امام جمعه تبریز: به دلیل سوء مدیریت غربگرایان ارزش پول ملی لبنان کاهش یافت

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، امام جمعه تبریز گفت: به دلیل سوء مدیریت غربگرایان در لبنان، در کمتر از دو سال، ارزش پول ملی لبنان «لیر» 90 درصد کاهش یافته است و باعث افزایش شدید فقر در لبنان شده است. با این وجود، اروپایی‌ها چشم طمع به این کشور دارند و به محل رقابت فرانسه و آمریکا، عربستان و امارات تبدیل شده است چراکه به دنبال ضربه زدن به یک دشمن مشترک هستند و آن مقاومت اسلامی لبنان با پرچمداری حزب الله است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز عید سعید قربان، با اشاره به اینکه عید سعید قربان و عید سعید غدیرخم اعیاد بزرگ ولایت هستند، اظهار داشت: زنده نگهداشتن عید غدیرخم زنده نگه داشتن اسلام است و باید در کنار ایام تاریخی مسلمانان در مبعث، مهدویت و عاشورا، به فرهنگ غالب جامعه تبدیل شود تا به مسئله امامت توجه بیشتری صورت گیرد.

وی اعتقاد به غدیر را موجب تقویت اتحاد مسلمین دانست و با بیان اینکه غدیر باید وسیله‌ای برای نزدیک شدن دلهای مسلمین و وحدت امت اسلامی باشد گفت: شیعه در عید غدیرخم ضمن حفظ عقاید درخشان خود اجازه نخواهد داد تا اعتقاد به غدیر موجب تفرقه بین مسلمانان شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه بر عدم دخالت خود رد انتخاب شهردار تاکید کرد و افزود: برخی به نقل از من توصیه هایی را برای انتخاب شهردار مطرح می کنند که این کذب محض است و طبق روال خود در گذشته، در این امور دخالتی نداشته و ندارم.

بیشتر بخوانید
اقامه نماز عید سعید قربان در تبریز به‌روایت تصویر

وی با بیان اینکه منتخبین شورا می توانند اطلاع دهند که من فردی را برای شهردار شدن سفارش نکرده ام، ابراز داشت: این روش توصیه برای انتخاب شهردار یا هر مدیر دیگری با روش من منطبق نیست و دخالتی در این امور نمی کنم.

امام جمعه تبریز از منتخبین شورای شهر تبریز خواست تا شهرداری در شأن مردم تبریز و شهر شهیدان انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: بنده از شهردار منتخب شورا حمایت خواهم کرد و فردی را سفارش نخواهم کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود، بحران اقتصادی و سوء مدیریت در لبنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: به دلیل سوء مدیریت غربگرایان در لبنان، در کمتر از دو سال، ارزش پول ملی لبنان «لیر» 90 درصد کاهش یافته است و باعث افزایش شدید فقر در لبنان شده است.

وی رکود اقتصادی لبنان را «حاد» توصیف کرد و ابراز داشت: با این وجود، اروپایی‌ها چشم طمع به این کشور دارند و به محل رقابت فرانسه و آمریکا، عربستان و امارات تبدیل شده است چراکه به دنبال ضربه زدن به یک دشمن مشترک هستند و آن مقاومت اسلامی لبنان با پرچمداری حزب الله است.

امام جمعه تبریز، بی دولتی را راهبرد دشمنان لبنان و مقاومت برای فشار حداکثری و فشار اقتصادی به لبنان برشمرد و گفت: این راهبرد، همان راهبرد همیشگی دشمنان در برابر ایران است اما لبنان با ایستادگی و درایت این نقشه دشمنان را بر باد خواهند داد.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا