خرید تور تابستان

اگر لیست امید انتخابات هیات رییسه‌ی مجلس را ببازد؟!

به گزارش انصاف نیوز، علی نظری، نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس ششم و سردبیر مجله‌ی پایتخت کهن در یادداشتی نوشت:

ساعت 8.30 صبح، یعنی ساعاتی دیگر انتظارات به پایان می‌رسد و ترکیب هیات رییسه‌ی مجلس دهم مشخص می‌شود.

بنده به همراه جمعی از دوستان خوش فکرمان مثل استاد بهزاد نبوی تلاش کردیم تا آقایان لاریجانی و عارف به رقابت با هم نپردازند. دکتر عارف حاضر نشد حرف عقلای قوم و بزرگان جنبش روشنفکری دینی را بپذیرد.

به هرحال پا به عرصه‌ای گذاشت که اخبار ناخوشی برای جبهه‌ی اصلاحات را چند ساعت دیگر در پی خواهد داشت.

ما از روز اول به آقای عارف و دست‌اندرکاران لیست امید دلسوزانه گفتیم که حد نصاب 142 نفر را ندارید، اما گوش نکردند. شنبه طبق اظهارات دکتر وکیلی سخنگوی فراکسیون امید تعداد 115 نفر منتخب در نشست این فراکسیون حضور پیدا کردند. یعنی اینکه ما 27 کرسی تا رسیدن به حدنصاب کافی برای فتح کرسی‌های 12 گانه‌ی هیات رییسه کم داریم!

از سوی دیگر بنا بر اخبار موثق حدود 167 نفر از منتخبین مجلس دهم در گردهمایی متحدان لاریجانی در تالار مشروطه‌ی مجلس بهارستان حضور پیدا کردند. بیش از 52 نفر بیشتر از لیست امید یار کشی کرده‌اند!

آیا چنین رقابتی معقول است؟

آیا بهتر نبود حامیان عارف با لاریجانی به توافق می‌رسیدند و ترکیب هیات رییسه به صورت تساوی پنجاه -پنجاه بین طرفین تقسیم می‌شد؟

آیا بهتر نبود که حامیان عارف با لاریجانی به توافق می‌رسیدند تا چهره‌های تندی مثل حاج بابایی، محمد دهقانی و عبدالرضا مصری به هیات رییسه‌ی مجلس دهم نرسند؟

آیا بهتر نبود که اعتدال‌گرایان با عقلانیت با یکدیگر در شروع مجلس دهم تعامل می‌کردند؟

دوستان تصمیم گیرنده‌ی لیست امید وقتی دیدند عدد لازم برای رقابت با لاریجانی را ندارند، چرا با لجاجت کار رابه مصافی کشاندند که باخت ایشان به اصولگرایان محتمل است؟

واقعاً تأسف می‌خورم که چرا دوستان اصلاح طلب به تالی فاسد این رفتار و رقابت پی نبردند! حتما باید بیایند و ببازند تا ابهت 7 اسفند 94 و 10 اردیبهشت 95 مخدوش شود؟

اگر یکشنبه صبح لیست امید مفتضحانه رقابت را ببازد، چه کسی مقصر خواهد بود؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اگر ببازد شما باید جواب بدهید چرا امثال جلالی و نعمتی و نزدیکان اعتدال و توسعه رو در لیست گذاشتیید اگر ببازد آقای روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری از طرفداران لاریجانی و اعتدال و توسعه بخواهنند به ایشان رای بدهنند قرار نیست ما به هاشمی و عارف رای بدهییم جنتی و لاریجانی رئیس بشونند اگر قرار است نتیجه شرکت در انتخابات این باشد شرکت نمی کردییم هم این اتفاق می افتاد اگر ببازد باید به مردم جواب بدهیید اگر ببازد انتخابات ریاست جمهوری رو هم خواهید باخت چون مردم دیگر به شما اعتماد نمی کنند

  2. اگر افرادی با توسّل به «فهرست امید» وارد مجلس شدن و بعد عهدشکنی کردن و به فردی غیر از آقای عارف رأی دادن که واقعاً فاجعه ست. چنین افرادی باید به مردم معرّفی بشن و دست اندر کاران فهرست امید هم باید به خاطر قرار دادن افراد سودجو و عهد شکن عذر خواهی کنن. چند بار باید ماجرای امثال خانم راستگو! تکرار بشه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا