روحانی: برجام ادامه پیدا می‌کرد تا الان 200 هواپیمای نو آمده بود

رئیس‌جمهور روحانی گفت: اگر برجام ادامه پیدا می‌کرد تا الان 200 هواپیمای نو آمده بود و کلاً فضای هوایی ما متحول شده بود ما توانستیم 16 هواپیما بیاوریم البته قراردادهای ما خیلی طولانی بود منتها با تحریم سال 97 بسته شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، متن کامل سخنان روحانی در هشتاد و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و افتتاح طرح های ملی ریلی و آزادراهی وزارت راه و شهرسازی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

أَلحَمدُالله وَالصلاه عَلی رَسوُلِ‌الله وَ آلِهِ وَ صَحبه، اَلْیوْمَ أکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَأتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَرَضیتُ لَکُمُ الإِسْلامَ دیناً.

امروز بسیار روز فرخنده و مهمی در تاریخ اسلام است. می‌خواهم غدیر را از یک نظر به روز هجرت پیغمبر اسلام(ص) از مکه به مدینه تشبیه کنم . در هجرت پیغمبر اسلام(ص) در واقع رسالت و دعوت پیغمبر(ص) در مسیر هدایت به آغاز حکومت اسلام تبدیل شد . یعنی در مکه پیامبر اسلام مردم را به راه مستقیم هدایت می‌کرد. وحی آنجا در غار حرا نازل شد اما در عین حال حکومت اسلام در مدینه شروع شد و هجرت پیغمبر به معنای آغاز حکومت اسلامی است و به همین دلیل هجرت پیغمبر(ص) آغاز تاریخ ما است یعنی مبداء تاریخ اسلامی ما هجرت پیغمبر اسلام(ص) از مکه به مدینه است.

بعضی‌ها فکر می‌کنند تاریخ قمری اسلامی است و شمسی غیراسلامی است درحالیکه هر دو تاریخ شمسی و تاریخ قمری اسلامی است و مبداء آن هجرت پیغمبر اسلام(ص) است. چرا مبداء تاریخ ما این است؟ به خاطر یک سفر یا به خاطر آغاز حکومت؟ مبداء هجرت پیغمبر است برای اینکه با هجرت پیغمبر(ص) حکومت اسلامی شروع شد و پیامبر اسلامی که نبی و رسول بود امام هم شد یعنی امامت پیغمبر(ص) در کنار رسالت پیغمبر(ص) در مکه بروز و ظهور پیدا کرد با اینکه در باطن پیامبر(ص) از آغاز هم مقام امامت را داشت اما ظهور و بروز آن در مدینه بود.

غدیر دو مرتبه حرکت دوم هجرت است یعنی یک بار دیگر بحث حکومت مطرح است آنجا آغاز حکومت اسلامی است و غدیر آغاز تداوم حکومت اسلامی است. در عید غدیر خم که می‌توانیم آن را هجرت دوم نامگذاری کنیم پیامبر(ص) مسیر را برای مسلمانها مشخص کرد پیامبر(ص) صفات را برای حاکمان اسلامی مشخص کرد، پیامبر (ص) آنجا به مردم گفت که به عنوان الگو برای آینده تاریخ تا قیامت چه افرادی می‌توانند به عنوان حاکم دنیای اسلام باشند. هر که علی‌وار زیست کند، هر که علی‌وار حرکت و رفتار کند و هر که علی‌وار سخن بگوید او می‌تواند حکومت و حاکمیت دنیای اسلام را به عهده بگیرد.

پیامبر(ص) نه تنها فرد، بلکه معیار را در غدیر معرفی کرد. ممکن است به ظاهر پیامبر دست مبارک پیغمبر به دست علی(ع) رسید و هر دو دست بلند شد و گفت مَن کُنتُ مَولاه فَهذا عَلىٌّ مَولاه، این حرف درست است امیرالمومنین(ع) را معرفی کرد اما معیارهای حاکمیت را هم تا روز قیامت برای ما معرفی کرد.

و امروز همه افتخار ما این است که حکومت اسلامی ما در مسیر راه امیرالمومنین(ع) باشد و البته همه ما یقین داریم حکومتی که امروز 40 و چند سال است در ایران به نام جمهوری اسلامی ایران است با حکومت مولای ما امیرالمومنین (ع) فاصله دارد اما در عین حال تلاش این است که همان مسیر را بپیماییم، این حرکت و تلاش و ایثار و فداکاری ما باید ادامه پیدا کند که روز به روز به حکومت امیرالمومنین(ع) نزدیک شده و رنگ حکومت ما همان رنگ حکومت مولای ما امیرالمومنین(ع) باشد.

در روزهای پایانی دولت دوازدهم هستیم آخرین پنجشنبه این دولت است . بسیار بسیار خوشحالم فکر نمی‌کردم که خداوند به ما توفیق دهد هر هفته افتتاح داشته باشیم و خداوند به ما عمر و حیات بدهد که بتوانیم حضور داشته باشیم و افتتاح را خدمت مردم اعلام کنیم و دل مردم را شاد کنیم، می‌دانم مردم ما در طول این سه سال و نیم با مشکلات بسیار زیادی در جنگ اقتصادی روبرو بودند کرونا و حوادث طبیعی مثل خشکسالی آمد و مشکلات را چند برابر کرد اما در عین حال وقتی مردم می‌بینند به دست جوان‌ها و مهندسین خودشان این پروژه‌های عظیم و بزرگ افتتاح می‌شود، خوشحال می شوند.

در یک روز قادر هستیم صدها کیلومتر پروژه را افتتاح کنیم که این بسیار مهم است امروز افتتاح 270 کیلومتر راه آهن از یزد به اقلید را انجام دادیم که از دو طرف قطار مسافربری و قطار باری حرکت خود را آغاز کرد و مسیر را چند کیلومتر کوتاه کرد و هم برای تولیدگران، معادن بزرگ و هم برای مسافرین عزیز رفاه را ایجاد کرد. به هر حال این دو خطه‌ها برای سرعت قطار و امنیت و دسترسی‌ها‌ی آسان‌تر مردم مهم است.

امروز در اصفهان و زنجان دو افتتاح داشتیم برای دو خطه شدن‌ها، اینها هم برای ما بسیار حائز اهمیت بود همچنین دو طرح بزرگ داشتیم که ریل گذاری آن به اتمام رسیده بود یکی بستان‌آباد- تبریز که ریل گذاری آن تا ایستگاه خاوران به اتمام رسیده و آ‌ماده است و ایستگاه هم به زیباترین شکل ساخته شده است منتها برای برخی از مسائل فنی یک هفته تا 10 روز زمان می‌خواهند، با اینکه به من پیشنهاد شده بود امروز افتتاح کنیم عمداً کلمه افتتاح را در این دو پروژه به کار نبردم و گفتم مطرح نشود به دلیل اینکه یکی دو هفته کار دارد بمانیم تا این یکی دو هفته هم تمام شود البته کار آن تمام شده است . هم در تبریز و هم در خاش- زاهدان، کارهای آن انجام گرفته و تکمیل شده است.

بنابراین این دو پروژه برای هفته‌های بعد می‌ماند . پروژه‌هایی هم تا پایان سال می‌ماند و همانطور که آقای مهندس اسلامی گفتند اگر همه این پروژه‌ها تا پایان سال انشاءالله به افتتاح برسد ، 14 هزار کیلومتر راه آهن داریم که یکی از افتخارات ماست که از 10 هزار و خورده‌ای کیلومتر به 14 هزار کیلومتر می‌رسیم، این یک افتخار بزرگی است. این باعث افتخار همه مهندسین و طراحان ما است.

جاده شمال هم برای ما بسیار مهم بود. شاید روزهای اولیه ریاست جمهوری بود که گفتم نقشه شمال را بیاورند و گفتم آقای مهندس فروزنده که مسوول بود به دفتر آمد و ساعت‌ها نشستیم بحث کردیم که چرا این پروژه خوابیده است؟ دلیل آن این بود که وقتی این پروژه در زمان مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌خواست شروع شود یک مشکلی بود که بررسی آن به من واگذار شده بود و در دبیرخانه شورای امنیت بررسی کرده بودیم به همین دلیل ذهن من همیشه دنبال این طرح بود که اجرا شود.

الحمدالله در سال 98 قطعه اول آن که بسیار مهم بود، از تهران تا حدود شهرستانک افتتاح شد و کرج که در ایام تعطیلات، تابستان وعید نوروز قفل بود نجات پیدا کرد . امروز مردم از تهران یا از هر کجا که به تهران می‌آیند از این مسیر جدید و از این آزادراه جدید به سمت شمال حرکت می‌کنند بدون اینکه به کرج کاری داشته باشند این معضل بزرگ ر ا آنجا حل کرد.

یک معضل دیگر هم امروز حل شد. تونل کندوان و اطراف آن برای آنهایی که در زمستان از اینجا سفر کردند، می‌دانند چه مسائلی دارد الحمدالله یک تونل بسیار عظیم و بزرگ به دست ایرانیان عزیز ساخته شد و همانطوری که اعلام کردند طولانی‌ترین تونل جاده‌ای در کشور و حتی در کشورهای منطقه و در غرب آسیا است. 6.5 کیلومتر تونل یکپارچه است و معلوم است وقتی یک تونل بلند و یکپارچه هست تجهیزات ، نور ، هوا و مواردی که باید برای امنیت در کنار این تونل باشد، بسیار مهم است الحمدالله به فکر همه آنها بودند و طراحی شده است و امروز الحمدالله این پروژه بسیار مهم هم به افتتاح رسید. تشکر می‌کنم از بنیاد مستضعفان از آقای مهندس فتاح، از همه عزیزان، از همه مهندسین و کارگرانی که در این مسیر تلاش و فعالیت کردند و این پروژه بسیار مهم را امروز به افتتاح رساندند.

من به درگاه خداوند بزرگ شکرگزارم. روزهای اولیه‌ای بود که در دولت یازدهم خدمت مقام معظم رهبری رسیدم، فکر می‌کنم ملاقات دوم، سوم ما بود یکی از بحث‌های ن

که داشتیم درباره ریل بود. از آغاز پیروزی انقلاب هر کس وزیر راه شده در هر دولتی و هر کس رئیس سازمان برنامه و بودجه شده درمورد ریل با او صحبت کردم چه آن زمان که نماینده مجلس شورای اسلامی بودم چه آن وقتی که در دبیرخانه شورای امنیت ملی بودم ریل برای من مهم بود. ریل بهترین وسیله و مسیر ارتباطی هم برای بار و هم برای مسافر است، هم ارزان‌تر تمام می‌شود هم سالم تر است و اصلا ما باید بار خود را روی دوش ریل بیندازیم، مسافرت‌های طولانی، برای مردم هم بسیار خوب است .

در این دولت یکی از کارهایی که می‌خواستم و نشد، ورود قطار سریع‌السیر به کشور بود یعنی دلم می‌خواست حتی در اواخر دولت یازدهم می‌خواستم تهران- اصفهان افتتاح شود و درباره سرعت آن بحث بود که 250 یا بالای 300 کیلومتر باشد که کاری ندارم، با این کار ما وارد یک فاز جدید می‌شدیم، ریل با سرعت 300 کیلومتر آن هم برقی، مسیر را کوتاه می‌کرد. در قم وقتی آغاز پروژه را اعلام کردم ، نظرم این بود که در دولت ما این پروژه افتتاح می‌شود. اگر تحریم نبود قطعا این پروژه افتتاح شده بود و اگر تحریم نبود راه آهن سریع‌السیر تهران به مشهد الان به پایان رسیده بود منتها در بعضی از طرح‌ها دست ما بسته شد.

بعضی از طرح‌ها الحمدالله در دولت یازدهم و دوازدهم به افتتاح رسید همدان، رشت، کرمانشاه، ارومیه، تبریز، یزد اقلید، زاهدان- خاش، اینچه برون جزو آنها بود و بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌هایی هم داریم که همین امسال در ماههای آینده قابل افتتاح است اردبیل، سنندج، کردستان، چهارمحال و بختیاری و رشت- کاسپین از آنهاست. اینها همه از طرح‌هایی است که آماده است و به زودی در بخش‌های مختلف افتتاح می‌شود و انشاءالله امیدواریم در دولت سیزدهم هر روز و هر ماه شاهد افتتاح‌هایی در پروژه‌های مختلف از جمله در زمینه راه آهن و راه باشیم.

این جلسه ممکن است ، جلسه پایانی با وزارت راه و بنیاد و قرارگاه باشد و فرصت دیگری پیدا نکنم انصافا وزارت راه خیلی تلاش کرد، وزارت راه و شهرسازی، الان به مسکن آن کاری ندارم بخش دیگری است در آن زمینه هم تلاش زیادی شد. در زمینه راه، بزرگراه، آزادراه، ریل، بنادر و فرودگاه خیلی کار بزرگی شد. توان فرودگاه ما مثلا 50 و خورده‌ای میلیون بود که 70 و خورده‌ای میلیون شد یعنی یک توسعه بزرگی در فرودگاه‌های کشور پیدا شد، تعداد پروازها زیاد شد وتحولی در بخش فرودگاهی و در زمینه سفر هوایی رخ داد. اگر برجام ادامه پیدا می‌کرد تا الان 200 هواپیمای نو آمده بود و کلاً فضای هوایی ما متحول شده بود ما توانستیم 16 هواپیما بیاوریم البته قراردادهای ما خیلی طولانی بود منتها با تحریم سال 97 بسته شد.

در لوکوموتیو، در تعمیر لوکوموتیو، در ساختن بسیاری از واگن‌های مسافربری و باربری و در خرید و ساخت آن، کار بسیار بزرگی انجام گرفته است و در ریل خودکفا شدیم امروز ریل را خودمان درست می‌کنیم در حالی که قبلا وارد می‌کردیم. بنابراین تشکر و سپاس می‌کنم.

در زمینه بنادر هم کار بسیار بزرگی انجام شده و از 185 میلیون تن به 285 تن رسیدیم 100 میلیون تن ظرفیت بندرگاه‌های کشور در این دولت و در این هشت سال اضافه شده است. این عزیزان کار بزرگی کردند چه با مدیریت خودشان چه بخش‌های خصوصی چه قرارگاه خاتم‌الانبیاء که طرف قرارداد اینها بوده در بسیاری از این زمینه‌ها، تلاش کردند.

البته از قرارگاه گله داریم که چرا تونل ذهاب را به اتمام نرساندند تونل ذهاب 35 کیلومتر آن را با زحمت فراوان انجام دادند می‌دانم سختی‌های زیادی داشتند اما 700 متر باقی مانده که انشاءالله این هم ظرف یکی دو ماه آینده به اتمام می‌رسد و این پروژه افتتاح می‌شود پروژه‌ای بود که بسیار مایل بودم که در سال 99 به افتتاح برسانیم البته احیای دریاچه ارومیه انجام شده منتها اجرای این طرح‌ها مقداری با تاخیر انجام گرفته است.

من از تلاش های قرارگاه تشکر می کنم از بنیاد مستضعفان و شخص آقای مهندس فتاح هم تشکر می‌کنم، تلاش بسیار زیادی در بخش‌های مختلف مخصوصا در آزادراه شمال کردند که دولت و بنیاد در کنار هم فعالیت کردند و به اینجا رساندند.

انشاءالله امیدوارم پروژه‌های امروز برای مردم عزیز در این عید بسیار سعید و فرخنده مبارک باشد. البته تا روزهای پایانی که دیگر چند روز بیشتر نداریم ، امیدوارم دو افتتاح دیگر هم احتمالا برای روز شنبه و یکشنبه داشته باشیم. الان هشتاد و ششمین است انشاءالله به هشتاد و هشتمین می‌رسد . از همه عزیزانی که در این هشتاد و هشت جلسه تلاش کردند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. انشاءالله برای ملت ایران مبارک باشد.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا