آیا اعتبارنامه ی نادر قاضی پور رد می شود؟

به گزارش انصاف نیوز، سعید صادقی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت:

امروز اولین وظیفه ی منتخبان رسیدگی به اعتبارنامه هاست. برای رسیدگی به اعتبار نامه ها 15 شعبه به قید قرعه تشکیل شده و هر شعبه مسوول تصویب اعتبارنامه های چند حوزه ی انتخابیه است.

در صورتی که اعتبارنامه ی منتخبی در شعبه ی مربوطه خود رد شود و یا یکی از نمایندگان نسبت به تصویب آن اعتراض داشته باشد، اعتبار نامه به کمیسیون تحقیق ارجاع داده می شود. در صورتی که نظر کمیسیون تحقیق نیز مبنی بر رد آن اعتبارنامه باشد، پس ارائه ی توضیح توسط سخنگوی کمیسیون در صحن مجلس و دفاع نماینده ی صاحب اعتبارنامه، مجلس درباره ی رد یا تصویب آن وارد رای گیری می شود.

مطابق ماده ی 30 آیین نامه ی داخلی مجلس، رسیدگی به اعتبارنامه ی نمایندگان نسبت به مدارکی است که در شورای نگهبان مورد پیگیری قرار نگرفته و یا پس از رسیدگی شورای نگهبان به دست آمده است.

از آن جمله می توان به سخنرانی جنجالی نادر قاضی پور [لینک] بعد از پیروزی در انتخابات مجلس دهم از حوزه ی ارومیه اشاره کرد. قاضی پور در آن سخنرانی با استفاده از الفاظ رکیک درباره ی زنان و یکی از اقوام ایرانی به زشتی مطالبی را اظهار کرده بود. در واکنش به این سخنرانی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی خواستار رد اعتبارنامه ی این منتخب توسط نمایندگان شدند.

caricatur ghazipour

در مجلس دهم شعبه ی شماره ی یک مسوول رسیدگی به اعتبارنامه ی قاضی پور است. اعضای این شعبه عبارت اند از:
سيدمهدي مقدسي
حسين نيازي آذري
فرهاد فلاحتي
سيدكاظم دلخوش اباتري
ژرژيك ابراميان
محمدصادق حسني
محمد خالدي
محسن عليجاني
مهرداد لاهوتي
محمدرضا تابش
محمد محمودي
صديف بدري
ناهيد تاج‌الدين
محمدقسيم عثماني
سيدعلاءالدين خادم
بشير خالقي
سيدمحمدجواد ابطحي
مجيد ناصري‌نژاد
مسعود پزشكيان

در این شعبه محمدرضا تابش به عنوان رییس انتخاب شده است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. من اگرچه آذرى نيستم ولى انصافاً مردم اروميه را اكثراً مردمى شريف، زحمت كش و خصوصاً مؤدب ميدانم، حالا رفتار نماينده مذكور را با نماينده تبريز مقايسه كنيد، با اينكه در علوم دانشگاهى بالاترين مدارج را دارد و در علوم دينى هم انصافاً دست كمى از يك آخوند رسمى ندارد، اما تا كنون سابقه نداشته در رفتار يا گفتارش كوچكترين اهانتى را به كسى داشته باشد من شخصاً از ايشون تقاضا دارم چنانچه نماينده مذكور از سد تصويب اعتبار نامه گذشت نماينده تبريز يكدوره درس اخلاق براى او و ديگرانى كه با ليست اميد عكس گرفتند و زنبيلشان را در صف سوسول گراها گذاشتند برگذار كند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا