آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

جزییات فرار سپهبد خلبان امین از زندان

ایرنا نوشت: منابع خبری عراقی از فرار سپهبد خلبان «انور حمه امین» بعد از محاکمه او در دادگاه بغداد خبر دادند.

منابع خبری می گویند امروز دوشنبه، انور حمه امین فرمانده اسبق نیروی هوایی عراق در دادگاه فدرال جنایی الکرخ بغداد به دو سال زندان محکوم شد.

همچنین برادرزاده اش نیز که سرهنگ عضو وزارت دفاع عراق است در رابطه با این فرار دستگیر شده است.

یک منبع آگاه به رسانه های عراقی گفته است که سپهبد انور حمه را از سکونتگاه خود در اربیل به دادگاه جنایی الکرخ آوردند و به دو ساال زندان محکوم شد.

سپس تیم حفاظتی از مرکز پلیس الصالحیه بغداد فراخوانده شد تا او را به زندان منتقل کند.

انور حمه امین در بیرون دادگاه به این تیم حفاظتی گفت که باید وسایلی از خودرویش بردارد، به طرف خودروی مونیکا رفت؛ خودرویی که برادرزاده اش، یکی از افسران ارشد عراقی (سرهنگ) پشت فرمان آن نشسته بود. یک افسر پلیس (ظاهرا از تیم حفاظت و اسکورت) هم همراه وی رفت و در خودرو نشست. سپس سپهبد بازنشسته محکوم شده، لوله سلاحی کمری را روی سر افسر پلیس گذاشت و خودرو با سرعت به سوی محله العدل بغداد به راه افتاد.

نیروهای امنیتی، فورا مسیر خودروی حامل انور را بستند. او از ماشین بیرون پرید و گریخت اما برادرزاده اش (سرهنگ) دستگیر و از خودروی او یک تفنگ ام فور و سلاح کمری ولتر ۹ میلیمتری کشف شد.

تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

انور حمه امین، متهم به پرونده های فساد در رابطه با قراردادهای تسلیح نیروی هوایی عراق است. فرزند این سپهبد عراقی پیشتر به آمریکا گریخته بود. با این وجود در گزارش های رسانه ای مربوط به فرار سپهبد عراقی، جزئیاتی از موارد اتهامی او و دلایل محاکمه، نیامده است.

انتهای پیام

دیباچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا