودن هيچ طرح ابتكارى جديد و به‌ ركود كشيده ‌شدن كارهاى مهم در دست اجرا و به‌ هم خوردن سياست‌هاى كاري آموزش و پرورش، با حذف مدارس نمونه مردمى گفت و از خطر اختلافات سياسى دو جناح و بى‌اعتبار شدن نظام در افكار عمومى به خاطر اين درگيرى‌ها و افشاگرى‌هاى بى‌مورد و اختلاف‌نظر و دسته‌بندى در درون دولت، برخلاف هماهنگى‌هاى خوب در دولت من.

آقاى محمدى از وزارت اطلاعات هم همراه آقای آقازاده بود. خبر داد كه جلسه‌اى در وزارت اطلاعات، با حضور آقايان كرباسچى، قربانعلی دُرى نجف‌آبادی، وزیر اطلاعات و غلامحسین محسنى اژه‌ای بوده و پس از چند ساعت مذاكره، اميدى به راه‌حل مناسب براى دو طرف در قضيه كرباسچى به‌ وجود آمده است. از من خواست كه آقاى محسنى را بپذيرم و بر راه‌حل تأكيد كنم.

ساعت یازده و نیم، به سوى روستای تاريخى ماسوله حركت‌ كرديم. حاج‌حسن‌آقا خمينى را هم ديديم كه با لباس ورزشى قدم مى‌زد.

سه‌شنبه 8 ارديبهشت 1377

رسانه‌هاى خارجى به قتل مرموز معصومه مصدق 49 ساله، نوه دكتر محمد مصدق در ايران، توجه زيادى كرده‌اند؛ براى گرفتن اموال ارثيه‌اش، از آمريكا به ايران آمده بود. پس از چند ماه درگيرى با مدعيان اموال، در منزلش خفه شده است.

منبع: خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال 1377

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا