خرید تور تابستان

کشف ۳۶۰۰ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز

وزیر نیرو از کشف و ضبط ۳ هزار ۶۰۰ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز توسط نیروی انتظامی خبر داد و گفت: میزان برق مصرفی این مراکز ۵۷۰ مگاوات بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی امروز چهارشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون‌ انرژی و سایر اعضای کمیسیون در محل کمیسیون برگزار شد.

رضا اردکانیان در پاسخ به مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی درباره چالش رمز ارزها و تاثیر آن در کاهش میزان تولید برق گفت: طی هفته‌های اخیر با کمک نیروی انتظامی و دستگاه‌های مسوول، ۳هزار و ۶۴۶مرکز غیر مجاز استخراج رمزارزها که درآن ۱۹۶هزار و۲۳۳دستگاه ماینر وجود داشت، کشف و جمع آوری شد.

به گفته وزیر نیرو برق مصرفی این مراکز ۵۷۰مگاوات و میزان مصرف مراکز مجاز ۵۲۱ مگاوات بوده است.

اردکانیان یادآورشد: بررسی‌ها به شکل مستمر برای شناسایی مراکز غیرمجاز ادامه دارد و این موضوع به وزارت کشور و سایر دستگاه ابلاغ شده است.

ماینرها تا آخر تابستان خاموش می‌شوند/ دو هفته آتی با افزایش دما و مصرف مواجه هستیم

وزیر نیرو با بیان اینکه قرار است طبق اعلام رئیس جمهوری تا آخر تابستان ماینرها خاموش شوند، افزود: شب گذشته نیز در جلسه‌ای که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، مقرر گردید دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری شده و تحویل داده نشود.

وی با اشاره به براساس مصوبات جلسه روز گذشته این وزارت‌خانه گفت: مقرر شد برخی از صنایع دو هفته تعطیل شوند تا از فرصت تابستان و شرایط حاد کرونایی کشور برای کاهش فشار بر شبکه استفاده شود.

اردکانیان با بیان اینکه عزم جدی و مشترک بین قوا برای حل بحران ایجاد شده است، اظهار داشت: در دو هفته آتی با افزایش دما و افزایش مصرف مواجه هستیم و امیدواریم از این بحران عبور کنیم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: وزیر نیرو می‌رود و برخی از مدیرانش هم جابجا می شود اما این پیکره صنعت برق است که باید حفظ شود و با توجه به آنچه که نمایندگان گفتند، امیدواریم کارها دیده و شناخته شود.

وی ابراز امیدواری کرد وضعیت‌آب و برق را در شرایط پایدار و مناسبی تحویل دولت سیزدهم دهد و گفت: وزارت نیرو در حال تدارک نیم‌سال دوم است و همکاری که در همین مدت انجام شد، باعث شد تا مقدار خاموشی‌ها از ۶ هزار مگاوات به ۱۷۰۰ مگاوات برسد و دولت و مجلس نیز همکاری نزدیکی برای حل این بحران دارند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا