گزارش| واکسیناسیون بی‌نظم خبرنگاران

براساس خبرها، خبرنگاران از روز شنبه نهم مردادماه واکسینه می‌شوند، البته از همان روز اول واکسیناسیون، معلوم نبود بر چه مبنایی برای دریافت واکسن باید مراجعه کرد. در کل سازوکار منظمی برای تزریق واکسن وجود نداشت.

روز دوشنبه یازدهم مرداد برای تهیه گزارش و اطلاع از نحوه‌ی واکسیناسیون ساعت یازده صبح به باغ کتاب رفتم. همین که می‌رسم، جمعیتی صد نفره را بیرون از باغ کتاب می‌بینم که زیر آفتاب ایستاده‌اند.

فردی مشغول نوشتن اسامی است و همزمان اسم خبرنگاران را هم می‌خواند تا به داخل باغ کتاب بروند و واکسن بزنند. همین که به شماره‌ی پانصد می‌رسد، بلند اعلام می‌کند، دیگر اسمی نمی‌نویسد، فقط 500 دوز واکسن داریم. با گفتن این جمله صدای بلندی از سوی خبرنگاران بلند می‌شود و به این روند بی‌نظم اعتراض می‌کنند.

یکی از خبرنگاران با صدای بلند می‌گوید: چرا انقدر بی‌نظمی؟ شما حتی یک بلندگو هم ندارید که اسامی را بخوانید تا به داخل بروند و واکسن بزنند.

مأموری که در آنجا ایستاده است، خبرنگاران را به آرامش دعوت می‌کند و می‌گوید مثلاً خبرنگار این مملکت هستید، کمی صبور باشید.

اکثراً کسانی که آنجا ایستاده‌اند، به صدای ضعیف آن فرد اعتراض می‌کنند و می‌گویند باید با بلندگو خبرنگاران را صدا بزنید. اما نکته‌ی جالب توجه این است که هیچ مدرکی یا کدی از خبرنگاران برای نام نویسی نمی‌گیرند. پس از اینکه با اعتراض خبرنگاران مواجه می‌شوند، از آنها خواستند تا وارد باغ کتاب شوند و آنجا منتظر بمانند تا اسامی خوانده شود؛ به باقی خبرنگاران هم گفتند، فقط 500 دوز واکسن داریم، بروید و فردا بیایید. اما پس از مدتی اعلام کردند، خبرنگارانی که تازه آمدند، می‌توانند نام نویسی کنند، واکسن به اندازه‌ی کافی iست.

خبرنگارانی که تازه آمدند، هم ثبت نام کردند. نام‌نویسی تا جایی پیش رفت که یکی از غرفه‌داران باغ کتاب خطاب به فردی که مشغول نوشتن اسامی خبرنگاران بود، گفت آقای فلانی اسم مرا هم بنویس.

یکی نگهبان‌های باغ کتاب به انصاف نیوز گفت: در این چند ساعت لیست اول هم هنوز تمام نشده است. در داخل حدوداً ده نفر پرنسل هستند، یکی واکسن می‌زند و یکی هم الکل می‌زند، این مسائل باعث می‌شود کمی کار طول بکشد. واکسنی هم امروز می‌زنند، سینوفارم است.

البته یکی از خبرنگاران می‌گفت وقتی به داخل برای تزریق واکسن بروید، کد ملی را از شما خواهند پرسید و به‌سادگی به همه نمی‌زنند.

در ادامه سعی کردم با خبرنگاران حاضر در آنجا صحبت کنم، یکی از خبرنگاران به انصاف نیوز گفت: من از ساعت هفت صبح اینجا هستم و همینقدر بی‌نظم هستند. تازه خودشان اعلام کردند که برای واکسن زدن بیاییم و فضا اینگونه است. سیستم بی‌نظم است، مگر اداره‌ی چند نفر خبرنگار چقدر سخت است؟

یکی دیگر از خبرنگاران با انتقاد به رفتار خود خبرنگاران گفت: اول اینکه همه‌چیز خیلی بی‌نظم است. اما خود خبرنگاران هم مشکل دارند، چرا همه جلوی در ایستاده‌اند، در باغ کتاب فضا زیاد است، می‌توانند بنشینند تا نوبت آنها فرا رسد. مثلاً خبرنگار هستند، باید رفتار بهتری داشته باشند.

 یکی دیگر از خبرنگاران حوزه سلامت که واکسینه شده است، به انصاف نیوز در این‌باره گفت: همه‌چیز خیلی بی‌نظم است. در یک گروه خبرنگاران سلامت، به ما گفتند بیایید و واکسن بزنید؛ همه هم رفتیم. البته ما روز جمعه رفتیم و خیلی سریع کار انجام شد. اما همکاران من در رسانه فقط گوش به گوش شنیدند که در باغ کتاب واکسن می‌زنند، یعنی سیستم خبر رسانی منظمی وجود ندارد؛ الان هر کسی به آنجا برود، می‌تواند واکسن بزند.

 براساس پرس‌وجویی که کردم، روز گذشته چون هنوز خبرنگاران خیلی اطلاع نداشتند، صف واکسن در باغ کتاب خیلی شلوغ نبوده است. اما از طرفی عدم اطلاع‌رسانی درست باعث می‌شود، خبرنگاران خودشان به این مرکز مراجعه کنند و با صف طولانی مواجه شوند. از سوی دیگر مردمی که برای خرید یا هر چیز دیگری به باغ کتاب می‌آمدند، با صف‌های طولانی مواجه می‌شدند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا