جزییات انتخاب شهردار جدید تهران

مهدی اقراریان، نماینده‌ی ششمین دوره شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس در خصوص جلسه‌ای که ساعت 17 منتخبین شورای شهر تهران داشتند، گفت: در این جلسه مصوباتی وجود داشت و قرار شد در هفته منتخبین 3 جلسه داشته باشند. همچنین قرار است جلسه‌ای هم منتخبین با مدیران و معاونین شهرداری فعلی در جهت شناسایی آخرین وضعیت شهر تهران داشته باشند.

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران اضافه کرد: در این جلسه بنده را به عنوان سخنگوی منتخبین شورا انتخاب کردند تا مواضع رسمی اعضای منتخب از این طریق به سمع و نظر مردم برسد.

اقراریان ادامه داد: نکته بعدی این است که آقای امانی به عنوان رابط با مدیریت فعلی شهری انتخاب شد، البته این یک سنت است و در ادوار گذشته هم بوده است.

وی به ایجاد کمیته‌ پنج نفره‌ای اشاره کرد و گفت: کمیته پنج نفره متشکل از عباسی، تشکری هاشمی، قائمی، امانی و خانم معدنی‌پور تشکیل شد تا در خصوص سند تحویل و تحول شهر جلساتی برگزار و نتایج را به منتخبین اعلام کنند که شهر را در چه شرایطی از منظر بدهی‌ها، پروژه‌ها، دیون و … تحویل می‌گیریم و ان‌شاءالله در پایان دوره ششم اقداماتی که انجام داده‌ایم را در گزارشی به مردم ارائه کنیم که چه چیزی تحویل گرفتم و چه چیز تحویل می‌دهیم.

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در ادامه تأکید کرد: کمیته‌ای 9 نفره‌ای هم متشکل از مهدی چمران، پرویز سروری، عباسی، نادعلی، آقامیری، قائمی، شربیانی، شمس و آخوندی شکل گرفت که قرار است این 9 نفر شاخص‌های انتخاب شهردار مدنظر لیست تهران سربلند را احصا و فرایند رسیدن به شهردار را پیشنهاد داده و در جلسات مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اقراریان در ادامه گفت: قرار است همچنین اعضای شورا به صورت مستمر در محلات شهر حضور یافته و با مردم در خصوص مشکلات صحبت کنند و برای آنها تدبیری بیندیشند.

وی در پایان تأکید کرد: که برای انتخاب شهردار آینده تهران هیچ گزینه‌ای در این جلسه مطرح نشد و وارد مصادیق نشدیم و صرفاً در این جلسه کمیته‌ها مصوب شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا